Sari la conținut
anpetre

Cine stie PHP? Si osCommerce...

Postări Recomandate

Buna ziua

Nu este o oferta de angajare, este o solicitare de ajutor.

Este vorba despre implementarea unui plug-in (care am inteles ca se gaseste free pe net) pentru, evident, GPDR.

Plug-in-ul trebuie implementat intr-un e-shop de constructie veche dar care este activ. Am inteles ca softul se numeste osCommerce si implica PHP (scuze daca nu am scris corect, este o zona a IT-ului la care nu ma pricep)

Bineinteles, nu degeaba, contra cost.

Va rog sa ma contactati pe PM si voi lua eu legatura cu voi pentru detalii

Va multumesc

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca ceea ce vrei tu sa faci sa fie blocat de adblock... e plin netul de borhoturi..

Partajează acest post

Link spre post

Un raspuns e mai bun decat NICI un raspuns.

Nu doresc decat sa fac ceea ce este legal (desi, personal, nu sunt de acord cu aceasta prevedere legala) si sa scap de amenintarea imbecila cu amenda de 20 mil de euro sau 2-4% din cifra de afaceri.

Nu stiu exact ce ai vrut sa spui, as fi recunoscator sa imi detaliezi nitel. Multumesc!

Partajează acest post

Link spre post

Pe vremea mea PHP insemna altceva... :rusinica:

(Scuze de off, n-am putut sa ma abtin...)

Partajează acest post

Link spre post

Inceputurile mele in programare web fost cu osCommerce.
Dupa ce-am terminat scolarizarea, la prima firma unde m-am angajat ca programator, se utiliza intens osCommerce pentru ca asa cerea clientela majoritar americana. Am bagat la "tep_draw_table" de le visam si noaptea :)
Asta se intampla prin 2001 - 2003.
Din 2011, de cand am deschis firma proprie am renuntat insa la a mai lucra cu orice platforma / framework gratuit si chiar n-am pe nimeni sa te poata ajuta.

Daca era PHP curat, te ajutam cu placere.

Partajează acest post

Link spre post

Pe vremea mea PHP insemna altceva... :rusinica:

(Scuze de off, n-am putut sa ma abtin...)

harcea parcea ? :))

Partajează acest post

Link spre post

Inceputurile mele in programare web fost cu osCommerce.

Dupa ce-am terminat scolarizarea, la prima firma unde m-am angajat ca programator, se utiliza intens osCommerce pentru ca asa cerea clientela majoritar americana. Am bagat la "tep_draw_table" de le visam si noaptea :)

Asta se intampla prin 2001 - 2003.

Din 2011, de cand am deschis firma proprie am renuntat insa la a mai lucra cu orice platforma / framework gratuit si chiar n-am pe nimeni sa te poata ajuta.

Daca era PHP curat, te ajutam cu placere.

Multumesc de intentie. As renunta si eu la osCommerce, stiu ca este o platforma depasita, dar am o problema cu migrarea datelor. Toti cei care mi-au oferit e-shop-uri, mai bune sau mai proaste, dar, cu siguranta, mai ACTUALE au spus ca nu se baga la migrarea datelor. Si sa iau "la mana" ca 2500 repere nu prea imi vine... In plus, am un utilitar extrem de valoros pentru mine, care face legatura intre programul de gestiune si site pentru actualizarea stocurilor (se fac si vanzari off line). Acel utilitar ar trebui rescris pentru noul e-shop si nu stiu cine ar putea face asta

Partajează acest post

Link spre post

Pai vezi daca programatorii peste care ai dat își rup deiștele in tastatura imediat cum le-ai luat din fata posibilitatea utilizarii platformelor gratuite?

Fara worpreș, joomla, prestashop si alte prostii d'astea, nu mai stiu sa lucreze si-si prin urechile intr-un subquery simplu.

Date se pot migra facand niste script-uri nominale care citesc din vechea baza de date si o populeaza pe cea noua. Inclusiv cu dependinte. Adica migrarea se automatizeaza, nu stai sa iei manual fiecare inregistrare.
Singura problema adevarata este la denumirea efectiva a imaginilor de la produse. Daca aceasta denumire este numerica, va fi interesant pentru ca va trebui facut separat un alt scrip care sa prea fiecare imagine si s-o prelucreze din nou schimbandu-i si denumirea astfel incat sa contina si numele elementului caruia ii apartine imaginea. Adica, in loc de 125467.jpg, sa ajunga nume-produs.jpg.

Despre utilitarul cu pricina ... vezi, e aceeasi chestie. Cand toata viata ta de programator te joci numai in ceea ce ti-au permis platformele creeate de altii, normal ca ti-e greu sa mai gandesti ptr tine si sa utilizezi PHP la baza, fara a mai depinde de platforme.
Platformele tot in PHP si mySQL sunt facute, insa sunt facute cu alt scop.
e prea mult de explicat si nu am timp acum.

Da-mi pe PM link-ul magazinului.
Multumesc

Editat de Kosh

Partajează acest post

Link spre post

harcea parcea ? :))

Cine stie...cunoaste!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.