Jump to content

Recommended Posts

Zvonurile zic ca da..... naiba stie ce jocuri de culise se fac.

Deci pana la urma Pedrosa e pe faras bine de tot...

• Replies 512
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@frigider.....pai nu sa intamplat nimic in cursa ca a avut Petrux loc sa degajeze si noroc ca era asfalt...hai ca e simplu..:)))..marq iar sa bagat cu japca...

@Zair...nu s de Miller nu am auzit dar ..dat fiind prin prisma rezultatelor ...Zarco ar avea castig de cauza...in fine toate speculatiile astea sunt niste aberatii mass media ca nah barfa produce si produce lovele frumoase...

Parca vad ca Lorenzo ramane la Ducati :))..desi a zis ca nu ...pana nu e oficial zis care incotro ...nu putem stii...ca si varianta cu Yamaha satelit cu Lorenzo nu creca e demna de el ca doar nah toti stie cine e el..:)))...

Ori il,concediaza Yamaha pe Vinales...si atunci nah ...isi perimit o aroganta dasta ...ptr Lorenzo...

Eu zic sa lasam reluarea discutiilor despre cum era Yamaha Ducati Lorenzo Stoner sau Rossi in 2012 sau whatever.Sunt old news,de mult trecute si unii zic ca e alba unii ca e neagra,nu scoti pe nimeni din ale lui.Nici nu mai conteaza de fapt.

Dear Gigi,...

:10:

Pan' la urma in afara rezervativului ce piese minune i-au mai montat la etapa asta? Lui mamba zic.

Nici una.Sau cel putin asa a zis el in conferinta,ca l-au intrebat foarte clar.

In poza asta se vede cat de mult se chinuie Lorenzo pe franare sa ramana pe mobra asa cum vrea. Si-a pus banda d-aia aderenta si pe muchia carenei. Se sprijina si in tibii.

eu o vad a fi duct tape.Probabil sa se asigure ca nu le sare foam'ul de sub genunchii lui Jorgel.Cam penibil zic eu - arata in fp vineri cum dadeau cu smirghel pe foam si incercau sa il lipeasca acolo.Normal in 2 zile puteau sa-l faca din cf nu din spuma de termopane ca sunt ditai echipa...Marquez si Craci au stompgrip.

@vladut50 : Da,Lorenzo a castigat si inca dur ultima cursa cu Yamaha la Valencia.

Cica se zvoneste ca ar negocia Rea cu Honda. Stiti ceva?

NU.Rea a negat clar cum ca ar purta discutii de intrare in motogp cu vreo echipa.

Cu Miller si Petrucci puteau sa astepte pana la Valencia, nu dupa cursa ci dupa test. Le dadeau cate un GP19 si trageau concluziile asa cum trebuie.

Baietii aia nu se duceau nicaieri. Puteau sa astepte pana anul viitor la Qatar si cu 5 minute inainte de primul FP sa ii puna unuia contractul in fata. Asta a fost o gafa a conducerii Ducati. Daca Lorenzo nu face nimic, ramane o gafa mica. Daca Lorenzo mai impusca 3-4 victorii si 3-4 podiumuri pana la final, ar trebuie sa zboare cineva din conducerea Ducati.

Nu stiu,probabil si Miller,dar Petrux a zis clar ca el are optiune cu Ducati pana in iunie.Asta inseamna ca pana in iunie Ducati poate sa ii prelungeasca contractul ce se termina la sf lui 2018 si pt 2019 and beyound.Daca Ducati nu activeaza optiunea pana in iunie,el e liber de contract pt 2019 si poate sa isi caute.Si de aceea se grabesc probabil,pentru a-l semna pana in iunie,ca altfel tre sa vorbeasca pe alti bani,asa doar ii prelungesc contractul si il trec la uzina,ca e pilotul lor fac ce vrea sexul lor cu el.

Nu e ca nu se duceau nicaieri,oricare din ei s-ar fi putut duce altundeva daca Ducati nu activa clauza pana in termenul stabilit.Adica daca nu se activeaza de ex pana la 31 iun,pe 1 iul Miller poate semna cu HRC.

Nu inseamna acuma ca HRC sta la coada pt de-alde Miller sau Petrux,dar e o optiune.Foarte ciudata btw situatia de la HRC - cea mai galonata echipa,cea mai buna moto si nu gasesc un pilot.Ma cata frica sa ai de MM?Cred ca cel mai bun bet ar fi Morbidelli.

