Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

CoKosh, mie mi se pare ca deja te justifici prea mult. De multe ori, parerile tale sunt de bun-simt, nu am ce zice, insa modul in care le prezinti nu este chiar cel mai potrivit, din punctul meu de vedere. Pe de alta parte, daca tie iti place ce faci, fa-o fara sa te justifici in fata noastra. Explicand mereu in detaliu de ce faci si ce faci tinde sa te puna in inferioritate, ca si cum ai avea de dat explicatii cuiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspund la intrebari, nu ma justific. Dialog, adica :)

Ce mi-ar mai placea sa pot fuma... dar mi se face rau, asa c-am renuntat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar baietii din brasov au urmaritori , mai fac si un banut , etc. :)) dar astia din bucuresti consuma curent degeaba

Asa e. Am mai auzit asta undeva : "Macar manelistii fac bani nu ca saracii care ii critica". Pentru ca, desigur, in mintea vloggerilor (care desi sunt albi la piele majoritatea se ambitioneaza sa fie tigani), nu conteaza ca esti de rahat si ca produci rahat, ci conteaza ca ai "urmaritori".

 

Sincer, mister, astea tin la copiii de 12 ani / subscriberi, dar pe aici lumea are o varsta si ce sa vezi, nici nu o prea arde pe pulifriceala, asa ca nu prea ti-ai gasit bine masa la care sa canti argumentele astea :D ...zic si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu mi am gasit masa , dar nu poti sa zici ca gresesc. Daca pustanii se uita si fac vizualizari aia e :)). si cei care fac misto aduc vizualizari , posteaza aici , ne mai uitam inca cativa pentru ca nu avem ce face si facem si noi vizualizari.

Stii faza cu jack sparow din piratii din caraibe ?

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu mi am gasit masa , dar nu poti sa zici ca gresesc. Daca pustanii se uita si fac vizualizari aia e :)). si cei care fac misto aduc vizualizari , posteaza aici , ne mai uitam inca cativa pentru ca nu avem ce face si facem si noi vizualizari.

 

 

 

Omu' hai sa iti zic altfel, ca mi se pare ca ori nu intelegi ori te faci ca nu intelegi: pe majoritatea baietilor de aici si/sau restul care n-au c.acat la cap, ii doare fix in <ce vrei tu> de vizualizarile sau banii vloggerilor. Ca la cat de prosti sunt si o trantesc de 10 de ori pe sezon, si daca fac bani din youtube, ii baga in reparatii si tot sunt mai pe minus decat altii de varsta lor dar cu mai multa minte, care se intreaba mai intai cum sa faca sa nu fie prosti si implicit sa n-o mai dea pe jos si sa piarda bani. De circulat pe strada nu mai zic, ca se vede din clipuri ca ar trebui sa predea permisele mare parte din ei, ca n-au inteles nimic.

 

In loc sa se tempereze intre ei si sa invete sa stea in picioare pe strada, tu imi zici mie ca produc view-uri cautant scandal si injurand in stanga si in dreapta prin trafic. Ce sa-ti povestesc, te pomenesti s-au umflat taratele in ei :D

Realizezi ca toata treaba asta se va fasai destul de repede cand brusc vreunul o sa vada ca viata bate filmul in momentul cand o sa-si ia o lama in gat, tot asa de la vreunul cu care se injura si s-ar putea sa aiba ghinionul chiar sa se dea jos la el. Si atunci brusc o sa realizeze ca nu e ca pe youtube cu injuriile intre copiii de 12 ani care se ascund in spatele tastaturii.

 

Crezi ca daca aude lumea de motorbike&co il face pe el mai putin prost? (reiau replica de mai sus cu banii manelele si polularitatea(valoarea)

 

Adica... observi penibilul pe care il tot afirmi, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) ma amuzi sincer. Te bagi singur sa mi dai reply la comentariul meu si incerci sa te explici atat, dar nu zici nimic concret, ci doar ca eu sunt penibil si ca cei care fac vlog vor muri ca in filmele americane. Crezi ca daca zic motovlog ma refer doar la o singura persoana ?

Iti place sa te iei asa de lume pe net pentru ca nu o faci in realitate? Sau e motocicleta ta stricata si te plictisesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) ma amuzi sincer. Te bagi singur sa mi dai reply la comentariul meu si incerci sa te explici atat, dar nu zici nimic concret, ci doar ca eu sunt penibil si ca cei care fac vlog vor muri ca in filmele americane. Crezi ca daca zic motovlog ma refer doar la o singura persoana ?

Iti place sa te iei asa de lume pe net pentru ca nu o faci in realitate? Sau e motocicleta ta stricata si te plictisesti?

Pentru ca n-am dat in realitate de niciunu' ca ma urcam cu motoreta pe el :) L-am invitat pe motorbike sa-i explic in fata ca e prost si s-a fofilat. Mai concret ce vrei sa-ti zic. Lui i-am zis deja ca e prost iar noi restu' stim oricum, deja devine redundanta treaba :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de lama la gat, prin Rusia mai scot unii pistolul pe geam. Niciodata nu stii peste cine nimeresti in trafic.

