Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Eu nu am rezistat sa ascult până la capăt. Nu cred ca sunt in target pentru ca daca ar fi un buton de dislike sincer, l-aș apăsa. Sunt oameni care pot face asta si oameni care nu.

Da, stii, Da?

Cuvintele precum @%$%# si %^&@@% o sa iti aduca audienta minorilor care sunt dispuși si dornici să audă limbajul asta, targetul e ala. Din păcate , modelul pe care îl schițezi nu este unul pe care sa il agreez.

Nu toti putem deveni piloți de curse, oratori buni..Și lista poate continua.

Asta nu vreau sa fie o critică ci o remarcă personală.

Te iei prea în serios ca sa nu formulez altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa bro... nu-mi mai purta mie de grija si cum "progresez eu"...

Daca tu crezi ca bag pastile, o sa-ti dau inregistrari sa vezi cum imi urla in casca (intercom) s-o las mai usor. Sper sa se auda, am o inregistrare de ieri chiar.

Acuma'nah .. ce-o sa zici si tu. Nu ma cunosti.

Io-te de asta nu folosesc intercom. Și dacă îți arăt o filmare de azi cu un Cayenne prin Durmitor, te ia cu frig. Și eu cu motorul cu 20 kg peste limita din talon. Și cu fenomenala putere de 67 cai, nu 197, cât are a ta. Și nu am nici clicistica de Busa, nici frânele ei, nici nu mai vorbesc de puterea ei. Să ai atâta putere și să nu ii dai in sandale, înseamnă că: ori nu te lasă soția (nici a mea nu e fan viteză), ori motorul ăla e cam mult pentru tine.

 

Uite cauciuc...

» Post actualizat in 06 Jul 2018 21:53

Btw, nu fac vlog, mai pun câte un clip pe net, dar rar.

post-92464-0-35662300-1530913262_thumb.jpg

post-92464-0-58129700-1530913343_thumb.jpg

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea Lucica,șezi blând.pe busa nici matale nu ai fi mai breaz.poti sa abuzezi fără stres aia 67 de cai.pe busa,nu.sari de pe sosea în 2 sutimi. Aia 197 cai,nu permit greșeli.tu nu ai habar de handling unui ss și te transformi din curca,în vultur...nu te da ce nu ești.pici cu nasul în balega.

Poți face multe cu putere mică. La fel cum poți face trăsnăi cu putere mare. Eu am vrut sa ii spun colegului că se poate merge destul de alert cu o mobra grea. Nu sportiv, nu e cazul, doar mai alert. Până și soția a analizat cauciucul spate și m-a întrebat mirată: așa mult te-ai înclinat? Eu i-am zis că mai mergea, abia de două ori am rascait scărițele. Și o dată și cizma dreaptă, din neatenție.

Mulți care își iau mobre uzează guma doar pe mijloc. Și din cauza frânei excesive sau a mersului in linie dreaptă. De înclinat pe curbe nu e cazul, e periculos. Mulți o ard periculos pe net, iar în viața reală nu știu nici cum se frânează. Nu mai vorbesc de abordarea virajelor.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma mai uitam candva la royal jordanian. Ala nu vorbea deloc :)) imi placea mult ideea sa auzi sunetul motorului asa frumos si sa te plimbi. Dar asta merge intr un oras mare :)) poate poate candva o sa incerc si eu de fun chestia asta. Face la noi careva asta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, tipul e și pe placul meu. Nuda 900 sună într-un mare fel. Are clipuri in care vorbește, sigur ai observat.

 

Doamne, cum sună motorul ăla... Fix numărul corect de cilindri, fix sunetul potrivit. Dacă aș avea bani de un motor doar pentru mine, știu ce mi-aș lua.

 

Btw, toate motoarele din clip sunt ale lui? Că așa îmi face impresia. Uită-te și la V-told, asta iarnă mă uitam de nebun la clipurile lui, apoi mă uitam in hol la motor, apoi la zăpadă...

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand mi am luat motor nici nu m am uitat la el :)) cred ca o sa ma apuc iar. Personal ma cam plictisesc sa ma uit la altii, insa de cand i am cunoscut pe bandit si pe motorbike verific ocazional sa vad ce mai fac. Cel mai des ma uit pe youtube la clipuri cu motociclete in care isi testeaza unii tobele, dar din pacate aia nu au microfoane pre bune :(

 

P.s stiu ca avea 2, dar atat :))

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-33250-0-00470100-1530963447_thumb.jpg

E bine, sau tre' sa scoatem si pulometru'?