Nu va rupe norii acuma Lorenzo cu ajutorul unui pad de spuma,sa fim seriosi...mie chiar imi place Lorenzo cu indarjirea lui,cred ca e campionul cu cel mai putin talent dintre toti dar incapatanare si vointa mai mare am vazut doar la MM.Iar ca si viteza cu o motoreta cred ca e campion absolut.Da,motoreta trebuie sa fie flawless,dar nu cred ca ar putea scoate nimeni din Yamaha ce scoate Lorenzo.In fine,e foarte bun,dar eu nu il vad sa mai castige 2 curse de ex pe Ducati.Sper sa ma insel,dar chiar nu il vad.

..nu s de Miller nu am auzit dar ..dat fiind prin prisma rezultatelor ...Zarco ar avea castig de cauza...in fine toate speculatiile astea sunt niste aberatii mass media ca nah barfa produce si produce lovele frumoase...
Parca vad ca Lorenzo ramane la Ducati ..desi a zis ca nu ...pana nu e oficial zis care incotro ...nu putem stii...ca si varianta cu Yamaha satelit cu Lorenzo nu creca e demna de el ca doar nah toti stie cine e el.....

Ori il,concediaza Yamaha pe Vinales...si atunci nah ...isi perimit o aroganta dasta ...ptr Lorenzo...

Zarco e oficial la ktm,deci pa Honda.De Miller am auzit si eu speculatii,treaba e ca Miller spunea ca nu l-a contactat nimeni si ca se mira de asemenea speculatii...Miller insa fiind sub contract cu Ducati nici nu prea are ce sa zica ca ar fi de porc.

Lorenzo nu are cum sa mai ramana la Ducati !

Poate sa ia si campionatul in 2018 ca nu are cum sa mai ramana.Pentru ca a declarat clar ca "voi concura pe o motoreta competitiva in urmatorii 2 ani".Si ieri acest interviu :

min.3.33...citez "they delivered the pieces that i asked too late,now unfortunately it's too late, the next 2 years i will be with another bike "

E haios ca isi enumera caracterul drept un defect :crack:

De sincer e sincer,are dreptate.

Yamaha nu il va concedia pe Vinales,nu ar avea nici un sens.Dupa ce tocmai i-a prelungit contractul pe inca 2 ani,e aberant.Nu,sub nici o forma.Il vom mai vedea pe VInales vaicarindu-se inca 2 ani la ei.Dupa aia probabil va trece inapoi la Suzuki sau ceva unde va continua vaietele.

Un-doi Ducati, asta da supriza placuta si faina cursa per total :mexicanwave: Lorenzo nu a primit alte piese minune (doar rezervorul modificat care ii permitea o pozitie mai relaxata si conservarea energiei) , dar zicea ca si-a adaptat stilul de pilotaj sa conserve gumele, iar o victorie cu Ducati chiar inseamna ceva. Sunt curios ce va face in urmatoarele curse. Rossi, a scos tot ce se putea in situatia data, fortat sa iasa pe hard, si jos palaria pt atitudinea lui la aproape patruj' de ani:

"In the last lap, you forget about the strategy and it's all heart. You enter the corner and you think maybe I crush but I have to try, and you trust the tire and the bike and it was ok"

Deci casnicia se oficializeaza la 'Onda...

Cum ai tras tu concluzia asta?

Misto postcardurile de la Mugello :

_ds09562.gallery_full_top_fullscreen.jpg

_ds59090_2.gallery_full_top_fullscreen.j

_ds57990.gallery_full_top_fullscreen.jpg

Funny...in primul cadru Lorenzo e full lean pe curba,Dovi in spatele lui face intrarea,iar absolut toti fanii nici nu ii baga in seama - ei sunt cu ochii dupa megastar.Pfff....unii chiar vin degeaba acolo...

Edited by Method

Pai daca Rea a confirmat ca a primit oferte din motogp si ca le evalueaza.

