Sari la conținut

12.05 Leaota


kkennyy
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Intentionez sa fac maine o plimbare pana pe Varful Leaota, tura enduro-touring. Plecare din Brasov de dimineata, urcare pe munte din valea badenilor pe forestier, cu mici portiuni ceva mai delicate, drumul este in general foarte ok. Eu merg cu nevasta, pe un ktm 1190 adventure r. Daca doreste cineva sa ni se alature, este binevenit.

 

 

de anul trecut:

ONmOsC0.jpg

 

Ol2v737.jpg

 

Zi faina,

Cristi.

Editat de kkennyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate continua cu iesire spre Dragoslavele ? Vad ca la un moment dat intersecteaza traseul tau un forestier care iese in Dragoslavele. Pare interesant pentru un week-end cu campare pe traseu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt variante, se poate ajunge și în Fundata, dar din câte știu nu merg pentru vaci mari ca mea... Eu am bătut zona cu bicicleta, e Ft fain, cu mobra însă nu m-aș aventura în afara acestui forestier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma interesa daca e forestier cat de cat. As baga tancul acolo (un Pajero) si track-uri nu am prea gasit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe track-ul meu merge și cu 4x4.Drumul e cum se vede în prima poză. Mai la vară chiar vreau să repet tura cu foresterul.

» Post actualizat in 12 May 2018 15:59

Fost. Vremea putin cam capricioasa, pe sus era ceata si se punea pe ploaie. Din pacate nu am reusit sa ajungem pe varf pentru ca la 1 km de ultima curba inainte de varf drumul a fost acoperit de zapada, probabil in urma unei avalanse de primavara. Oricum, a fost o plimbare faina, zona aia e superba pe orice fel de vreme.

 

Cateva poze:

 

yIChAFP.jpg

PzoR8F3.jpg

KpBQig5.jpg

Tr4VElM.jpg

vDnURH9.jpg

Sao2jzJ.jpg

f2Ghw1s.jpg

gunMbzW.jpg

 

 

O sa fac si un filmulet, daca e cineva interesat, pot sa las si aici.

» Post actualizat in 13 May 2018 05:29

edit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ar fi :)

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/vzatshFRsBo" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

» Post actualizat in 13 May 2018 23:58

Aparent nu știu să pun link embedded către YouTube ..

 

» Post actualizat in 14 May 2018 07:07

edit: Poate asa

 

Editat de kkennyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...