Pasagera ma lasa sa merg tare in anumite conditii, spre exemplu pe Makaza, la intoarcere.
Cand e trafic, nu ma lasa si, este normal caci nu stii ce apucaturi poate avea vreun sofer.

 

Unu' nou:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La inceput e oleaca mai greu cu vlogingul, dar oricum mult peste maimutoii aialalti. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Koshule, ala nu e mers tare, las-o asa nu mai scoate pulometru. Sunt baieti care merg cu guma fata capat pe Adv-uri si tu vii cu chicken strips pe spate la vitezana :))

Da-i la pilit acolo la vlog si lasa smardoiala :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pasagera ma lasa sa merg tare in anumite conditii, spre exemplu pe Makaza, la intoarcere.

Cand e trafic, nu ma lasa si, este normal

Da' printre sirurile de masini IN MISCARE te lasa? Am clickuit pe un film de al tau si am vz ca te bagi printre camioane si cand se misca, mie unul mi se pare treaba asta a draq de riscanta...

Ai dubla comanda? Ca mobra mea se conduce de la ghidon, nu de pe locul din spate :lol:

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E... apucaturi de mers prin oras in trafic intens.

Dupa cum ati vazut, majoritatea trag dreapta si-ti fac loc fara sa ceri asta.

Oricum, mult mai manevrabila busa decat ar fi banuit multi.

 

In "scadalul saptamani" mi-am spus parerea ptr ca nu e fair pariul.

Pariul trebuia sa fie pe nivelul de experienta a amandorura.

E ca si cum l-as provoca eu sa-mi construiasca de la zero un intranet in 4 limbi si 4 nivele de admin acces, intranet la care lucrez acum.

» Post actualizat in 07 Jul 2018 13:05

Pai tu compari Adv-urile cu busa?

Las' c-o sa fac un video strict despre Busa si poate o sa intelegi niste aspecte.

Busa, in primul rand, nu e sportiva ci un sport -turing mai lumg in roti decat orice sportiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, invata l pe om cum e cu sportivele, sport touringurile, si advurile. Ca nu stie. Baga repede un film. :D sunt tendențios, stiu.

» Post actualizat in 07 Jul 2018 13:09

Ps, apreciez ca ai schimbat tonul. Dar tot ceva nu faci bine cu microfonul ala. Capteaza toata vajaiala. Si volumul e slab, dau la maxim si tot se aude f incet. Mai fa niste teste si regleaza povestea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

 

Las' c-o sa fac un video strict despre Busa si poate o sa intelegi niste aspecte.

.

Asa vezi ,poti sa ai content funny.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Microfonul inca mai capteaza vant, desi e indesat bine intre casca si buretele stang si, mai este bagat si in deadcat (paroșenie fluffy)

Avand in vedere ca vorbesc in casca la 130/140, eu zic ca se aude binisor, dar voi mai face teste atat de volum cat si de editare a sunetului.

Va fi si content funny, gen prima mea zi cu ZX6R-ul si alte aventuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmeaza, ptr ca are deja trei ani.

La viteze mici, se aude chiar binisor.

Ideea e ca am scazut si volumul din editare ca sa nu vajaie ca dreaq, plus ca am pus peste si sunetul motorului, inregistrat separat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai tu compari Adv-urile cu busa?

Las' c-o sa fac un video strict despre Busa si poate o sa intelegi niste aspecte.

Busa, in primul rand, nu e sportiva ci un sport -turing mai lumg in roti decat orice sportiva.

Da' Adv-urile ce-au? Te pomenesti ca alea nu merg tare :)) Sa nu-mi zici de linie dreapta, ca daca vreau pe drept iau avionul :D

 

Nu ma intereseaza aspecte despre Busa in special, ziceam doar de atitudine. Cand vii cu Crispy Strips pe spate si zici ca scoti pulometru... mai bine nu mai scoti niciun pulometru si iei la pila la vlog ca despre vlog e topicul. E mai bine asa :D Intelegi tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect in trafic baws....cum zicea coceanu ala de la Brasov


» Post actualizat in 10 Jul 2018 10:57

Ce imi place e ca bajetii astia vorbesc de parca a venit traficul peste ei in casa si i-a pus in pericol....nu c0is tu ai intrat in hora....

post-6340-0-00899300-1531220128_thumb.jpg

Editat de ashtray.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine e dobitocul ala ? Mergea pe mijlocul benzii, nici nu avea cum sa fie vazut din cauza dubei. Ala a semnalizat frumos , s a asigurat si gata... sa-mi bag ceva ce dobitoci sunt unii . Si apoi tipa ca vor respect in trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...