Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Vizitator goe 75

Scuze daca ma intercalez in ceva batalie cerand ajutor cu o chestie pt care nu prea ma ajuta memoria.

 

Cred ca aici am citit ,sau auzit intr-un motovolg ,cum un coleg zicea ceva de genul...ca el a ales Hayabusa pentru ca...este o motoreta care ii dau sentimentul de pericol ...Cam aia era ideea. In rest omu nu face nimic decat sa se fereasca de moarte.

 

Daca cineva ma poate ajuta sa gasesc fragmentul, sunt recunoscator .

Ar fi de inramat si oferit cadou unui coleg care a facut motovlog despre ipocrizie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai necheddud, uita.te la semnatura mea, toti cei de acolo si.au rupt dintii incercand sa ma muste de cwr si nu au reusit. De ce crezi ca tu vei reusi?

baga-ma si pe mine in semnatura ta pliz :D da sa imi creezi un rand separat ca mie imi plac femeile si nu vreau sa para ca sunt un gheiutz ca aia de acolo

 

Daca imi stergi comentariul de pe canal nu mai apare?

nu stiu, n-am sters niciodata comentarii. o sa incerc diseara si iti spun

 

Alt zugrav care a plecat Ion si s-a intors Giovanni...

vin sa-ti tencuiesc si tie ceva? : D

 

 

Tocmai de-aia ti-am zis destul de clar din primul quote: Nu te obosi Fiecare dintre voi aveti mediul vostru utopic acolo plin de like-uri si de aplauze. Va cocolositi unii pe altii, sunteti sefi fiecare pe tarlaua voastra, va aplauda si fanii. Degeaba vii aici la hateri sa bagi batul prin gard. E fasaita treaba, really.

 

Pustanii tai, treaba ta, lasa-i pe ipocriti in treaba lor. Ipocritii de aici nu umbla dupa aplauze.

 

Cand iti cresti canalul pe senzationalism e ok, dar cand apare unu' si mai al dreacu in trafic in cautare dupa si mai mult senzational (vezi cazul STM) va delimitati repede de acest comportament. Cine-i ipocrit aici? Ca asa e foarte usor sa predici virginitate la niste oameni multi pe care i-ai adunat pe senzationalism.

 

Nu-i frumos. Ca sa nu mai zic ca daca erati desteptii in care pledati, luati ce trebuie chiar si de la Ipocritii de aici si poate nu mai pupau asfaltul multi dintre prietenii tai din situatii banale.

n-ai inteles ca nu ma obosesc? vine natural. tot din cauza accentului posibil sa nu ma fi inteles in reply-ul anterior.

pai exact aceeasi ecuatie se aplica si la voi, dar esti prea orb sa vezi lucrul asta. voi va ardeti in poponeata aici de 70 de pagini, va aplaudati si radeti la glumele voastre (tot intre voi), iar noi o facem acolo. singura diferenta e ca noi nu ne cream subiecte sa vorbim despre voi sau sa va injuram prin vloguri cum faceti voi aici (kosh e exceptie). eu am venit aici doar sa va salut prieteneste, si sa va spun ca va urmaresc cu interes blogul :))

mi-am crescut canalul pe senzationalism? esti depasit cu mult de subiect. STM face si el ce poate, nu e un subiect despre care vreau sa discut, si da, ma delimitez de comportamentul lui printr-o bariera fina ce-i drept, dar o fac. Inca n-ai invatat ca virginitatea nu se predica? ea se pastreaza pentru dupa casatorie.

 

Nu era interzis sa ai 2 conturi..?

Intreb pt un vlogar

ba da, da eu am doua c0aie, de asta pot :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...)

Intr-un cuvant: virginitate :tomato:

 

Modul de exprimare tineresc, fie el si gayut, poti sa-i pui pe seama varstei fragede, chiar si asa poate fi trecut cu vederea. Nu virginitatea e problema, ci ca-s ai dreacu'.

