Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Dap.

 

Asta ca ne dam noi seama. Cei cu experienta (atata cata e, la unii mai multa, la altii mai putina), dar care vrem sa mai invatam si cate ceva. Dar dupa cum se vede din subscriberi si commenturi, lumea percepe altfel motociclismul.

 

Sa-mi bag... daca un vlogger din asta cu jdemii de subscriberi si-ar face si niste episoade in care ar povesti cate o carte citita de el, sa mor de nu mi-ar capta atentia. Da frate, uite, printre masini si pietoni chiauni povestesti si Contele de Monte Cristo. Sau Crima si Pedeapsa... Dar ei inca sunt la stadiul de "uite-o pe aia ce c*r are" si "pisi, ti-ai luat telefon nou!?!?"...

 

 

Mie asta mi s-a parut un pic altfel. Pacat ca n-a continuat.

 

Ideea e ca se poate sa faci un pic altfel - trebuie doar sa vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumva mi-au ajuns si mie prin feed niste clipuri d-astea, dar nu am reusit sa gasesc poze cu ei, sa vad inteligenta in privirea lor.

Ca sunt prosti nu incape indoiala, dar sunt curioasa si cum arata, sa radem de ei cand ii vedem.

 

Oricum, fata aia tre' sa fie mega urata (grasa oricum pare) ca intai sa-si puna cagula si casca-n cap, si apoi sa-si bage in ochi rimelu' si "pamatuful" pentru obraz. :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, hai da-i in spanac, nu e ca si cand tre sa-i vorbim atat de mult. Ideea era sa ne amuzam din cand in cand ce le debiteaza mintea, ca io nu m-am dus justitiar sa-i indrept, ci sa le zic ca sunt penibili, si in general daca ai peste 13 ani, mirosi ca treaba e facuta toata la clickbait. Ca se bat ei cu caramida in piept ca promoveaza... meh. Cand i-am zis sa-mi promoveze in fata a facut manevra ca la Ploiesti. wooop! :D

Vad ca a sters si de pe FB si a inchis pagina. Probabil au aflat si ei ca au ajuns un pic mai vedete nu doar la copilasi :))
Daca tot timpul ala investit in filmat, editat, randat etc. l-ar fi bagat si ei in altceva decat can-can ieftin, era ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja acordati mult prea multa atentie, unor chestiuni fara continut. Este o moda. Toata lumea vrea sa faca bani pe iutub. Sunt copchile de 14 ani, care au vlog personal, si posteaza ce fac ele zilnic. Iar sute de mii de copchii, se chiorasc la asa ceva.

Nu ai ce sa faci. Este un trend, o moda. Toti vor bani din zbor...

Ce e trist e ca ei sunt petarde pe 2 roti, dar viitorii motociclisti, ii iau de model. Cand esti mic si prost, e greu sa faci alegeri corecte, fara indrumare.

Eu urmaresc mai multi vloggeri straini, care nu fac clipuri doar-ma sui pe mobra si bat campii, ci reviewuri, unii cursuri-lectii, am unul care e instructor in uk de exemplu, pe care il urmaresc, etc etc.

Daca a gasit cineva un motovlogger roman, care sa fie mai in varsta de 30 de ani, cu ceva continut, spuneti. Eu inca nu l-am gasit. Nu includ in discutie jurnalele de calatorie, alea sunt o specie aparte.

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal am mai trimis la vreo 2-3 amici link cu video tipei care se incalta cu manusile si casca puse. Uite asa se fac vizualizari. :crack:

 

Desi nu m-am edificat complet asupra marimii posteriorului domnitei in cauza (de, nadragi de piele), imi asum riscul si o iau, once or twice, pe...mobra, bineinteles. Unde altundeva? :crack:

 

P.S. Mai sus evident ca am facut misto, ca na, serviciu si plictiseala si forum. Dar a te lua de kg in plus ale cuiva... e magarie (@Beatrice silfido!)

Editat de andrei111
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar a te lua de kg in plus ale cuiva... e magarie (@Beatrice silfido!)

S-a luat ea de morti si tu ii bati obrazul la cateva kile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba ca e grasa, e vorba ca este mega penibila (impreuna cu gasca de motociclisti rebeli si revolutionari). Cand te expui in halu' asta pentru clickuri, tre' sa ai ce sa prezinti, stii ce zic?

Ca barbat as da click la un clip d-asta cu o gagica, sa vad un poponeata, un sfarc, o treaba; dar dai click si vezi cum se incalta cu casca-n cap o urata care nu aduce nimic productiv. Nici tzatze, nici chestii de motociclism.

Ca e grasa, aia e, dar toate adunate nu dau bine. Poate d-aia cauta anturaj pe net si pupa motoru' in subsol. Zic si eu...

 

Ba, da' sensibili sunteti :)))

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(impreuna cu gasca de motociclisti rebeli si revolutionari).

 

Se numesc Brap Team...get yo shit together...cu toate ca nici unu nu merge pe SM...ar putea la fel de bine sa isi spuna ADV Team :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da B0$$, dar eu nu-s vedeta si n-am clipuri cu mine.

Nu stiu daca astia fac bani din clipuri de-si ocupa timpu' cu ele, dar daca fac, ar trebui sa-si puna la punct infatisarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se numesc Brap Team.

Cred ca e o mica eroare acolo. Au vrut sa scrie Burp Team. Probabil ca ii apuca ragaitul cand se duc la mec si mananca un happy meal cu banii de pe YT. Au tastat gresit si a iesit Brap. Care in realitate e Braaap, nu Brrrap cu au scris ei in video. Nici atata lucru nu au nimerit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem un vlog despre...motovlogerii romani? si postam pe pagina lor? Sa fie treaba treaba, zic.