Pe langa asta la Le Mans managerul lui Rea s-a intalnit cu cei de la Honda

https://www.autosport.com/motogp/news/136356/rea-evaluating-factory-motogp-offers-for-2019

https://www.bikeandrace.com/motogp/motogp-jonathan-rea-the-verge-of-hrc-honda-seat/

Edited by damager

"Numai Ian a mers anul trecut slow din lipsa de motivatie,l-au si prins cu matza in sac "

Nu, la iannone nu a fost lipsa de motivatie, a fost oboseala acumulata dupa noptile petrecute prin cluburi si cOOle uscate ca zmochinele, dupa meciurile amoroase facute cu bunaciunea aia. Ca sportiv ar fi trebuit sa stie ca inainte de competitie, ar fi trebuit sa isi pastreze testosteronul.. dar nah... el nu si nu, italiano vero! Imi place mult idiotu' si chiar imi pare rau ca si-a footut cariera.

Fiecare cu necesitatile lui. In alta ordine de idei imi place sa revad cursele onboard de cate ori am ocazia. Cursa de la Mugello am vazut-o ulterior de pe motocicletele lui Rossi/Marcel/Cru/Zarco si pot spune ca dintre toti cea mai hardcore versione a fost de pe mobra lui Iannone. Omul forteaza in fiecare curba, totul este la limita in conditiile in care ceilalti se abtin sa-si conserve gume si alte stuff. Nu merita criticat pentru rezultate, omul este maniac 100%

Onboard-ul lui Iannone poate fi descarcat de aici. :eek:

Incredibil mi se pare turul de incalzire, depasirea lui Dovi la 350km/h si felul in care Rossi si-a aparat pozitia in cursa doar sa prinda podiumul.

:10:

Ar fi prostie chiar sa inceapa sa mearga cu Ducati si aia sa se fi grabit sa-i dea ciubota.

Deci pana la urma Pedrosa e pe faras bine de tot...

Aman2 sunt pe faras!!! Ramane de vazut cu ce biciclete vor merge.

Tind sa cred ca unul va ajunge la Honda si celalalt va suge o suzeta

@frigider.....pai nu sa intamplat nimic in cursa ca a avut Petrux loc sa degajeze si noroc ca era asfalt...hai ca e simplu....marq iar sa bagat cu japca...

Evident prin acelasi stil mizerabil cu care s-a consacrat. De pe mobra lui Iannone se vede cum Marcel intra doar la intimidare iar oponentului nu-i ramane decat sa spere ca se va tine dupa el.

Pai daca Rea a confirmat ca a primit oferte din motogp si ca le evalueaza.

Pe langa asta la Le Mans managerul lui Rea s-a intalnit cu cei de la Honda

https://www.autosport.com/motogp/news/136356/rea-evaluating-factory-motogp-offers-for-2019

https://www.bikeandrace.com/motogp/motogp-jonathan-rea-the-verge-of-hrc-honda-seat/

Rea este de departe cel mai bun in WSBK si nu cred ca va pleca de acolo. I se potriveste de minune si doar sponsorii de pe el il pot obliga sa vina in MotoGP

Edited by ZaiR

Deci casnicia se oficializeaza la 'Onda...

adica?

puneti frate niste articole ceva, oficiale. nu suntem pe Acasa tv.

» Post actualizat in 05 Jun 2018 05:49

Cum ai tras tu concluzia asta?

Misto postcardurile de la Mugello :

_ds09562.gallery_full_top_fullscreen.jpg

_ds59090_2.gallery_full_top_fullscreen.j

_ds57990.gallery_full_top_fullscreen.jpg

Funny...in primul cadru Lorenzo e full lean pe curba,Dovi in spatele lui face intrarea,iar absolut toti fanii nici nu ii baga in seama - ei sunt cu ochii dupa megastar.Pfff....unii chiar vin degeaba acolo...

pai ce sa vada? lorenzo si dovi la x secunde in spate? se uitau la batalia pt locul 3 , unde erau 3-4-5insi.

extremisti mai sunt unii.

Cica e oficial - Honda l.ar fi informat pe Pedrosa ca nu ii va prelungi contractul pe 2019.

Dap

Acum sa vedem cine ii va fi coleg lui marc...ar fi tare sa fie jorjel

Inca o palma la yamaca 😋

Lorenzo nu are cum sa mai ramana la Ducati !

Poate sa ia si campionatul in 2018 ca nu are cum sa mai ramana.Pentru ca a declarat clar ca "voi concura pe o motoreta competitiva in urmatorii 2 ani".Si ieri acest interviu :

min.3.33...citez "they delivered the pieces that i asked too late,now unfortunately it's too late, the next 2 years i will be with another bike "

Jos palaria pt Mr.Lorenzo, un interviu foarte bun!