 

Iar in afara vlogului, sa fii pasiv-agresiv cred ca vine default pt milleniali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie să aduni 500 de postări contorizate (alea de la timpul liber nu se adună), deci să devii „albastru” și abia dup-aia capeți dreptul de a-ți schimba userul.

 

P.S. N-are legătură cu experiența de motociclist pe șosea, ci pe tastatură! ;)

Wait, experienta moto nu se face pe tastatura? Well, shit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nu stiu dar mie tipul asta NKD nu mi se pare asa nasol, are ceva clickbaituri p-acolo dar nimic grav. Nu e dracul chiar asa de negru.

 

Macar nu-i curge scuipat din gura ca aluia de-si futea motoreta in parcare sau alalalt de mergea chipurile la curve, poate e acelasi.

 

Aia cu motociclismul e stil de viata mi s-a parut tare amuzanta an schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tu vrei sa incerci?

Petrone,degeaba o arzi ca fetita victimizata pe forum,nici tu nu ai toata tigla pe acoperis, in sensul rau. Ai jumatate de forum in lista magica, toti sunt hateri? Nu cred.

Nu vreau sa va stric minunata conversatie dar petrica ai niste fantezii ...

Tu esti favorita lui..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Petrone,degeaba Ai jumatate de forum in lista magica, toti sunt hateri? Nu cred.

 

Dupa felul in care intervii in niste chestiuni pe care nu le intelegi te asigur ca nu esti in masura sa vorbesti de tigla. Si da, hateri sunt toti din lista, unii mai mult altii mai putin. Dar dintre ei se evidentiaza de departe kevinn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nu stiu dar mie tipul asta NKD nu mi se pare asa nasol, are ceva clickbaituri p-acolo dar nimic grav. Nu e dracul chiar asa de negru.

 

Macar nu-i curge scuipat din gura ca aluia de-si futea motoreta in parcare sau alalalt de mergea chipurile la curve, poate e acelasi.

 

Aia cu motociclismul e stil de viata mi s-a parut tare amuzanta an schimb.

 

A avut si el clickbait-urile lui dar intre timp pare ca a mai crescut:

 

Ceea ce e ok pentru ca, sa fim seriosi, acum gandesti altfel fata de cum gandeai acum 5 ani, iar acum 5 ani gandeai altfel fata de cum gandeai in urma cu 10.

Am mai zis, in fond n-am nimic cu ei, nu inteleg doar de ce trebuie sa fii dracos. Ca atunci in iarna cand am avut discutia aia pe FB (si nici nu vorbeam cu toti ci vorbeam cu mu*e ala de tot zici tu ca se duce la curve), au sarit repede sa scoata pu*ile la mine in timp ce le vorbeam frumos. De parca e nu stiam ca cel mai usor e intr-o discutie e sa scoti pu*ile, trebuiau sa ma invete ei ;)

 

Acum se intampla 2 lucuri:

1) vloggherimea vine de peste tot si niciunul dintre vloggerii astia mai vechi nu prea are ce sa faca, pentru ca apar continuu copilasi in cautare de senzational.

2) au mai crescut si isi dau seama ca au reactionat de c.acat la unele faze.

 

Dar cum Dumnezeu nu vrea moartea pacatoslui ci indreptarea lui :)) macar daca tot au crescut si au expunere, ar putea sa indrepte situatia cumva creata si de ei. Daca se sinchisesc bine, daca nu iarasi bine. Pana la urma bataia in trafic si-o iau aia care se crizeaza pentru senzational, nu io.

S-a ajuns in ziua de azi ca sa stai in unghiu' mort special poate poate nu te vede vreun sofer si-ti iese si tie de-un video.

 

In rest meh, o sa se fasaie si generatia asta de motociclisti, timpul le rezolva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, n-aș zice. E în funcție de zi :))

E băiat deștept pacat ca are aceleași glume proaste de când ne "stim".

Petrone,degeaba o arzi ca fetita victimizata pe forum,nici tu nu ai toata tigla pe acoperis, in sensul rau. Ai jumatate de forum in lista magica, toti sunt hateri? Nu cred.