Nu merita, prea mult efort, trebuie doar puliti pe unde ii prinzi. Vorba aia, eu am vorbit frumos si a sters omu' tot ca nu dadea bine la fanii lui. Irosesti energia sa-i combati cu rahaturile lor. Ei au timp de post productie si alte rahaturi indiferent cat de varza e materialul pe care il vomita. Plus ca oricum nu vor sa inteleaga pentru ca in viziunea lor e pe clickbait toata treaba.

 

O sa treaca si moda asta la fel ca alte mode. Nu inteleg de unde atata piept de cocos ca ei promoveaza si arata lumii cum e cu sportul. Pun pariu ca daca recunosteau "uite ba.. stim, materialul e de (cuvant urat), dar asta se vinde, facem si noi un ban de-o acadea, e treaba acum cu banii pe internet mai nou, ne adaptam si noi cum putem" n-avea nimeni nimic cu ei. Ce, cu videochatul ai ceva? :))

Da' cand ai 500likes la comenturi cu oglinzi rupte si tipi ca descreieratii la oameni pe strada si mai te dai si virgina... nu frumos.

 

Astept cu interes un vlog de la ei despre motociclistii rai care se iau de influencerii zilelor noastre.

 

 

 

Hai că am strâns ceva feedback. Mulțumesc tuturor

Sa scrii acolo ca Beatrice rade de voi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum mi-am amintit... cand am luat carnetul, si eu aveam filme d-astea doar ca atunci era cu scrisul. am inceput sa scriu dar cand mi-am dat seama ca nu o sa am content am lasat-o balta. de atunci cred ca am mai scris un "artiocol" si cam atat. Partea faina la mine a fost ca am primit mesaje private cu felicitari si keep going (si nu de la copii)
Ce vreau sa zic, este ca o sa le treaca cel mai probabil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi nu m-am edificat complet asupra marimii posteriorului domnitei in cauza (de, nadragi de piele), imi asum riscul si o iau, once or twice, pe...mobra, bineinteles. Unde altundeva?

 

Na poftim ca m-ai facut sa ma uit si eu la clip!

 

Si da, as lua-o si eu la o tura. Promit ca dau si eu subscribe daca-si arata ţâţele! Sau macar o tanga, ceva acolo, pentru astia mai super-membri.

 

Si cand ii vad pe astia cum se intalnesc ei cu fanii lor, nu am in minte decat asta:

https://www.youtube.com/watch?v=gENjTs8VskQ

» Post actualizat in 22 Mar 2018 12:02

acum mi-am amintit... cand am luat carnetul, si eu aveam filme d-astea doar ca atunci era cu scrisul. am inceput sa scriu dar cand mi-am dat seama ca nu o sa am content am lasat-o balta. de atunci cred ca am mai scris un "artiocol" si cam atat. Partea faina la mine a fost ca am primit mesaje private cu felicitari si keep going (si nu de la copii)

Ce vreau sa zic, este ca o sa le treaca cel mai probabil...

Ala din semnatura ta nu?

Maaa, tu vrei sa ne pacali sa dam click acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca-i nea' Pedala pe topic. Cum a auzit de tate, cum e prezent si el.

 

 

Ia zi-ne nea' Ivane, merita fatuca aia deranjul au ba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca-i nea' Pedala pe topic. Cum a auzit de tate, cum e prezent si el.

Ia zi-ne nea' Ivane, merita fatuca aia deranjul au ba?

Categoric, NU! :nono:

Si daca io, care-s bosorog si n-ar trebui sa emit pretentii, spun un "nu" hotarat, la voi cei mai tineri am pretentii! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Categoric, NU! :nono:

Si daca io, care-s bosorog si n-ar trebui sa emit pretentii, spun un "nu" hotarat, la voi cei mai tineri am pretentii! :peace:

Pfff, nea' Ivane, ce mi-ai facut nene!?!?

 

Cand credeam ca am gasit si eu o vlogereasa sa-i dau si eu un subscribe, hop, vine nea' Ivan si spulbera orice farama de vis...

 

 

Acum serios, din cate vad eu, majoritatea astora sunt tineri si incepatori. E normal ca ei, acum la inceput de drum, sa fie excitati de combinezoanele din piele, de feelingul pe care ti-l da motocicleta, de lumea asta a motociclismului. O sa le treaca repede cand or sa se loveasca de realitate sau cand o sa intre serios in viata. Cum spunea cineva mai devreme, pana acum n-am vazut vreun vlogger serios, trecut bine de 30-35 de ani care sa faca asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca te uiti mai bine (sincer, io n-am facut-o!) o sa vezi ca nurii fetei sunt lasati si moi, iar coapsele si restu' sunt tinute adunate si intr-o forma acceptabila doar de costumul din piele! Baba mea la care deja pretentiile mi-s expirate, imbracata in costum moto, arata mai bine decat fatuca asta, si nu vreau sa-mi laud baba! :nono:

Asta ca sa nu vorbim despre apucaturile de vlogger ale tipei, adica apucaturi de om care vorbeste singur si vrea sa fie apreciat de restu' lumii ca face nu mai stiu ce minuni prin asta! Vrea aprecierea motociclistilor, sa vina in comunitate (nu pe forum, exclus!) si sa isi prezinte realizarile in lumea moto, sa demonstreze abilitati, dragoste de fier...iar daca nu ii reuseste, sa se apropie de bucatarie...mi se pare un loc ideal pentru femeile neapreciate in dormitor! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...