Sari la conținut

Mecanic pentru o batranica


DaVinci_Tm
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Aveti vreo recomandare de mecanic sau poate sunt norocos si un mecanic vede direct acest topic si are chef sa isi bata capu cu o Honda CBX-750 care trebuie pusa pe picioare? Vorbim de chestii de rutina, sper. Motocicleta sta de vreo 2 ani, sau mai mult :)), pe dreapta si are nevoie de schimburi de cauciucuri, consumabile, baterie noua, curatare rezervor, curatare si reglare carburatie si orice altceva se mai constata la verificare.

Preferabil sa aibe access si la o platforma moto ca sa o aducem de la Mosnita Noua la locatia serviceului.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa singur ce ai de facut. Daca stai la bloc si nu ai unde, cauta anunturi de inchiriat garaje si discuta sa inchiriezi pe o perioada scurta de maxim o saptamana. Am si eu mobra care are aproape 30 de ani si e cel mai bine asa. Nu ma apuc sa spun ce patanii am cu tot felul de mecanici. Pe de-o parte e mult de scris dar gandul ca ma apuca nervii cand imi reamintesc toate cele ma face sa nu imi spun of-urile. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Poti incerca la Pascota racing in Giroc.Fac si service moto ,pe Muncitorilor 30.Service-ul e in curte.Uite 1 telefon: 0720 629 568.L-am gasit pe net.

Asta ca info.Vezi,poate ai noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Poti incerca la Pascota racing in Giroc.Fac si service moto ,pe Muncitorilor 30.Service-ul e in curte.Uite 1 telefon: 0720 629 568.L-am gasit pe net.

Asta ca info.Vezi,poate ai noroc!

Mircea de la Pascota Racing este un super mecanic dar nu te astepta sa o faca repede...am dus un motor la el de 3 saptamani si nici nu a apucat sa vada ce are macar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain așa, om serios, nu gluma. Te trimit eu la cineva care te rezolva cam in 2-3 zile. Băiat serios, nu bea, nu fumează.

Dacă e chestia de piese noi, aștepti piesele și aia e.

Editat de BMWs1000RR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

darco, neserios esti cand promiti la om un termen si nu te ti de cuvant, nu e cazul la Mircea. clientii de la Pascota stiu ca Mircea e singur si la service si la curse si nu e nimeni pacalit ca va fi gata motorul in jumate de ora si se fac 3 saptamani. lumea stie situatia si asteapta. sau merge altundeva, dar multi se intorc mai incurcati decat au plecat :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca așa zici, fie. Dar sa ți treacă vara așteptând un nene sa se uite măcar ce are o motoreta, e absurd.

darco, neserios esti cand promiti la om un termen si nu te ti de cuvant, nu e cazul la Mircea. clientii de la Pascota stiu ca Mircea e singur si la service si la curse si nu e nimeni pacalit ca va fi gata motorul in jumate de ora si se fac 3 saptamani. lumea stie situatia si asteapta. sau merge altundeva, dar multi se intorc mai incurcati decat au plecat :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Nu am vrut sa generez vreo controversa, credeam ca o sa primesc niste recomandari punctuale. Din pacate varianta cu DYI cade pentru ca stau foarte prost cu timpul liber si pe langa asta, oricum va fii nevoie de o reglare a carburatoarelor pe care cu siguranta nu o sa o pot face singur. Caut un mecanic de incredere pe mana caruia sa las motocicleta, nu ma deranjeaza sa astept pentru un lucru bine facut. Motocicleta vreau sa o pun pe picioare pentru plimbari scurte in weekend, atunci cand o sa mai pot evada si eu cateva ore. O sa sun la Pascota Racing sa vad daca au timp de mine. Sper sa ma poata ajuta cu o platforma. O recomandare pentru o sursa buna de cauciucuri aveti?

 

Multumesc.

