Jump to content
Sign in to follow this  
ruscanugelu

Vand manusi de piele Icon (imitatii)

Recommended Posts

Vand manusi de piele Icon marime M, L, XL , foarte confortabile, perforate sau neperforate.

Se muleaza pe mana, degetele au material pentru touch screen, unisex.

Trimit prin Fan Curier(25 lei) sau poștă(11 lei) in functie de locatie.

Predare personala in Suceava.

Pret: 100 lei/pereche

Telefon: 0751690571

post-89077-0-28482400-1527796762_thumb.jpg

post-89077-0-36667300-1527796826_thumb.jpg

post-89077-0-60077200-1527796860_thumb.jpg

post-89077-0-66002800-1527796880_thumb.jpg

post-89077-0-72225400-1527796899_thumb.jpg

post-89077-0-44081500-1527796910_thumb.jpg

post-89077-0-68716000-1527797127_thumb.jpg

Iti stric combinația daca te intreb : sunt de pe aliexpres ?

Pai tu ce crezi că le-a făcut acasă? Și la prețul ăla....

Acum câteva sezoane am purtat asemenea mănuși și m-am simțit foarte bine cu ele. Acum nah....!

Spor!

asa pare. ar fi important de specificat asta de la inceput, ca sa stie omul ce cumpara

unul care nu cunoaste varianta originala n-o sa stie ca sunt doar replici, si-o sa se bucure de pretul aproape de 3 ori mai mic, crezand ca a facut o afacere...

http://www.rideicon.com/gear/mens/gloves/pursuit/non-perf-stealth

Nu e nici primul nici ultimul care nu specifica faptul ca vinde "replici". Din pret e evident ca sunt replici, dar cine nu stie se bucura de mega-deal. Ar trebui sters anuntul de catre moderatori doar pt acest fapt.

Chiar si asa, eu vreau. Dar mai e ceva pana la salariu :D

Ca sa fim clari, sunt imitatie alliexpress. Am luat si eu, de test. Fix asa vin, eticheta, logo, tot. Icon pursuit sunt 360 lei in magazin. Astea fake sunt mai prost facute, cusaturi, grosime, calitate material. Bune, asa, de aici pana colea.

Da, sunt de pe Aliexpres. Sunt niște mănuși bune. Eu le port și de aceea le recomand. Chiar dacă sunt făcute în China, calitatea este bună, mănușile sunt foarte confortabile. Și vă rog, nu fiți răutăcioși. Unele persoane sunt comode și vor ca o marfă să le vină direct acasă, fără prea multe bătăi de cap. Nu le bag pe gât la nimeni... Cine vrea, cumpără. Cred că sunt persoane aici care pot să confirme că mănușile sunt de calitate bună.

Daca vinzi ceva fara sa specifici ca sunt fake inseamna ca vrei sa inseli lumea.

A cam specificat in titlu ca sunt "imitatii". Macar e corekt.

Un moderator a pus imitatii in titlu, nu initiatorul topicului.

Daca vinzi ceva fara sa specifici ca sunt fake inseamna ca vrei sa inseli lumea.

Nu, nu vreau să înșel lumea. Poate as fi înșelat lumea dacă aș fi pus un preț de 300 lei. Am pus fotografii, care reflecta realitatea, iar cine dorește o pereche, primește exact ceea ce este prezentat în fotografii. Pot să fac și din mai multe unghiuri. Consider că mănușile sunt o soluție bună la un preț accesibil. Și eu le port de un an și jumătate.

» Post actualizat in 03 Jun 2018 09:54

asa pare. ar fi important de specificat asta de la inceput, ca sa stie omul ce cumpara

unul care nu cunoaste varianta originala n-o sa stie ca sunt doar replici, si-o sa se bucure de pretul aproape de 3 ori mai mic, crezand ca a facut o afacere...

http://www.rideicon.com/gear/mens/gloves/pursuit/non-perf-stealth

Îmi pare rău, dar eu nu cunosc varianta "originala". Dacă o deține cineva, să pună fotografii aici să vedem.

Pai si daca nu cunoști varianta originala de ce nu ai specificat in post-ul intital ca vinzi ceva dar nu știi exact daca sunt fake sau nu? O dai cotita degeaba. Daca din start erai fair nu era nici o discutie.

