Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

@SONYC

Cateva comentarii inainte de a incheia discutia. Voi citi un eventual raspuns, insa ma voi stradui sa nu o mai lungesc.

 

Posibil sa ai dreptate si meciul sa nu existe pentru tine. Totusi, frecventa cu care cuvantul asii folosit peiorativ apare in interventiile tale (pe diverse topicuri) indica altceva.

 

Consider ca este inutil sa dezbatem fiecare accident in parte si nu este nici locul potrivit. Printre ele se afla macar doua in care doi colegi au furat-o fara sa fi facut ceva gresit. Unul dintre ei urmeaza sa fie externat in curand dupa mai bine de 30 zile petrecute in spital. Ambele au fost postate in ultima vreme. Spun asta pentru a sublinia ca exprimarea ta este una care poate fi vazuta drept aroganta si jignitoare (macar pentru cei doi implicati in accidente de care nu sunt responsabili). Poate ca tu stii foarte bine ce ai vrut sa spui si ca e absolut normal ca cei nevinovati sunt exclusi din descriere si ca, de fapt, te refereai doar la cei care comit greseli flagrante si o patesc. Poate ca acelasi lucru il aveau in cap si cei care au oferit ceva sfaturi (care, fie vorba intre noi, nu trebuie urmate obligatoriu). Poate ca un pas in spate si o reanalizare a situatiilor aduce alte perspective.

 

Cu respect,

O persoana care nu doar crede ca norocul face parte din viata si din joc, ci l-a si intalnit de cateva ori pe drum

 

 

 

@LimpTA

None taken. Ramanem la hilari :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma intereseaza cum te dai , cand , in ce perioada a anului , cati km faci ,cat esti de bazat ca mobrist si cu cine te certi pe tema asta . Din punctul meu de vedere fiecare merge unde vrea ,unde isi permite si merge pe pielea si pe banii lui . Nu ma intereseaza persoana ta ,ideea era sa intelegi ca nu e nimic de povestit atunci cand faci ceva banal , chiar daca pt tine e WOW .Trecand peste faptul ca pozele is penibile , ai si talentul literar al unei procariote . Arunca un ochi pe forum , sant cativa care chiar scriu bine /pun poze -nu etichete de bere- si o sa vezi diferenta .

 

Te agiti cam mult pentru o persoana neinteresata :crack:

» Post actualizat in 08 May 2018 12:57

.

 

Era de la sine inteles ca nu includem cazurile in care baietii nu au gresit cu nimic. L-a lovit pe unul un brat de utiliaj agricol, ce vina sa fi avut motociclistul in afara ca se afla pe drum la momentul ala. Discutam desigur de baietii care puteau evita lejer situtia in care s-au trezit.

 

Oferi un sfat in momentul in care vrei sa ajuti un om, corect? Nu a fost insa cazul. Ma poti crede pe cuvant sau, daca ai timp, te poti convinge si singur citind raspunsurile lor de atunci. Glumele de autobaza sunt amuzante, vine insa un moment cand realizezi ca sunt puerile, si treci la alt nivel. Nu am ce invata de la genul asta de oameni. Am spus-o si o repet, in momentul in care pretinzi respect, trebuie in primul rand sa il oferi. Faptul ca X are 'nspe ani de motociclism in spate ma lasa rece daca calitatea de om nu exista. Stiu ca intelegi ce vreau sa subliniez.

 

Toate bune si tie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis sa incerc si yo sa astern cateva ganduri sub forma unui motovlog.
Daca tot e gratis...

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis sa incerc si yo sa astern cateva ganduri sub forma unui motovlog.

Daca tot e gratis...

 

Prima greseala....clip de 15 min....ain't nobody got time fo that...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis sa incerc si yo sa astern cateva ganduri sub forma unui motovlog.

Daca tot e gratis...

unde-i tunata boßß, in dragonul rosu? baga niste tutoriale cu giratorii, le cam sar in fata unora
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb si eu pentru ca poate-s vlogger si nu stiu. Aveam impresia ca pentru a face vlog trebuie sa pui si voce pe inregistrare nu? Adica toti vloggertii pe care i-am vazut povestesc ceva in timp ce merg cu motocicleta.

 

Este overlay-ul de voce obligatoriu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb si eu pentru ca poate-s vlogger si nu stiu. Aveam impresia ca pentru a face vlog trebuie sa pui si voce pe inregistrare nu? Adica toti vloggertii pe care i-am vazut povestesc ceva in timp ce merg cu motocicleta.

 

Este overlay-ul de voce obligatoriu?

 

Al tau e travel video, bro!

Nu e motovlog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nu e rau. Adica, m a tinut, sa il vad pana la sfarsit. Ce nu imi place: 1-cum s a facut overlayul sunetului peste video. E ciudat. Zici ca e pus din alt clip. Ceva nu pusca. Zici ca nu esti acolo.