Editat de DaVinci_Tm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru anvelope la prețuri bune: gumy7.ro

Salut,

 

Nu am vrut sa generez vreo controversa, credeam ca o sa primesc niste recomandari punctuale. Din pacate varianta cu DYI cade pentru ca stau foarte prost cu timpul liber si pe langa asta, oricum va fii nevoie de o reglare a carburatoarelor pe care cu siguranta nu o sa o pot face singur. Caut un mecanic de incredere pe mana caruia sa las motocicleta, nu ma deranjeaza sa astept pentru un lucru bine facut. Motocicleta vreau sa o pun pe picioare pentru plimbari scurte in weekend, atunci cand o sa mai pot evada si eu cateva ore. O sa sun la Pascota Racing sa vad daca au timp de mine. Sper sa ma poata ajuta cu o platforma. O recomandare pentru o sursa buna de cauciucuri aveti?

 

Multumesc.

» Post actualizat in 10 May 2018 07:01

Pentru tine jumătate dintre utilizatorii forumului, cel puțin, sunt homosexuali. Nuu? Dar nu i cunosti. Îți place sa dai quote la ce scriu eu? Vezi ca ești dubios...:))))

 

Pai asta ori e pocait, ori e homosexual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Buna colegii,

 

 

In primul rand multumesc pentru recomandari. Motocicleta a ajuns la service la Pascota Racing....

Progresul e destul de lent cu reparatiile dar era de asteptat. Motocicleta mai mult a stat si sunt multe lucruri de pus la punct.

Revin cu o rugaminte. Una din problemele descoperite este la electromotor care ar avea nevoie de o reconditionare(bucse, perii, carbuni etc.)

Stiti pe cineva priceput in Timisoara care ar putea pune la punct electromotoru?

 

Multumesc din nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru tine jumătate dintre utilizatorii forumului, cel puțin, sunt homosexuali. Nuu? Dar nu i cunosti. Îți place sa dai quote la ce scriu eu? Vezi ca ești dubios... :))))

 

Un individ preocupat de "drepturile" homosexualilor nu poate fi decat homosexual la randul lui, nici macar femeile nu sunt preocupate de drepturile homosexualilor. Nu e vina mea ca foarte multi motociclisti forumisti se ard in keke.

» Post actualizat in 25 Jun 2018 10:40

La acel service o sa ți stea motorul mult și bine. Poți considera vara ca și expirata !

 

Ai avut experiente cu ei?

» Post actualizat in 25 Jun 2018 10:41

Revin cu o rugaminte. Una din problemele descoperite este la electromotor care ar avea nevoie de o reconditionare(bucse, perii, carbuni etc.)

Stiti pe cineva priceput in Timisoara care ar putea pune la punct electromotoru?

 

Multumesc din nou.

 

Nasol, un mecanic cu experieta ar fi rezolvat fara probleme schimbarea buscilor, a carbunilor si a periilor. Asta e partea cea mai usoara la un electromotor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un individ preocupat de "drepturile" homosexualilor nu poate fi decat homosexual la randul lui, nici macar femeile nu sunt preocupate de drepturile homosexualilor. Nu e vina mea ca foarte multi motociclisti forumisti se ard in keke.

» Post actualizat in 25 Jun 2018 10:40

 

Ai avut experiente cu ei?

» Post actualizat in 25 Jun 2018 10:41

 

Nasol, un mecanic cu experieta ar fi rezolvat fara probleme schimbarea buscilor, a carbunilor si a periilor. Asta e partea cea mai usoara la un electromotor.

 

Deja e prea tarziu pentru regrete, stau si asa foarte prost cu timpul liber ca sa ma gandesc prea mult la detalii de genul "ala era mai priceput" sau la ce as fi putut sa fac altfel. Daca ma plimb cu motoru pe la toti mecanici din Timisoara pana dau de unu cu bun simt si etica de munca sanatoasa, nu cred ca o sa rezolv problema mai repede. Dimpotriva, o sa ma stresez mai tare. Diseara merg sa iau electromotorul de la service, sper pana atunci sa dau de cineva care sa se ocupe de reparatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...