Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Iar v-a distras Kosh in a muta discutia in "motocicleta mea e .... " in loc de vlog.
Cel mai bine puteti sa-l ignorati, e clar ca omu are nevoie de consult de specialitate la subiectul Busa/motociclism, iar asta nu tine de noi si nici nu e treaba noastra :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce se trece de faza "motoreta se alege cu inima" ajungi la partea practica, urmatoarea etapa a motociclismului. Adica ti-ai dat seama pe ce segment vrei sa activezi si cauti motoreta in functie de propulsor, suspensii, protectie la vant...etc, restrangi cautarea la 2-3 modele si pe urma alegi, si pui si un pic de inima in alegerea finala, dar partea practica primeaza.

 

Este un fel de maturizare moto care pe unii ii pocneste mai repede, pe altii mai tarziu sau poate niciodata, si merg mereu pe motoreta nepotrivita. La mine a venit dupa un downgrade de la SBK>SS>naked puternic. La naked am ramas si am pus pe langa si un maxi scuter pt un pic de oras si touring.

 

Daca ar trebui sa vand una din ele as vinde nakedul si as ramane cu scuterul.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hahahahahaaha, blana Emperor :))).

Concluzia: viata e nedreapta! Sunt unii care invart roata prin fel de fel de locuri, unde mai pun ca merg ani de zile fara sa se imprastie si chiar si cand au cate un near miss/hit, tot o scalda cu eleganta. Oricum unele comentarii sunt de mare angajament, asa ca topicul asta merita tinut sus :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu la ce te referi cu "bevel drive", nu-mi amintesc sa fi intalnit termenul. Angrenaj hipoid cumva?

La costurile de fabricatie pt cascada te-ai gandit? + frecarile in mecanismul ala. Ncsf, toata lumea reduce costuri, fie ca ne place sau nu.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite faza asta cu radiatorul a fost ghinion, nu cand pupi asfaltul ca nu casti ochii pe unde mergi. Intamplarea chiar a fost naspa.
Sunt curios daca a fost din cauza de mecanic treaba si daca l-a luat de gat. Ba mai mult, sa ne zica si noua cine e ca sa nu calcam prim batatura dumnealui :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eronat! Nu toti sunt la fel de practici ca tine.

Nici nu mi-as dori asa ceva.

Daca as avea bani, mi-as lua o Honda Valkyrie Rune cu care m-as duce pe drumuri scurte, pana la munte si inapoi. Mi-as lua si un Kawasaki H2 cu care numai de-al dreaq as merge legal (exista deja un exemplar in RO si tot vad poze pe facebook de prin diverse locatii prin ro unde proprietarul o plimba).

Mi-as mai lua si-un Rocket 3, la fel de plimbari slow, la relax...

Adica toate motocicletele care-mi plac, care-mi fac inima sa bata alert, ptr care simt ceva cand o vad in parcare.

Poti veni la mine cu cea mai buna motocicleta din lume (dac-ar exista asa ceva), motoreta votata de miliarde de oameni ca fiind cea mai buna. Daca nu simt acel click... degeaba. E moartea caprioarei. Si gratis s-o primesc, n-o tin mai mult de cateva zile suficiente ptr a-mi satisface curiozitatea.

Unde dragoste nu e... nimic nu e! vorba cantecului!

 

Nepotrivit cu busa ar fi s-o bag pe enduro, sau s-o fac motoreta de circuit... in rest, pe strada, busa este o motocicleta potrivita, pentru cerintele si placerile mele.

Enduro nu ma incanta.. asta e... unora chiar nu le place jazzul, n-ai ce-i face.

Eu ti-am raspuns mai sus la afirmatia cum ca toti folosim mobrele altfel decat au fost ele proiectate, explicandu-ti ca eu o folosesc pe a mea exact la ce a fost ea gandita. Si tu imi raspunzi ca e eronat?!

Nu e vorba de a fi practic, e vorba de a alege corect utilajul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@NakedDude: Pai cred ca mai mult timp ai ars tu gazul pe motociclism.ro doar pe topicul asta decat toti aia care ti-au facut 56 de view-uri de un minut jumate la un loc :D

 

Traffic source Watch time (minutes) Views YouTube Premium watch YouTube Premium views Average view duration

motociclism.ro 96 (2.8%) 56 (4.7%) 0 (0.0%) 0 (0.0%) 1:42

Editat de fuchsia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam mica retentia, totusi.

pai pentru ca nu sunt asa faimos pe aici :(( bag-o pe a ta sa vedem diferenta

 

@NakedDude: Pai cred ca mai mult timp ai ars tu gazul pe motociclism.ro doar pe topicul asta decat toti aia care ti-au facut 56 de view-uri de un minut jumate la un loc :D

 

Traffic source Watch time (minutes) Views YouTube Premium watch YouTube Premium views Average view duration

motociclism.ro 96 (2.8%) 56 (4.7%) 0 (0.0%) 0 (0.0%) 1:42

crezi prost :)) ai sa ramai uimit la cat de ciudate sunt gusturile unora cand vine vorba de distractie/pierdut vremea. eniuei, am pus asta pentru cine imi intelege aluziile/sarcasmul/glumitele (limpta iz mai man). sunt curios ceilalti motovloggeri cat au, mai ales aia ale caror personalitati au fost discutate cu patos pe aici.

