Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Cred ca tipul asta a cazut de vreo 4 ori pana acum in sezonul asta.Bine, ghinion poti avea mereu dar la cum o cauta nu il vad departe...

 

Important e ca niciodata nu a cazut din vina lui, ci a avut ghinion. Restu' sunt hateri :V

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum a avut ghinion ca a cazut, si noroc ca n-a patit nimic. Dar, daca, la una din trante, de exemplu ultima, cand pica pe trecere, si motorul se duce sanie, motoreta lui secera un biciclist, ce mergea pe treaba lui? Sau, se ducea pe trotuar, intr un pieton? sau, pur si simplu, se ducea intr un motor parcat , pe care il trosnea?

Colegul asta incepe sa puna in pericol, pe cei din jurul lui. Eu oricum, ma pazesc instinctiv, atunci cand vad mobristi cu tenisi albi, imaculati, si pantaloni scurti. Ca deh, poate o fi unul dintre vloggarii magici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca face educatie civica in mod constant cu taximetristii, are un subscribe de la mine.

 

Oricum degeaba zic unii ca e lumea rea pe forum. L-a mirosit si fata aia repede ce fel de barbat e.

Lasand la o parte intoarcerile si opririle pe unde apuca, eu am observat o anomalie in randul taximetristilor anul asta. Cred ca nu este zi in care aproape toti taximetristii intalniti sa nu-mi faca loc. Nu stiu ce-au fumat ..dar s-o tina tot asa :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P'asta nu l-ai vazut?

 

aha, uite si clipul meu cu liniile albe alunecoase :D le-a bifat si pe astea

 

Cred ca tipul asta a cazut de vreo 4 ori pana acum in sezonul asta.Bine, ghinion poti avea mereu dar la cum o cauta nu il vad departe...

sezonul nu s-a terminat, mai are timp pt inca 4.

 

Motorul o sa fie vandut ca nou, tinut in garaj, folosit rar ca era pe post de a 2-a motocicleta

clar. necazuta, nelovita, accept orice test la reprezentanta, mobra pt pretentiosi :lol:

 

 

Lasand la o parte intoarcerile si opririle pe unde apuca, eu am observat o anomalie in randul taximetristilor anul asta. Cred ca nu este zi in care aproape toti taximetristii intalniti sa nu-mi faca loc. Nu stiu ce-au fumat ..dar s-o tina tot asa.

si eu vorbeam ieri despre asta cu un coleg. cred ca au boala mai mare pe uber decat pe motociclisti si isi canalizeaza "taximetria" catre ei, devenind civilizati cu restul participantilor la ambuteiaj. pardon, trafic. :D

 

Pana acum a avut ghinion ca a cazut, si noroc ca n-a patit nimic. Dar, daca, la una din trante, de exemplu ultima, cand pica pe trecere, si motorul se duce sanie, motoreta lui secera un biciclist, ce mergea pe treaba lui? Sau, se ducea pe trotuar, intr un pieton? sau, pur si simplu, se ducea intr un motor parcat , pe care il trosnea?

ceasu' rau, pisica neagra. Daca asa vrea Barbosu', nu te joci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ori asta, ori au decolantat masinile si s-au apucat de uber, fiind astfel mai greu de reperat in trafic :D

si eu vorbeam ieri despre asta cu un coleg. cred ca au boala mai mare pe uber decat pe motociclisti si isi canalizeaza "taximetria" catre ei, devenind civilizati cu restul participantilor la ambuteiaj. pardon, trafic. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ori asta, ori au decolantat masinile si s-au apucat de uber, fiind astfel mai greu de reperat in trafic :D

 

Aha, deci de-aia se vaita unii ca ii vaneaza soferii pe strada :D Of, cruda mai e viata asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferii ca soferii, dar mai nou sunt vanati si de marcajele de pe asfalt si de liniile de tramvai. Acum sunt curios daca cei care ati avut curiozitatea sa gasiti atatea minuni la baiatul ala cu F4i, n-ati gasit si vreo intalnire cu un capac din ala de canalizare neted si frumos?

Editat de tzeapa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mor de nu ma lasam de motociclit, daca aveam atatea cazaturi intr-un timp atat de scurt... si stupide, fix din vina lui. E cam clar ca nu-i de el, dar totusi insista si are impresia ca doar astrele nealiniate sunt de vina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai ce sa le faci, am si eu o cunostinta care a cazut in fiecare cel putin o data pe an (accident sau cazatura mai zdravana). L-am sfatuit sa se lase de doua roti pt ca nu e de el si i-am dat exemplu faptul ca eu nu am avut niciodata nici un incident desi merg mai tare si de mai mult timp ca el. Crezi ca m-a ascultat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mie tot nu mi s-a raspuns la intrebarea daca Tazmi are sau nu fundu' mare!:)

 

Erau puse niste poze cu ea pe aici de la cursul moto. Works for me. Cu 3 beri si ajutat de miopia din dotare, eu zic ca merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A doua masina a ajuns in pozitia respectiva pentru ca l-a evitat pe primul motociclist. Daca nu era prima motocicleta, masina era mai aproape de axul drumului si cel care filma putea sa iasa in decor linistit. Verdict: GHINION! :D

Editat de Endurache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc ca primul sofer a avut prezenta de spirit si a tras de volan. Ca altfel se impachetau amandoi. Eu nu inteleg de unde moda asta cu trasul drept in curba si evitarea pe contrasens. Probabil ca daca o dadea pe jos inainte de impact, ne-ar fi povestit ca asa a vrut el, s-o culce. Oare de ce e atat de greu sa recunosti atunci cand gresesti? Nu era mai usor sa spuna ca avea viteza prea mare pentru puterile lui si ca a facut point fixation pe cel din fata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://youtu.be/pPdplWnV7CU

 

Dezvoltați va rog o analiza frame by frame

 

Nu trebuie mare analiza, el se tinea dupa cel din fata care cam ratase si el curba dar a reusit sa se mentina la limita pe axul drumului franand destul de tare. In schimb protagonistul filmului s-a dus in porumb... alta problema e faptul ca viteza e mai mare decat permite vizibilitatea curbei care e aproape de zero. Daca in locul lui era pulynos cu miarul lui nu se intampla nimic, la 35km/h in localitate nu ai ce sa patesti...

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://youtu.be/pPdplWnV7CU

 

Dezvoltați va rog o analiza frame by frame

Soferii sunt niste nenorociti dom'ne, nu motociclistii ca nu stiu sa ia curbele :)) Moarte conservarilor!

 

Bineinteles c-a aparut si prafaletele de Motorbike in primul comment sa-i spuna c-a avut ghinion :D

 

 

 

Apropo de filmat din spate cum a ratat ala curba, m-am oprit odata la stop langa un sofer de tir. Si se baga in seama cu mine ca despre motorete in timp ce din sens opus trec niste baieti tot asa forjatori de bulevard d-astia de stau drepti zici ca le-a dat trezirea comandantul... si face tiristul: "ba, aveti si la voi la motociclisti o gramada de berbeci care habar n-are sa mearga, pai io-i vad numa dupa cum sta pa ele"

 

Eram ooowwww snap :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...