Sari la conținut

Bun venit, batranete!


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Eh , ai imbatranit frumos :)

Tinerete lunga am avut, sa fie si batranetea. Asemenea!

 

Daca sunt ale tale, ai tot respectul meu ! Ceva ce imi doresc si eu o mica colectie de motociclete. Bv sa te bucuri de ele.

in sfarsit acest trio imi apartine.

Multumesc si succes pentru viitoarea ta colectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo domnule!

Dar din cate imi amintesc eu, nu esti chiar asa de batran. Si acum stau si ma intreb: oare ce motoare ai in cap pentru atunci cand vei fi batran cu adevarat?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo domnule!

Dar din cate imi amintesc eu, nu esti chiar asa de batran. Si acum stau si ma intreb: oare ce motoare ai in cap pentru atunci cand vei fi batran cu adevarat?!?!

Pai daca ti se pun carcei, te dor genunchii si ramai teapan de spate cand stai pe R1 cum se numeste? Batran de 44 ani :crack:

 

unde ai loc sa le tii pe toate, colegu?

 

Am improvizat un garaj ca se le strecor pe toate trei :hug:

La asta visez si eu, doar ca un B-king in locul R1-lui. Hai felicitari!

Cu un b king am avut ocazia sa ma dau acum ceva 7 ani in urma. exceptand racheta din ea, ciclistica camlasa de dorit, insa imi dadea zambete frumoase. Hai sa fim fericiti!

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carcei si teapan de spate pe R1 nu se leaga de batraneti la 44. Ia sa faci putintica miscare si s-o introduci in modul de trai. O sa ceri schimbarea titlului topicului pe la 60 in "Bun venit, tinerete târzie" :)

Bine gandit trio, sa le folosesti bucuros!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ti se pun carcei, te dor genunchii si ramai teapan de spate cand stai pe R1 cum se numeste? Batran de 44 ani :crack:

Se numeste nevoie de sala .de 3-4 ori/saptamana si se rezolva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea inteleg de unde si pana unde se asociaza R1200GS-ul cu batranetea. Consider ca pe o astfel de motocicleta te mai poti distra foarte bine pe asfalt, pierzi doar la viteze de top si cam atat. Nu mai pun la socoteala cat de mult te poti distra pe forestiere, daca stii ce faci, bineinteles. Dpmdv, cei care au mers pe sosea ani de zile pe sportive, atunci cand incaleca pe o astfel de motocicleta si o folosesc pentru ce a fost ea gandita, vor realiza abia atunci cat de mult gaz au ars de pomana pe dn-uri si cat de putine locuri au vazut de fapt.


Sa o stapanesti sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care batranete? Parerea mea e ca iti lipseste (chopper-ul) ca sa fii batran. In plus ai "cea mai sport" dintre supersport-uri (R1) :P

 

Sincer, cum spunea si colegul Ribo, si eu mi-as dori asa batranete. :)

 

Pana atunci sa stapanesti sanatos si fara incidente BMW-ul. :peace:

Editat de gabizxc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carcei si teapan de spate pe R1 nu se leaga de batraneti la 44. Ia sa faci putintica miscare si s-o introduci in modul de trai. O sa ceri schimbarea titlului topicului pe la 60 in "Bun venit, tinerete târzie" :)

Bine gandit trio, sa le folosesti bucuros!

Depinde de cat timp mergi pe motocicleta. daca ai plecat de la Hoinar la 44 ani te dai cu toate cremele reumatice.

 

Pai daca ti se pun carcei, te dor genunchii si ramai teapan de spate cand stai pe R1 cum se numeste? Batran de 44 ani :crack:

Se numeste nevoie de sala .de 3-4 ori/saptamana si se rezolva.

Sala nu iti rezolva ca acum 20 ani mergeam in pantaloni de stofa si geaca de fas calare

 

Bun venit? Cred ca mai degraba 'gasi-te-ar ciuma, batranete!'

 

sa fie frumoasa, este tot ce conteaza

 

 

La mai mare, tuturor!

Pfuuuu... ne bagi in depresie superb combo

un trio de neuuitat : Patraulea, Trandafir si Gogu

 

 

Eu nu prea inteleg de unde si pana unde se asociaza R1200GS-ul cu batranetea. Consider ca pe o astfel de motocicleta te mai poti distra foarte bine pe asfalt, pierzi doar la viteze de top si cam atat. Nu mai pun la socoteala cat de mult te poti distra pe forestiere, daca stii ce faci, bineinteles. Dpmdv, cei care au mers pe sosea ani de zile pe sportive, atunci cand incaleca pe o astfel de motocicleta si o folosesc pentru ce a fost ea gandita, vor realiza abia atunci cat de mult gaz au ars de pomana pe dn-uri si cat de putine locuri au vazut de fapt.
Sa o stapanesti sanatos!

Pentru ca nu ai sa vezi tanar la 22 ani sa mearga pe gs.

Sa fim sanatosi, toti!

 

Asa batranete, cine nu-si doreste.

Sa fie tuturor!

Care batranete? Parerea mea e ca iti lipseste (chopper-ul) ca sa fii batran. In plus ai "cea mai sport" dintre supersport-uri (R1)

 

Sincer, cum spunea si colegul Ribo, si eu mi-as dori asa batranete.

