Sari la conținut

Experiente cu magazinele moto


AlexAB
 Share

Postări Recomandate

Raultm.ovicancel.catalin....sunt samsari de cea mai joasă speță.am făcut în trecut greșeala să cumpăr un lanț sh de la unul dintre ei împreună cu alte componente.spunea că e in stare perfecta uzura minima,de lanț nou,a ajuns comanda ...după un timp i l am donat unui amic care nu avea bani pentru un kit de lanț nou.

Surpriza.nu l a putut folosi,era uzat complet....se prostituează rău samsarii din tm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Un update la situatia prezentata de mine mai sus, dupa ce am instiintat magazinul ca am facut reclamatie la ANPC a acceptat sa plateasca transportul pentru returul piesei. Intre timp eu deja comandasem scarite, am luat hotararea sa le schimb pe amandoua si am comandat un set pe ebay din China. Arata chiar foarte bine pentru suma platita, 50 lei cu transport gratuit si a durat trei saptamani sa ajunga:

 

20230331_204748.thumb.jpg.2deea902f371ab97af43ba49f95543eb.jpg        20230331_210138.thumb.jpg.2a9bbd98d3b77d9c130a1aca79601251.jpg

 

Morala, un roman necinstit a pierdut niste bani iar un chinez serios a castigat niste bani, mai avem de invatat in ceea priveste comertul si relatiile cu oamenii in general.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu marlania alora cu sh. Dar vezi ca scaritele chinezesti s-ar putea sa fie din zamac, sa se rupa la prima greutate mai marebpe ele. Sau pot fi ok. Dupa ce le montezi fa niste teste pe ele. Tot ce e china e nesigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, Speedy.K said:

Dupa ce le montezi fa niste teste pe ele. Tot ce e china e nesigur.

 

Le-am probat, am stat pe ele in picioare si am dat niste socuri in ele pt ca am luat in calcul ca ar putea fi facute din chinezium. Au rezistat, deci sunt sanse sa fie aluminiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 57 minute, GoodKat a spus:

Din China cumpar frecvent, au piese bune insa nu cumpar lucruri care au rol structural sau suporta greutati / forte mari. Am gasit insa mansoane foarte bune, suport de oglinda, suport de telefon, si alte lucruri super bine facute. Nu am luat insa manete...desi sunt tentat, parca nu as risca la o franare de urgenta sa ma trezesc ca raman cu jumate de maneta in mana.

EU am avut pe 3 moto diferite manete china. Nu am avut nici o problema cu niciunele. Dar doar uz strdal normal. Franat si de urgenta-eu la inceput de an , pentru dezmorteala, merg in poligon si exersez franari, printre altele. 

INsa secretul e sa alegi atent ce cumperi, si de la cine.  Ochii pe reviewuri si foto reale. 

Acum am de exmplu manete de 150 euro probrake, jermani. Nu am vazut vreo diferenta notabila intre ele , ca sa fiu sincer.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, GoodKat a spus:


Tolerantele le pot verifica singur, le-as masura cu sublerul. Problema este insa de aliajul din care sunt facute...la ala nu imi garanteaza nimeni din ce sunt fabricate.

Edit: M-ai facut curios si am dat un ochi pe pagina celor de la ProBrake. Am gasit manete pentru Guzzi cu 100 de euro, chiar m-ar tenta. Ce imi poti spune despre ele? Au jocuri axiale / radiale fata de manetele standard? Cum ti se pare calitatea?

O sa iti fac niste fotografii-video, cu ele montate. Ca si pozitie, ca asta am urmarit, sunt mult mai ok, le pot regla mai aproape.Ca si jocuri,asa, la ochi, e important ce model alegi-daca iei pliabile, in general toate au un joc pe verticala mai mare decat moatena oem, cel putin pe ambreiaj. AStea  ale mele sunt fara pliere, si nu pot spune ca au vreun joc, ceva notabil.

Daca vrei sa le vezi, facem cumva si ne sincronizam ,sa vezi cum vin pe moto din dotare, ca idee.

Alternativa la probrake, baracuda, lsl, puig, protech.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

ID Comandă: 76118

Set oglinzi

Va salut, experiența mea cu acest magazin este următoarea: am comandat un set de oglinzi la prețul de 280 lei. Toate bune și frumoase până când au sosit. Au fost foarte amabili cel puțin domnișoara de la telefon care mi-a explicat că deși situl este in limba romana ei sunt din Bulgaria. Mi-a arătat fotografii cu produsul așa cum am cerut. Rețineți că așa cum se va vedea și în fotografii produsul este ambalat in suport carton și plastic vidat pe partea cealaltă. Evident că se observă produsul doar pe partea transparenta cea de plastic unde în momentul comenzii totul este ok. La livrare am constatat că o oglinda este sparta. Vina curierul nu este pentru că ambalajul este integru. Pe WhatsApp nu răspund, la telefon nici atât ba mai mult au restricționat numărul. Așa că ce pot sa fac este sa va dau un feedback și apoi cu reclamație la anpc unde incerc sa rezolv problema. Zi frumoasă sa aveți.

Magazinul este:

https://linsonmoto.ro/accesorii/oglinzi/?page=29

 

 

IMG-20230424-WA0093.jpg

IMG-20230425-WA0003.jpg

IMG-20230425-WA0006.jpg

Editat de Vlad a
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Vlad a a spus:

ID Comandă: 76118

Set oglinzi

Va salut, experiența mea cu acest magazin este următoarea: am comandat un set de oglinzi la prețul de 280 lei. Toate bune și frumoase până când au sosit. Au fost foarte amabili cel puțin domnișoara de la telefon care mi-a explicat că deși situl este in limba romana ei sunt din Bulgaria. Mi-a arătat fotografii cu produsul așa cum am cerut. Rețineți că așa cum se va vedea și în fotografii produsul este ambalat in suport carton și plastic vidat pe partea cealaltă. Evident că se observă produsul doar pe partea transparenta cea de plastic unde în momentul comenzii totul este ok. La livrare am constatat că o oglinda este sparta. Vina curierul nu este pentru că ambalajul este integru. Pe WhatsApp nu răspund, la telefon nici atât ba mai mult au restricționat numărul. Așa că ce pot sa fac este sa va dau un feedback și apoi cu reclamație la anpc unde incerc sa rezolv problema. Zi frumoasă sa aveți.

Magazinul este:

https://linsonmoto.ro/accesorii/oglinzi/?page=29

 

 

IMG-20230424-WA0093.jpg

IMG-20230425-WA0003.jpg

IMG-20230425-WA0006.jpg

Deutschland Über Alles...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Experiente cu magazinele moto

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...