Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

 

Iti multumesc pt idee, va fi primul subiect. Azi am vazut pe centura un meltean cu numere de MH (audi a4) care se pisa in vazul lumii. La mai putin de 500m era o benzinarie...

Un alt subiect.."userii mobrism.ro",caracterizare,etc.. in special lista ta de "prieteni".
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un alt subiect.."userii mobrism.ro",caracterizare,etc.. in special lista ta de "prieteni".

 

Asta era deja in plan dar subiectul sugerat e mai interesant. In lista l-am mai adaugat si pe yo4hgx, asta e prosTpatura.

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai stai un pic, crezi ca e intelept sa te apuci sa vlogaresti inainte sa inveti sa mergi cum trebuie pe motoreta?

 

Nu vezi ca se tavalesc vlogarasii astia intr-una? Ia-o si tu mai usor, serios acum, sunt ingrijorat pentru tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut asta ,

Am ras putin de comentariile lui desi cred ca el nu a ras nici la reluare.

Accident evitat la mustata...experienta si-a spus cuvantul echipamentul si-a facut treaba...intrebarea mea e....ce credea ca obtine cu acea limitare?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observati ca nu e bmw (si nici ghenopel) conserva!

Pt deshtul ala exista sanctiune in codul rutier.

Ma mir ca, avand camera in functie, a invins totusi instinctul de conservare si nu cel de attention whore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comentat si eu unuia: ba, va place cand semnalizati sa se dea aia din fata cat mai pe dreapta, da' voua vi se misca pateul daca va dati oleaca mai pe margine cand depaseste o masina pe contrasens. Uatevar, m-a atentionat un motorist si nu am rezistat sa nu-i dau replica.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' voua vi se misca pateul daca va dati oleaca mai pe margine cand depaseste o masina pe contrasens.

Nu prea e bine sa-i obisnuim asa. Te dai la o parte pentru unul , apoi el o sa tot repete faza pana cand se va baga intr-o zi in fata altui motociclist care poate nu va fi pe faza(se uita pe gps, se scarpina la 00, se uita la rapita, etc.) si va da coltul aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum hai sa iti zic ceva: daca te tot arata m#ie soferilor in trafic- rezolvam mare lucru? Si eu mai fac din astea, recunosc. Da' cat am fost prin strainatati nu a fost cazul sa faca prostii de genul. Curios. Reactia imediata e sa ridice si el degetul. Mare branza nu am rezolvat. Nu te teme, ca daca te dai mai spre dreapta, te dai pentru tine. Frica pazeste bostanaria. La mine a functionat paranoia pana acum. Chiar bine. Claxon, faruri aprinse, vreo toba mai galagioasa etc. Sa nu uitam de echipament cu insertii hi-viz. La noi nuuuu, doar negru. Mat, de preferat.

Repet, o tura prin strainatate cu mobra i-ar calma pe multi "zmei" de pe aici.

 

Educatia nu o poti face TU, cu pumnul sau cu degetul mijlociu. O sa ma dezvat si eu de acest obicei. Am camera pe casca si la oglinda masinii, crezi ca altii nu au? Iti pusca o amenda pentru gesturi obscene si te potolesti instant. Ca la sarbi cand vezi 80/h limita dintre localitati. Instant te potolesti.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum hai sa iti zic ceva: daca te tot arata m#ie soferilor in trafic- rezolvam mare lucru? Si eu mai fac din astea, recunosc. Da' cat am fost prin strainatati nu a fost cazul sa faca prostii de genul. Curios. Reactia imediata e sa ridice si el degetul. Mare branza nu am rezolvat. Nu te teme, ca daca te dai mai spre dreapta, te dai pentru tine. Frica pazeste bostanaria. La mine a functionat paranoia pana acum. Chiar bine. Claxon, faruri aprinse, vreo toba mai galagioasa etc. Sa nu uitam de echipament cu insertii hi-viz. La noi nuuuu, doar negru. Mat, de preferat.

Repet, o tura prin strainatate cu mobra i-ar calma pe multi "zmei" de pe aici.

 

Educatia nu o poti face TU, cu pumnul sau cu degetul mijlociu. O sa ma dezvat si eu de acest obicei. Am camera pe casca si la oglinda masinii, crezi ca altii nu au? Iti pusca o amenda pentru gesturi obscene si te potolesti instant. Ca la sarbi cand vezi 80/h limita dintre localitati. Instant te potolesti.

 

Pai si ce treaba are faza de mai sus cu "calmatul motociclistilor"? Cu ce ti se pare ca a gresit motociclistul? Da, bine, i-a aratat degetul... mare lucru. Cate amenzi pt gesturi obscene ai vazut?

Bun, si atunci cum se educa bizonii? Ca filmarile nu le iau in considerare la politie, ca sa-l caute/amendeze, oricum ii doare-n coor pe aia... aia nu, aia nu, aia nu... nu facem nimic, nu se schimba nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa-ti zic pe scurt ce pierzi. Un tip pe er-6n care spune ceva,dar abia se intelege :alcy: . Zice ca a reglat camera, ca a facut imbunatatiri (mi-e groaza sa vad atunci primul episod). Nu e nimic concret, nu are o idee de care se tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am conținut de calitate in materie de ADV de la străini. Pe la noi sunt puține canale cu conținut de calitate. Mihai Tica e unul din oamenii pe care îi cunosc personal. Repet, conținut ADV, nu cafereisar de bulevard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

După dezbaterea privind fundul vlogacioasei.am următoarea problema.tot primesc recomandări de la iutub,când incarca filmulețe noi nkd și motopartz-bv.ce setul tre la iutub, ca nu nu îmi mai recomande pe acești pseudovlogari.....?

 

Sa te uiti la filme noi, care nu au ca subiect motociclism, cu vlogareala sau nu. Eventual mai sterge datele adunate in browser.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea e bine sa-i obisnuim asa. Te dai la o parte pentru unul , apoi el o sa tot repete faza pana cand se va baga intr-o zi in fata altui motociclist care poate nu va fi pe faza(se uita pe gps, se scarpina la 00, se uita la rapita, etc.) si va da coltul aiurea.

Exact, de-aia cer incepatorii respect in trafic, pt ca motociclistii batrani si rai ii invata pe soferii ink0n$ty3nty cu narav.

 

Nu se mai poate asa, in ce tara traim.. este de-a dreptul revoltator. Eeeee dracia dracului.

 

(ca sa nu mai zic ca poza cu muya lu' lachele de motorbike este copie indigo dupa Buctrafic de acum 1-2 ani, dar nah... stim deja ca cine vor sa fie cand cresc mari toti vlogherii)

 

P.S : am plecat si eu in concediu cateva zile si ati umplut topicul de slozob :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...