 

Pana atunci sa stapanesti sanatos si fara incidente BMW-ul.

orice fara chopper, frefer trotieta electrica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florin, in 2007 mergeam foarte des cu 954-ul la job, ture prin oras la greu. Din cauza ca mi era lene sa pun echipament de protectie, foloseam blugii, picioarele inghetau in doar 20min de condus, asta primavara si toamna. In 2008 , 36ani, ma intepau destul de tare genunchii, mai ales la urcat -coborit scari. Intimplarea a facut sa descopar circuitul si nu am mai avut tragere de mers pe strada. Intepaturile au disparut complet. Bine, au venit mai tirziu cazaturile la pachet cu fracturi, entorse, asta-i alta poveste. Ideea e ca daca faci regulat sport, nu de performanta, te mentii in limite normale, te scoli din pat dintr-o singura miscare. Am coleg de munca, 47 ani, nu are masina, moto, bicicleta, se imbraca bine, nu face deloc miscare, e slab fara burta. Musculatura s a atrofiat si il dor mai toate articulatiile. Doctorul i-a zis ca e de la lipsa de miscare. Dar, evident ca prefera sa stea in continuare.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu nu prea inteleg de unde si pana unde se asociaza R1200GS-ul cu batranetea. Consider ca pe o astfel de motocicleta te mai poti distra foarte bine pe asfalt, pierzi doar la viteze de top si cam atat. Nu mai pun la socoteala cat de mult te poti distra pe forestiere, daca stii ce faci, bineinteles. Dpmdv, cei care au mers pe sosea ani de zile pe sportive, atunci cand incaleca pe o astfel de motocicleta si o folosesc pentru ce a fost ea gandita, vor realiza abia atunci cat de mult gaz au ars de pomana pe dn-uri si cat de putine locuri au vazut de fapt.
Sa o stapanesti sanatos!

De acord 100%

» Post actualizat in 23 May 2018 12:58

Pentru ca nu ai sa vezi tanar la 22 ani sa mearga pe gs.

Sa fim sanatosi, toti!

Te inseli. Eu am 26 de ani si am GS si cunosc mai multi "tineri" care au :))). Si un adv.-touring de generatie noua, cum e GS-ul tau, chiar are ciclistica misto de dat pe curbe...e mai fun ca multe sportive (evident, nu mai fun decat R1 2015)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa colectie, bine ca ai putut sa o realizezi si ... la mai multe. Varsta ... sunt multe de zis, important este sa te simti bine in pielea ta. Normal ca nu intinerim dar trebuie sa vedem partea plina a paharului. Atata timp cat mai putem incaleca mergem inainte, poate mai incet dar mergem si ... ce bine ie pe doo roti.

P.S. - Ne-am cunoscut acu' aproape 10 ani cand ne mai adunam pe la Parc - Poiana Muntelui, Yamaha YBR 250 visinie pe vremea aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa colectie, bine ca ai putut sa o realizezi si ... la mai multe. Varsta ... sunt multe de zis, important este sa te simti bine in pielea ta. Normal ca nu intinerim dar trebuie sa vedem partea plina a paharului. Atata timp cat mai putem incaleca mergem inainte, poate mai incet dar mergem si ... ce bine ie pe doo roti.

P.S. - Ne-am cunoscut acu' aproape 10 ani cand ne mai adunam pe la Parc - Poiana Muntelui, Yamaha YBR 250 visinie pe vremea aia.

Ce de ani trecuti! Sa ne bucuram de ele

 

Colectia asta se pune? :D Ma retrag si eu.. cu multa sustinere sunt convins.

Orice creeaza fericire se pune.

 

De acord 100%

» Post actualizat in 23 May 2018 12:58

Te inseli. Eu am 26 de ani si am GS si cunosc mai multi "tineri" care au :))). Si un adv.-touring de generatie noua, cum e GS-ul tau, chiar are ciclistica misto de dat pe curbe...e mai fun ca multe sportive (evident, nu mai fun decat R1 2015)

nu ma insel. exact cum am zis. vorbesc de 22 nu de 26 ai tai. 4 ani diferenta inseama o facultate, o minte coapta si de ce nu o afacere reusita. la 22 inca visezi rachete. in toti anii forumului cam asa stau lucrurile.

Important este se ne bucuram de motoare, daca asta este placerea noastra indiferent de agregat.

» Post actualizat in 24 May 2018 09:05

Florin, in 2007 mergeam foarte des cu 954-ul la job, ture prin oras la greu. Din cauza ca mi era lene sa pun echipament de protectie, foloseam blugii, picioarele inghetau in doar 20min de condus, asta primavara si toamna. In 2008 , 36ani, ma intepau destul de tare genunchii, mai ales la urcat -coborit scari. Intimplarea a facut sa descopar circuitul si nu am mai avut tragere de mers pe strada. Intepaturile au disparut complet. Bine, au venit mai tirziu cazaturile la pachet cu fracturi, entorse, asta-i alta poveste. Ideea e ca daca faci regulat sport, nu de performanta, te mentii in limite normale, te scoli din pat dintr-o singura miscare. Am coleg de munca, 47 ani, nu are masina, moto, bicicleta, se imbraca bine, nu face deloc miscare, e slab fara burta. Musculatura s a atrofiat si il dor mai toate articulatiile. Doctorul i-a zis ca e de la lipsa de miscare. Dar, evident ca prefera sa stea in continuare.

dar in 1997 cu ce mergeai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...