 

 

Acu ziceti sincer, care din voi e individu Ion? https://imgur.com/a/WJl5ToD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pentru ca nu sunt asa faimos pe aici :(( bag-o pe a ta sa vedem diferenta

 

Clar... ca diferentele sunt mari...

Am facut o observatie realista dar nu cu scopul unei competitii caci clar nu e cazul.

Pe alta parte, daca mi-as pune mintea cu youtube-ul, la cum se pot cumpara vizualizari la preturi de nimic, cred ca cu vreo 1000 de euro, in trei saptamani, sar de suta de mii de vizualizari per film...

Dar pentru mine youtube-ul nu este afacere, nu este competitie cu alti youtuberi care in mod sigur cumpara si vizualizari.

Am mai vorbit de asta parca. Mi se pare suspect ca la un numar de 50000 de abonati, sunt youtuberi care intr-o saptamana nu sar 4000 de vizualizari la un clip.

Sa zicem ca e si problema cu notificarile youtube, platforma adica care iti cere si sa dai pe clopotel.

Si cu clopotelul activat, tot vin tarziu notificarile.

Dar problema se mentine.

Pentru cei pentru care youtube-ul este o meserie, atunci cand vrei sponsorizare, este o problema cand nu poti sa-ti convingi audienta sa-ti vizioneze filmele.

Pentru ca iti afecteaza grav rata de conversie.

Ma rog... iar incep cu d'astea si nu mai am rabdare si se plictiseste si audienta de aici.

Intelegi tu unde bat.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pentru ca nu sunt asa faimos pe aici ( bag-o pe a ta sa vedem diferenta

 

crezi prost ai sa ramai uimit la cat de ciudate sunt gusturile unora cand vine vorba de distractie/pierdut vremea. eniuei, am pus asta pentru cine imi intelege aluziile/sarcasmul/glumitele (limpta iz mai man). sunt curios ceilalti motovloggeri cat au, mai ales aia ale caror personalitati au fost discutate cu patos pe aici.

 

 

Acu ziceti sincer, care din voi e individu Ion? https://imgur.com/a/WJl5ToD

Bre, nenea ala cred ca e sofer de tir sau in genul, si a dat peste canalul tau. Nu e nimeni atat de ambitios pe aici sa scrie asa multe commenturi. Si nu unul dupa altul, ceea ce ma face sa cred ca e mai batran ca noi :D

Toate ca toate, tot Kosh ramane cel mai perseverent in a o tine pe-a lui dintre toti pe care i-am vazut pana acum. Omu e ca raia :)) Macar de-ar vorbi in cunostinta de cauza despre motorete.

 

Iar cu alea 56views, pai ce ziceam eu pe pagina/le trecuta/e? Ca din cativa razleti pe aici nu face niciun youtuber nici macar de-o caserola cu ciocanele de pui :))

Editat de LimpTA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar pe youtube, intr-un an, scoti de-o caserola de pui de la Agricola. In schimb, pe forum... :)



Iar cu alea 56views, pai ce ziceam eu pe pagina/le trecuta/e? Ca din cativa razleti pe aici nu face niciun youtuber nici macar de-o caserola cu ciocanele de pui :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar... ca diferentele sunt mari...

Am facut o observatie realista dar nu cu scopul unei competitii caci clar nu e cazul.

Pe alta parte, daca mi-as pune mintea cu youtube-ul, la cum se pot cumpara vizualizari la preturi de nimic, cred ca cu vreo 1000 de euro, in trei saptamani, sar de suta de mii de vizualizari per film...

Dar pentru mine youtube-ul nu este afacere, nu este competitie cu alti youtuberi care in mod sigur cumpara si vizualizari.

Am mai vorbit de asta parca. Mi se pare suspect ca la un numar de 50000 de abonati, sunt youtuberi care intr-o saptamana nu sar 4000 de vizualizari la un clip.

Sa zicem ca e si problema cu notificarile youtube, platforma adica care iti cere si sa dai pe clopotel.

Si cu clopotelul activat, tot vin tarziu notificarile.

Dar problema se mentine.

Pentru cei pentru care youtube-ul este o meserie, atunci cand vrei sponsorizare, este o problema cand nu poti sa-ti convingi audienta sa-ti vizioneze filmele.

Pentru ca iti afecteaza grav rata de conversie.

Ma rog... iar incep cu d'astea si nu mai am rabdare si se plictiseste si audienta de aici.

Intelegi tu unde bat.

pai nu e nici o competitie. eram doar curios, ca la cat de des iti postezi clipurile pe aici, clar rata de vizionare ar trebui sa fie mai mare la tine.

ce ai spus aici despre youtube, vizualizari, vorbesti din povestile spuse de altii. partial ai dreptate, dar per total nu. la fel ca discursul despre monetizare si banii pe care-i fac unii motovloggeri (m-a amuzat un pic). nu intru in amanunte ca nu am chef.