Tu esti favorita lui..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba tocmai ca nu intelegi, tu crezi sincer ca intelegi dar de fapt nu intelegi nimic. Pe voi va deranjeaza ca sumt prea direct si ca nu cosmetizez adevarul. E un soc pt voi dar numai pt ca nu sunteti suficient de maturi sa acceptati lucrurile asa cum sunt ele de fapt. Inca sunteti in faza de negare si probabil ca o sa ramaneti blocati in ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, n-aș zice. E în funcție de zi :))

E băiat deștept pacat ca are aceleași glume proaste de când ne "stim".

Nu confunda gluma cu prostia.

 

Petre, adevaratul soc tu esti, nimic nou aici. Daca esti direct, asta nu inseamna ca ai dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iei ce ?

 

 

Iarta-l si tu bre, n-auzi ca e un fel de Raducioiu? Ma come si dice in Romeno?

 

 

Come se dice la voi...

 

 

Sono fost la Italia due saptamani si am dimenticato di vorbit Romeno

sa va mai spun ca ala a fost tot troll? neah, va las sa credeti că "bilute ce prost ie nu stie sa scrie romana prostu dreq care ieste prost". bucurati-va ma, bucurati-va :))

 

 

A avut si el clickbait-urile lui dar intre timp pare ca a mai crescut:

 

Ceea ce e ok pentru ca, sa fim seriosi, acum gandesti altfel fata de cum gandeai acum 5 ani, iar acum 5 ani gandeai altfel fata de cum gandeai in urma cu 10.

Am mai zis, in fond n-am nimic cu ei, nu inteleg doar de ce trebuie sa fii dracos. Ca atunci in iarna cand am avut discutia aia pe FB (si nici nu vorbeam cu toti ci vorbeam cu mu*e ala de tot zici tu ca se duce la curve), au sarit repede sa scoata pu*ile la mine in timp ce le vorbeam frumos. De parca e nu stiam ca cel mai usor e intr-o discutie e sa scoti pu*ile, trebuiau sa ma invete ei

 

Acum se intampla 2 lucuri:

1) vloggherimea vine de peste tot si niciunul dintre vloggerii astia mai vechi nu prea are ce sa faca, pentru ca apar continuu copilasi in cautare de senzational.

2) au mai crescut si isi dau seama ca au reactionat de c.acat la unele faze.

 

Dar cum Dumnezeu nu vrea moartea pacatoslui ci indreptarea lui ) macar daca tot au crescut si au expunere, ar putea sa indrepte situatia cumva creata si de ei. Daca se sinchisesc bine, daca nu iarasi bine. Pana la urma bataia in trafic si-o iau aia care se crizeaza pentru senzational, nu io.

S-a ajuns in ziua de azi ca sa stai in unghiu' mort special poate poate nu te vede vreun sofer si-ti iese si tie de-un video.

 

In rest meh, o sa se fasaie si generatia asta de motociclisti, timpul le rezolva.

Hai ca m-am plictisit sa tot trollez fara sa isi dea inteleptii seama chiar daca sustin ca au "talent si practica si varsta dublu fata de mine"; asa ca asta o sa fie ultimul meu reply aici. Va las sa va mirositi sigurei besinile.

O sa va zic doua vorbe, ca vad ca in ultimele 70 de pagini voi ati centrat si tot voi ati dat cu capul, fara sa primiti raspunsuri de la "motovloggerii" - ghilimelele le-am luat de la voi - pe care continuati sa-i atacati pe aici.

