Sari la conținut
lambda_dryver

[VAND] Set anvelope Moto SH Bridgestone 180/55 spate + 120/70 fata

Postări Recomandate

Se pune spre vanzare un set fata-spate anvelope/cauciucuri Moto, marca și model Bridgestone Battlax BT-012.

Dimensiuni:
120/70/r17 (58W) - fata
180/55/r17 (73W) - spate.

DOT: 1212 - fata & 1112 - spate

Anvelopele sunt in stare foarte buna, precum se poate observa marcajul de uzura in pozele 3 (spate) și 4 (fata) și nu sunt crăpate sau întărite.

Au fost folosite pe un Honda Hornet in regim de începător, NU au petice sau șnururi, NU sunt “coapte” pe circuit etc.

Se pretează mai ales pentru regim Touring pentru încă 1-2 sezoane, in funcție de numărul de kilometri.

Preț: 350,-RON neg.

-PM
-Topic
-Tel. 0744 337 591

Locație: București, Sector 1

Prefer predare personală pentru a facilita vizionarea lor pre-vanzare, dar pot și trimite in țara, doar prin curier, cu transportul achitat in avans!

post-63365-0-74622800-1526656989_thumb.jpeg

post-63365-0-08541500-1526657003_thumb.jpeg

post-63365-0-57651700-1526657018_thumb.jpeg

post-63365-0-58542700-1526657042_thumb.jpeg

post-63365-0-29185800-1526657060_thumb.jpeg

post-63365-0-20120700-1526657076_thumb.jpeg

post-63365-0-51500800-1526657106_thumb.jpeg

post-63365-0-07565900-1526657122_thumb.jpeg

post-63365-0-19220800-1526657134_thumb.jpeg

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arata bine cu crema de pantofi pe ele, mai merg inca 6 ani de folosinta, iar o cremuta pe ele, iar o vanzare.

Partajează acest post

Link spre post

Cica nu sunt coapte pe circuit:)) normal ca nu sunt coapte pe circuit cine are curaj sa intre cu anvelopele alea asa coapte pe circuit, sunt coapte pe strada nu pe circuit, arunca-le.

Partajează acest post

Link spre post

Atentie incepatori, amatori de experimente nedorite. Dati cu bostanul de asfalt si mobra facuta praf datorita unor astfel de oferte cum e cea din acest topic. Nici gratis sa nu incercati, decit daca SINTETI platiti bine pt a testa pe pielea voastra.

Partajează acest post

Link spre post

Eu zic totusi ca asta e o afacere mai buna pentru incepatori, nu arata la fel de bine ca astea, da e o treaba buna la 300 lei.

https://www.olx.ro/oferta/set-anvelope-moto-bridgestone-120-70-r17-si-180-55-r-17-IDaTspr.html#3ee7f6e1da

Chiar daca nu tin 2 sezoane, macar unul / 10000km lejer. Eu zic sa se hotarasca repede consumatorul, ca dupa numarul de vizualizari, se dau repede.

Partajează acest post

Link spre post

Mulțumesc colegii pentru feedback, chiar și pentru doza de sarcasm...

Nu sunt vreun expert, ba chiar departe de mine acest lucru (fiind începător), dar, când m-am gândit sa le pun la vanzare, m-am bazat pe anunțurile pe care le au alți colegi aici cu anvelope chiar și DOT 09, la un preț egal sau mai mare per set.

Anvelopele sunt date jos de pe un Hornet 2014, echipare de fabrica, rulate ~2.300 km (poza atașata).

Nu doresc sa țepuiesc pe nimeni și nici sa am pe careva pe conștiința, eu schimbându-le doar in baza recomandării ca la cumpărarea unei motorete SH, mai ales ca începător, este indicat sa schimb toate consumabilele, inclusiv anvelopele. Totodata, am mai văzut reproșuri aici pe forumuri cum ca anvelopele SH se și spală când se pun la vanzare, așa ca astfel am procedat in vederea vânzării.

Încă o data, apreciez părerile pertinente, mulțumesc pentru feedback și, dacă chiar astfel se prezintă situația și nu mai prezintă siguranța, vor fi reciclate.

post-63365-0-50945600-1526670850_thumb.jpeg

Editat de lambda_dryver

Partajează acest post

Link spre post

Eu nu zic ca ai facut cu rea intentie, dar,

tu ca incepator, daca ai ajuns la concluzia ca trebuie schimbate, de ce incerci sa le vinzi?

Adica nu esti increzator in ele dar totusi incerci sa le vinzi altcuiva.

Poate e unul mai curajos sau mai incepator ca tine, poate nu stie, esti pregatit sa-l ai pe constiinta daca se intampa ceva?

Pai gumele nu se pun pe mobra nici daca-s noi tinute corespunzator dupa 5-6 ani.

Guma nu inseamna numai "carne", cauciucul e plin de uleiuri care se pierd in timp, alea ii confera in mare parte proprietatile.

Aia care cumpara cauciucuri de mobra cu dot 2009 si merg pe strada sunt idioti, aia care le vand sunt jigodii.

Partajează acest post

Link spre post

Tot cu ale tale ii dai înainte. Honda echipează motoare din 2014 cu cauciucuri din 2012.

Partajează acest post

Link spre post

Hai moldovene...mai taie din ele ca te cam întreci!

Aia care cumpara cauciucuri de mobra cu dot 2009 si merg pe strada sunt idioti, aia care le vand sunt jigodii.

Partajează acest post

Link spre post

Hai moldovene...mai taie din ele ca te cam întreci!

Sa mai tai din ce?

Partajează acest post

Link spre post

@iocapa -> Mulțumesc pentru explicația detaliata! Cum spuneam mai sus, nu le-am schimbat fiindcă nu eram încrezător in ele, ci fiindca am schimbat absolut toate consumabilele pe motoreta, la o recomandare ca așa ar fi indicat in cazul uneia SH. Nu a fost cu rea intenție, precum au vrut sa scoată in evidentă colegii de mai sus, bine-intenționați, de altfel. M-am gândit doar ca nu au foarte mulți kilometri, mai au ceva carne pana la semn și ca poate ar ajuta pe cineva cu un buget restrâns pentru încă un sezon... Am înțeles situația și, de aceea, se scot de la vanzare! O sa le duc la o vulcanizare pentru a fi reciclate.

@leoangi -> Căutând pe Google, se poate vedea ca modelul acesta a fost special conceput și montat exclusiv pe Hornet 2011-2014. Motoreta e din 2014, avea ~2.300 km, deci, da, concluzia este ca astea sunt anvelopele cu care a venit din fabrica, lucru confirmat si de mecanic.

In orice caz, am înțeles ideea, nu mai sunt bune de nimic, așa ca se scot de la vanzare!

Mulțumesc motociclism.ro pentru găzduire și colegilor pentru input! Se poate inchide!

Asfalt uscat!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.