Mai omule, tu zici ca vinzi manusi Icon care nu sunt Icon, si nu ai specificat acest lucru, este definitia inselatoriei. Nu inteleg ce nu-ntelegi.

O scalzi asa in speranta ca musca cineva momeala si faci pe niznaiu nevinovat. Spune adevarul de la inceput daca tot zici ca nu vrei sa dai teapa.

Daca spuneai de la inceput ca sunt reproduceri nu avea nimeni nimic cu tine.

Pai si daca nu cunoști varianta originala de ce nu ai specificat in post-ul intital ca vinzi ceva dar nu știi exact daca sunt fake sau nu? O dai cotita degeaba. Daca din start erai fair nu era nici o discutie.

Pentru că sunt niște mănuși bune și necunoscand că ar mai fi o "varianta", am zis că astea sunt.... și diferența între cele două este doar prețul exagerat de mare al uneia dintre ele. Ținând cont că foarte multe produse se fabrica azi în China, calitatea fiind bună, e greu de zis dacă un lucru este ceea ce este sau ceea ce ar trebui să fie. În fine, nu are rost să lungim lucrurile. Mulțumesc tuturor pentru intervenții și precizări.

» Post actualizat in 03 Jun 2018 11:04

Mai omule, tu zici ca vinzi manusi Icon care nu sunt Icon, si nu ai specificat acest lucru, este definitia inselatoriei. Nu inteleg ce nu-ntelegi.

O scalzi asa in speranta ca musca cineva momeala si faci pe niznaiu nevinovat. Spune adevarul de la inceput daca tot zici ca nu vrei sa dai teapa.

Daca spuneai de la inceput ca sunt reproduceri nu avea nimeni nimic cu tine.

Nu e nici o înșelătorie. Dacă e să fie o înșelătorie, asta e din partea producătorului care spune că vinde un produs care nu este ceea ce ar trebui să fie. Eu vând ceea ce mi s-a spus că este și arătat că este prin siglă, marcă și etichetă. Iar dacă produsul nu este ceea ce ar trebui să fie, atunci ori produsul este o copie foarte bună, după cum spuneți și voi, ori sunt eu prea naiv(lucru care tine de persoana mea și mă privește pe mine).

Ce replica de samsar de doi lei "boss, eu cu km astia am luat-o, daca i-a dat inapoi ala dinainte, aia nu e treaba mea".

Ce replica de samsar de doi lei "boss, eu cu km astia am luat-o, daca i-a dat inapoi ala dinainte, aia nu e treaba mea".

Mersi colegu' pentru apreciere... Ai ochii bine formați.

» Post actualizat in 03 Jun 2018 13:53

Rog un moderator să oprească comentariile și să închidă topicul. Intenționam să vând colegilor motocicliști niște mănuși bune la un preț accesibil, nu să facem teoria chibritului.

Las-o ca macane. Intentionai sa vinzi sa faci tu profit , nu ca pt comunitate&shit. Nu esti nici naiv , stiai bine ca is fake-uri.Aici nu e olx , acolo mai prinzi cate un noob care pune botul .Cine cumpara asa ceva de aici stie ce is si le ia ca atare.

Las-o ca macane. Intentionai sa vinzi sa faci tu profit , nu ca pt comunitate&shit. Nu esti nici naiv , stiai bine ca is fake-uri.Aici nu e olx , acolo mai prinzi cate un noob care pune botul .Cine cumpara asa ceva de aici stie ce is si le ia ca atare.

Da colegu, m-am îmbogățit vânzând mănuși.

Am inteles , nu ai stiut cum iti vin si ti-ai luat de pe Ali de la S la XL toate marimile . Si acum daca tot le vinzi sa iti iasa si tie de un langos si un suc .

Am inteles , nu ai stiut cum iti vin si ti-ai luat de pe Ali de la S la XL toate marimile . Si acum daca tot le vinzi sa iti iasa si tie de un langos si un suc .

Colegu, eu port mănușile astea de un an și jumătate. Consider că sunt foarte bune, fie ele cum sunt. Mă gândesc că oricine merge la muncă se așteaptă să primească un salariu, nu? Colegilor cărora le-am trimis mănuși au fost mulțumiți. Și probabil că unii nu vor să aștepte câte două luni de zile pentru o pereche de mănuși. Cine vrea, poate să-și comande și singur.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...