Sari la conținut

Adus motor din US


astateofmind
 Share

Postări Recomandate

Ce ar fi echivalent cartea masinii in US?

 

La noi vad ca sunt trecute in talon cauciucurile, la a mea nu am in title asa ceva.

La omologare cum determina indivizii care sunt dimensiunile nominale/corecte?

Editat de astateofmind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ar fi echivalent cartea masinii in US?

Title = cartea si registrationul e ca talonul. Nici eu nu aveam dimensiunile caucioacelor. Tin minte odata pe la RAR ca era unul in aproximativ aceeasi situatie, cu alte caucioace fata de carte, insa dupa ce i-a aratat ceva (cartea de intretinere zic eu? Sau manualul de utilizare a mobrei) i-au trecut dimensiunile de acolo.

 

Cred ca nu strica sa faci si un 'bill of sale' intre tine si vanzator. In rest, nu stiu procedurile ce trebuie facute aici pt. export (nu exportul in sine, ci daca trebuie luate ceva stampile pe titlu/bill of sale).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Merci pt raspunsuri.

 

Mai am o intrebare, de fapt 2:

 

1. La omologare este necesar sa am totul pe ea original? De exemplu am un filtru/air intake custom. Se poate omologa cu ala sau trebuie sa vin si cu originalul?

 

2. La omologare se masoara emisiile? Se verifica senzorul de oxigen? Vreau sa rescriu ECU-ul (imbuntatateste performantele per total dar nu mai tine conte de emisii) si as vrea sa fac asta inainte sa ajung in romania cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...