2-este iritant faptul ca stai cu casca pe cap. Daca e sa urmaresc un om care are ceva de spus, imi doresc sa il si vad la fata, sa ii vad expresia, mimica. E impersonal asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept din partea voastra ceva despre mersul pe ploaie si intuneric ca pe alte topicuri s-a lasat cu violente subiectul.

Pe ploaie si intuneric totul trebuie facut la jumate (daca nu mai jos) decat in conditii normale....in astfel de conditii nu ies decat daca este absolut necesar (de ce nu ies? pentru ca nu imi place...pentru ca nu pot sa merg cum imi place si nu pot sa franez cum imi place..si de aici se duce tot farmecul)....si trebuie luata in considerare (nu cum zicea stuletele ala cu nume de combina) calitatea asfaltului...nu tine numai de experienta...

 

Ce parere aveti de flacaul asta?

 

in principiu de la minutul 4:45.

 

2:42 si 4:25

 

Cam toate videourile la care m-am uitat pe canalul lui au acelasi stil.

 

Cum ar spune englejii "mixed feelings" in legatura cu baietu' ista. Sa razi...sa plangi...habar nu am. Insa sunt sigur ca toti aia care au luat contact cu ei din prisma "vinovatilor" in trafic au simtit subit o ura impotriva a tot ce inseamna doua roti cu motor.

 

De comentariile de la videouri nu mai are rost sa zic nimic. Majoritatea pustilor corditi il vad ca pe un zeu, iar cand vor pune mana pe vro tigaie pe doua roti, probabil se vor comporta la fel.

 

Poate in loc de ura ar fi trebui sa faca o plangere la politie...

Editat de ashtray.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de flacaul asta?

 

Cam toate videourile la care m-am uitat pe canalul lui au acelasi stil.

 

Cum ar spune englejii "mixed feelings" in legatura cu baietu' ista. Sa razi...sa plangi...habar nu am. Insa sunt sigur ca toti aia care au luat contact cu ei din prisma "vinovatilor" in trafic au simtit subit o ura impotriva a tot ce inseamna doua roti cu motor.

 

De comentariile de la videouri nu mai are rost sa zic nimic. Majoritatea pustilor corditi il vad ca pe un zeu, iar cand vor pune mana pe vro tigaie pe doua roti, probabil se vor comporta la fel.

Eu am mai zis cu alta ocazie ca la genul asta de continut in care cauta scandal pentru a face filmulete, omul e demn de mila. De cate ori a trebuit sa bage coada intre picioare si sa o taie repede, numai el stie. Poate si-a luat si cateva capace sau flegme. Se impusca lumea cu pistoale cu bile pentru un loc de parcare si se pare ca unele altercatii in trafic ajung la injunghieri: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/evenimente/foto-barbat-injunghiat-in-bucuresti-931150

 

S-a trezit el al mai mare smardoi din trafic sa faca si desfaca. Cine il crede? Copii care nu au permis si nu stiu cum e treaba in trafic. Chiar daca se vor comporta la fel, se vor trezi repede la prima altercatie in trafic care nu o sa iasa ca in filme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fas, nefas, daca mai face o mica gafa si accidenteaza pe cineva din vina lui, a doua oara, n-o sa mai fie fas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de flacaul asta?

 

in principiu de la minutul 4:45.

 

2:42 si 4:25

 

Cam toate videourile la care m-am uitat pe canalul lui au acelasi stil.

 

Cum ar spune englejii "mixed feelings" in legatura cu baietu' ista. Sa razi...sa plangi...habar nu am. Insa sunt sigur ca toti aia care au luat contact cu ei din prisma "vinovatilor" in trafic au simtit subit o ura impotriva a tot ce inseamna doua roti cu motor.

 

De comentariile de la videouri nu mai are rost sa zic nimic. Majoritatea pustilor corditi il vad ca pe un zeu, iar cand vor pune mana pe vro tigaie pe doua roti, probabil se vor comporta la fel.

daca locuia in bucuresti tinea cu FCSB sau Dinamo si mergea pe starda cautand sa bata oameni pentru ca nu tin cu echpa lui preferata. La suceava sau unde o fi el nu are cu cine. Ala cu pumnu in (cuvant urat) cu taximetrista aia chill, a mai fost pe aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata cine educa generatiile viitoare.. 140 la ora pe strazi inghesuite, masini parcate si treceri de pietoni..

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis sa incerc si yo sa astern cateva ganduri sub forma unui motovlog.

Daca tot e gratis...

Scuze de quote, dar cred ca era necesar.

Ce e asta domle?

1-nu poti face vlog doar cu microfonul camerei, ca nu se aude. Trebuie sa dai la maxim, sa auzi vocea, si atunci iti vajaie capul.

2-ai un tic verbal foarte agasant. Stii? Stii? L ai folosit de 200 de ori minim.

3-spui cam acelasi lucru timp de 15 minute. Si tot repeti. Nu se uita nimeni, dupa primele 1 2 minute, oamenii inchid. Eu m am uitat mai mult si pe sarite, sa vad ce vrei cu asta. Nu de alta, dar iti dadeai cu parerea pe aici, si apoi , hop, gata, si tu vlog.

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...