Sari la conținut

Accident moto intre Vama Veche si 2 Mai 27.05.2018


Minu
 Share

Postări Recomandate

Are cineva detalii despre accidentul de astazi intre Vama Veche si 2 Mai, exact pe acea linie dreapta?Tocmai ce am trecut pe acolo in jurul orei 15.30 si din masina am vazut lume ca la balamuc, vreo 10-15 motoare stranse pe margine, un motor (GSX-R k6/K7 cred in sant facut cam praf) motociclistul tot acolo iar la 30 m un alt motor lovit insa nu grav.Din pacate nu am avut cum sa opresc pentru ca nu conduceam eu si oricum era haos acolo, cred ca mai rau incurcam.Pe drum ne-am intalnit si cu salvarea, iar la cum arata motorul pare sa fi fost cam urat :| .Multa sanatate riderului, sper sa fie ok!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost o coliziune din cate stiu

orice accident presupune o coliziune, intre 2+ vehicule sau intre un vehicul si un obstacol; daca vrei filozofie, la moto se mai poate si coliziune doar cu asfaltul ;)

fii si tu mai clar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos cu copilitele alea prin vama, le mai auzi pe altele ca a dus o iubi in vama, ca i a dat pe drum acolo sa i plezneasca gumele si nu altceva..Oare mi da si mie vreun tip un suc daca vin cu sute la ora ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos cu copilitele alea prin vama, le mai auzi pe altele ca a dus o iubi in vama, ca i a dat pe drum acolo sa i plezneasca gumele si nu altceva..Oare mi da si mie vreun tip un suc daca vin cu sute la ora ? :)

Doar daca il duci ca pasager :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos cu copilitele alea prin vama, le mai auzi pe altele ca a dus o iubi in vama, ca i a dat pe drum acolo sa i plezneasca gumele si nu altceva..Oare mi da si mie vreun tip un suc daca vin cu sute la ora ? :)

Inteleg metafora cu datul, drumul, gume crapate, dar chiar se blaneste grav acolo. Pentru nici 5 km de linie dreapta, chiar n-are niciun rost, parol!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amandoi sunt ok , a fost o coliziune din cate stiu .. unul pe la spital altul cu un picior umflat

Ma bucur sa aud asta, la prima vedere parea nasol...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fusei si eu in zona pentru o saptamana, la namol la Mangalia.

 

Ce sa zic, la cum se da blana prin zona aceea m-am gandit serios sa imi pun pe masina indicator din ala luminos cu sageata de ocolire prin dreapta - cum au masinile de la drumuri - nu de alta dar intotdeauna aveam impresia ca o sa imi treaca prin masina in mersul lor vioi catre Dumnzeu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...