Pai sa va explic ce este motovlogghingul, ca multi dintre voi nu cunoasteti termenul. E un video log / vlog, dar facut pe motocicleta. Nimic mai mult. Pot fi doar faze din trafic, pot fi povesti spuse de rider-ul care se filmeaza, pot fi aberatii, ect. Poate fi EXACT ce vrea respectivul sa puna pe youtube. Si un (cuvant urat) poate fi, ca tot facea cineva aluzie cateva zeci de pagini in urma. Daca respectivul vrea sa posteze doar cacaturi de pe motocicleta, tot motovlog se numeste fie ca va convine sau nu. Acum ca voua nu va place gustul cacatului lui, nu trebuie sa fiti bulangii si sa spuneti ca e de proasta calitate doar pentru simplul fapt ca nu e pe gustul vostru. Exista continut pentru toata lumea.
Legat de "nivelul motovloggingului din romania" atat de josnic/penibil, si aluzia la motovloggerii din afara, pot sa va spun ca in afara se face lucrul asta de mai bine de 12 ani (de vreo 9 ani urmaresc eu fenomenul). la noi in tara, de 3-4 ani au inceput sa apara "motovloggerii" de care tot faceti voi bâză in topicul asta. Ce pretentii sa ai? Dar nu pot intelege cum poti avea pretentii/pareri atata timp cat abia esti in stare sa iti schimbi parola la facebook . Chiar sunt curios cati dintre criticii de arta de pe aici ar fi in stare sa editeze PE GUSTUL LUI un clip de pe motocicleta, cap coada. Sa imi dati si mie mesaj, ca sunt foarte curios cum va iese.

Ce nu intelegeti voi este ca e nevoie de timp pentru formare. Adevarat, nu toti evolueaza, dar nu puteti face nimic in privinta asta. Nu va ramane decat sa va spuneti parerea, sa dati skip, sau sa ignorati personajele. Pentru ce va apucati sa va luati de aspectul lor fizic? Oricum o sa va curga burtile si cururile tuturor in cativa ani (asta daca nu cumva va curg deja, asta fiind motivul pentru care va resping femeile iar voi va refulati frustrarile pe saracii motovloggeri). Anyway.

Faptul ca va apucati sa criticati actiunile UNOR motovloggeri ca fiind ale TUTUROR si sa ii bagati pe toti in aceeasi oala e gresit. Cum voi nu vreti sa va asocieze lumea cu motovloggerii, asa nici eu nu vreau sa fiu asociat cu unii dintre ei/voi. Dar hei, ce pot face? Inghit in sec si trec mai departe. Va invit si pe voi sa faceti acelasi lucru fara sa mai mancati cacatul cu atata pofta pe aici.
De ce fac (eu ) motovlog? Pentru ca imi place :)) Nu cred ca trebuie sa dau nimanui explicatii de ce si pentru ce o fac. Motocicleta mi-am platit-o din banii mei, benzina mi-o platesc tot din banii mei, si cu timpul meu liber fac fix ce vrea (cuvant urat) mea, la fel cum faceti si voi de altfel. Singurul lucru pe care vi-l pot spune e ca nu imi ajung degetele de la maini si de la picioare sa va enumar persoanele influentate de mine sa-si ia permisul moto, prin clipurile mele de (cuvant urat), evident. Daca voi vreti sa vedeti doar partile negative din toata treaba asta, e problema voastra si ma doare fix in (cuvant urat) de pareri in general (cum de altfel ii doare si pe ceilalti motovloggeri care citesc pe aici si se amuza sau se minuneaza de ineptiile scoase prin reply-uri de voi). Tot in (cuvant urat) ma doare si de amenintarile voastre cu bataia/moartea. Sunteti niste avatare pentru mine si asa o sa ramaneti pana cand probabil, o sa ne vedem si fata in fata. Cu unii dintre voi chiar vreau sa ma intalnesc, posibil la anul, sa vedeti ce poama sunt si sa vad ce poame sunteti. Puteti sa ma bateti atunci, astia de vreti sa o faceti. Mai asteptati un pic, va rog eu.

O mare italianca pe nume Eleanor Roosevelt spunea: Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people. In traducere din italiana, asta inseamna: Mințile luminate discută idei, mințile mediocre discută evenimente, iar mințile mici discută oameni. (asta pentru aia de vorbeste doar franceza)

Hai, pup! Sper sa va fie dor de mine :*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...