Stie cineva cu ce bike o sa fie de la anul? :what:

HRC and Dani Pedrosa to end partnership:

https://motogp.hondaracingcorporation.com/report/hrc-and-dani-pedrosa-to-end-partnership/

Dani Pedrosa

"I want to thank HRC for all these years of great success. I have grown not only as a rider but also as a person with them. I will always have HRC in my memories and in my heart. In life we all need new challenges and I feel it’s time for a change. Thanks, HRC."

HRC and Dani Pedrosa to end partnership:

https://motogp.hondaracingcorporation.com/report/hrc-and-dani-pedrosa-to-end-partnership/

Dani Pedrosa

"I want to thank HRC for all these years of great success. I have grown not only as a rider but also as a person with them. I will always have HRC in my memories and in my heart. In life we all need new challenges and I feel it’s time for a change. Thanks, HRC."

nu credeam ca o sa apuc ziua asta.

pacat ca nu a luat niciun campionat, de cand a aparut marc a fost inceputul sfarsitului.

» Post actualizat in 05 Jun 2018 11:22

parca vad ca vine Cal ... as prefera sa vina altcineva, ca el oricum are moto ca marc, nu?

Sunt curios daca MM are suficient de multa influenta in echipa incat sa il bage pe Alex acolo. De la anu se schimba complet clasa Moto2. Daca AM ramane la Moto2 si nu merge treaba cu noile motociclete, e cam sfarsitul carierei pentru el.

Nu cred ca la HRC or sa fie doua primadonne. Il au deja pe Marq cu care castiga si au tot castigat. Le trebuie un jolly-jocker, unu' care sa le mai faca jocurile, sa-i mai incurce pe baietii de pe locurile 2-3-4 cat timp Marq e in fata. Sau sa mai ia cate un loc 1 cand face asta vreo boacana. Cru nu e un pilot constant care sa se bata in fiecare etapa pentru locul 1. Sau podium. Lorenzo daca ar veni, cu siguranta ar trage la victorie. Iar ca sa ai doi piloti care se lupta la titlu in aceeasi echipa, nu prea e ok - vezi Yamaha in trecut. Apar conflicte, unu' ca hais, altul ca cea... samd. Deci, oare cine sa fie urmatorul Pedrosa?

Sunt curios daca MM are suficient de multa influenta in echipa incat sa il bage pe Alex acolo. De la anu se schimba complet clasa Moto2. Daca AM ramane la Moto2 si nu merge treaba cu noile motociclete, e cam sfarsitul carierei pentru el.

asta ar fi chiar culmea, o dam in romanisme.

e praf AM. la modul ca-s multi mai buni decat el. deci nu o sa se intample asta.

sau poate honda vrea un locotenent pt mm, cum am mai zis, unul bun, dar nu mai bun ca mm. (de parca ar exista asa ceva la mom asta)

Eu nu il vad bine pe Lorenzo la Honda. Sper sa ramana la o Yamaha de uzina intr-o echipa satelit.

Nu cred ca la HRC or sa fie doua primadonne. Il au deja pe Marq cu care castiga si au tot castigat. Le trebuie un jolly-jocker, unu' care sa le mai faca jocurile, sa-i mai incurce pe baietii de pe locurile 2-3-4 cat timp Marq e in fata. Sau sa mai ia cate un loc 1 cand face asta vreo boacana. Cru nu e un pilot constant care sa se bata in fiecare etapa pentru locul 1. Sau podium. Lorenzo daca ar veni, cu siguranta ar trage la victorie. Iar ca sa ai doi piloti care se lupta la titlu in aceeasi echipa, nu prea e ok - vezi Yamaha in trecut. Apar conflicte, unu' ca hais, altul ca cea... samd. Deci, oare cine sa fie urmatorul Pedrosa?

bahaha. buna asta, atat ca Pedro a avut ani de zile pana sa apara MM si tot nu a reusit deci plm.

» Post actualizat in 05 Jun 2018 11:33

Eu nu il vad bine pe Lorenzo la Honda. Sper sa ramana la o Yamaha de uzina intr-o echipa satelit.

eh, in 18 luni isi schimba pt a 3-a oara stilul de pilotaj si aia e :D

poate mai devreme, honda-i honda.

parca yama a carait cu yama de uzina la echipa satelit, vb aia, de-aia tech3 trece la KTM. nu cred ca putem fi siguri de asta pana nu e negru pe alb, oficial.

Edited by frigider