Rusia ca Rusia, da' ce zici la noi ca eram sus la etaj in corporatie cand 2 s-au dat jos sa se injure, da' ce sa vezi intamplare ca unul avea cutit si i l-a infpit celuilalt in pipota. Scurt asa. Si da, am inteles, catuse, 5 masini de politie etc, da' la ce folos cand ala statea infipit cu lama langa ventricul?

Si nu e sa zici ca domle vreun ghetou, ca vorba aia 10m mai incolo tundeau gradinarii iarba la corporatii.

 

Si copiii astia zic ca filme americane cand le zici sa nu si-o mai caute in ambitie prin trafic.

 

Aia e, noi avem nutline si scaunel pescaresc daca e :D

 

 

E o vorba batraneasca de spune "ba baieti, bagati-va, ba, mintile-n cap". Nu ma prind daca lumea o ignora din nestiinta sau dinadins :)

Editat de LimpTA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta am spus si eu in video-ul cu smardoiala, ca nu stii peste ce nebun dai!
Plus ca nu mai apuci batranetea daca te enervezi cu fiecare sofer neatent. Nervozitatea duce la niste actiuni care pot avea consecinte pe care vei ajunge sa le regreti.

Mai bine iti vezi de treaba ta.

Ma rog... am zis in video mai multe, nu stau sa scriu aici.

 

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare face ce vrea in trafic. Nu se va calma cineva pentru ca a vazut asta intr-un vlog sau pe un forum. La nervi unii fac cacaturi. Avand in vedere ca am deja 8 ani in trafic fara evenimente nu cred ca mai poti sa-mi zici copil (desi nu m as supara sa revin la vremurile alea :))

Recunosc ca mai injuram si eu in trafic candva cand mergeam cu masina, insa de cand sunt cu motocicleta am invatat sa anticipez asa de bine traficul incat nici nu cred ca am folosit claxonul anul asta. Primul an pe 2 roti a fost cel mai nasol pana m am adaptat de la masina la scuter, apoi la motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu mi am gasit masa , dar nu poti sa zici ca gresesc. Daca pustanii se uita si fac vizualizari aia e :)). si cei care fac misto aduc vizualizari , posteaza aici , ne mai uitam inca cativa pentru ca nu avem ce face si facem si noi vizualizari.

Stii faza cu jack sparow din piratii din caraibe ?

 

Care-i diferenta intre vlogarasii astia despre care vorbim si antena3? Ambele entitati toarna rahat in mintile mai slabe.

Tre sa apara pana la urma unul, ca sa le-o dea peste bot..intr-un vlog, pe youtube. Si isi pierd fraierii followerii si nici cu motoreta n-au invatat sa mearga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la injurat, cat am fost afara, nu am avut ocazia sa injur decat cel mult mersul prea incet in unele momente. Cum am intrat in tara, ziceai ca-s pe vitamine romanasii. Totusi, e cazul sa ma calmez si eu, ca la cata imbecilitate vad zilnic in trafic, daca ma enervez pentru fiecare tont, imi ies fire albe. Si chiar m-am pastrat bine pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comentat si eu unuia: ba, va place cand semnalizati sa se dea aia din fata cat mai pe dreapta, da' voua vi se misca pateul daca va dati oleaca mai pe margine cand depaseste o masina pe contrasens. Uatevar, m-a atentionat un motorist si nu am rezistat sa nu-i dau replica.

Nu și-a mișcat pateul, nu?

 

https://reporterpenet.ro/motociclist-angajat-al-politiei-accidentat-mortal-de-un-sofer-care-circula-pe-contrasens/amp/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai plm cand mergi cu toroapa aia de er6n pe mijlocul benzii cu 70 era de asteptat sa fie unii mai grabiti...inca o situatie care putea fi evitata prin conduita in trafic...dar fara scandal nu te afirmi #maomoriinplm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insa tot nu inteleg care e faza cu vlogul moto. De ce sa faci asa ceva???

De obicei, motovlogging fac cei ce au ceva de spus, Si imbina frumos frumos lucrurilea astea cu mersul pe motocicleta, isi spune omul oful in timp ce merge pe moto.

Dar la noi e motovlogging de Dambovita, cei ce merg pe moto si au ceva de spus nu au timp de asa ceva, cei care au timp nu spun nimic. :)

» Post actualizat in 20 Jul 2018 07:30

Apropo de dat mai pe dreapta:

Am o vaga impresia ca braileanul cutitar nu s-a dat jos la el ca sa nu-si faca probleme, ca probabil a mai fost pe la facultate, macar asa cate-o noapte :))

 

Pai cand mergi pe mijlocul strazii fara sa te uiti in oglinzi crezand ca esti miezul din dodoasca, normal ca se urca astia cu masini mai capabile pe tine... cine stie de cand o fi stat ala in spatele lui crezand ca se da la o parte sau sa-i faca loc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...