 

Bre, nenea ala cred ca e sofer de tir sau in genul, si a dat peste canalul tau. Nu e nimeni atat de ambitios pe aici sa scrie asa multe commenturi. Si nu unul dupa altul, ceea ce ma face sa cred ca e mai batran ca noi

Toate ca toate, tot Kosh ramane cel mai perseverent in a o tine pe-a lui dintre toti pe care i-am vazut pana acum. Omu e ca raia ) Macar de-ar vorbi in cunostinta de cauza despre motorete.

 

Iar cu alea 56views, pai ce ziceam eu pe pagina/le trecuta/e? Ca din cativa razleti pe aici nu face niciun youtuber nici macar de-o caserola cu ciocanele de pui )

l-am mirosit si eu ca e sofer de tir. lasa ca au fost cativa acum cateva zeci de pagini care se cam pupa in varsta cu asta :))

pai nici de un chibrit nu fac de aici. dezamagitor. si de pe grupurile de facebook cu zeci de mii de membri tot acelasi lucru se intampla :) nicidecum mii de vezualezari. (asta ca sa-ti raspund la ce ai scris acum cateva pagini)

 

Inca un episod misto de la mine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-as ruga sa lasati discutiile despre mecanica pentru topicurile aferente. Ce vorbiti voi aici n-are treaba cu motovloggareala.

 

Anyway, tin sa va multumesc pentru views din ultima luna :D

 

http://www.imagebam.com/image/320abd954964214

Esti "propietar" pe topic? :P

Mie nu-mi multumi, n-am pus botu'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar pe youtube, intr-un an, scoti de-o caserola de pui de la Agricola. In schimb, pe forum... :)

Pai aia e ca nu o vezi si din POV celalalt. Cand ai niste ani buni in campu' muncii si vine banu din campu muncii, nu iti pasa daca de pe forum/internet/youtube nu iese ceva, pt ca nu de aici faci caserola de Crevedia. Aici e asa... o chestie neconditionata sa zici, din care cred ca e la mintea cocosului ca nu urmareste lumea sa faca $.

 

Ba chiar nu te doare gura sau tasta sa mai zici pt a 1000-a oara "schimba guma fata, invata sa franezi intr-un mediu safe, lalallalalala". Poate mai salvezi un menisc, un cot. You never know. Cum zice englezu: it's a small price to pay, daca 3 cuvinte pe internet scapa oasele cuiva. Oase care le cam porti cu tine mereu, indiferent de starea lor. Asa ca mai bine nu le vatamezi :D Doar observi si tu ca si pe grupurile de FB sau pe YT sunt aceleasi intrebari si situatii an de an.

 

Ah ca inainte luai ban pt offtopic si acum e sat fara caini, viata-i grea. E mai mult de furca pt cei care trebuie sa cearna informatia. N-am vrut noi libertate? :))

 

pai nici de un chibrit nu fac de aici. dezamagitor. si de pe grupurile de facebook cu zeci de mii de membri tot acelasi lucru se intampla nicidecum mii de vezualezari. (asta ca sa-ti raspund la ce ai scris acum cateva pagini)

 

 

Da, nu stiu exact cifrele ca sa ma pot pronunta, dar si in trecut, n-am fost un avocat al sintagmei asteuia cu imbogatitul motovloggerilor din YT, de-aia am pus clipuri la discretie pe aici. Ah, ca am zis ca se cauta view-uri pe scandal in trafic, da. Dar mai ales pe conturile cu monetizare RO, departe de mine gandul cu traitul din YT. Ca mai iese de-o ciorba, e alta treaba.

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista o gramada de youtuberi cu videouri bune, calatorii interesante, entertaiment si alt continut de calitate.

Nu au nici pe departe numarul de vizualizari si abonati pe care-i merita.

Pana si Pavlin, bulgarul care a traversat Romania pe motor in iarna trecuta pe cod rosu de ninsori, nu sare de 60.000 de abonati.

Locatii superbe in filmarile lui si totusi nu sar de 10.000 de vizualizari.

Sigur, exista si exceptii.

A scos cateva pdf-uri care, zice el, s-au vandut bine insa depinde cu cat te multumesti. Dar si cat efort (bani si timp ) ai investit in a scoate acele pdf-uri.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti "propietar" pe topic? :P

Mie nu-mi multumi, n-am pus botu'!

da. pai ar trebui sa-l pui, ca sa ai ce discuta aici, ca asta e tematica topicului.

 

 

De ce, vloggerii nu le au cu mecanica? Ar fi o treaba sa dezbateti solutiile tehnice alese in domeniul moto, comparatii intre etriere radiale si axiale, pros and cons, anvelope, presiuni, setari de suspensie, mentenanta samd. Dar stai...nu ar mai avea fani, iar varsta de vizionare ar creste de la 15 la 25+.

 

Uite, acum aveti si o idee de dezbatut in gasca de vloggari, si e una serioasa. Dar nu veniti cu teorii individuale ci mai intai cititi documentatie. Vrem calitate, nu cantitate.

dude, unii dintre voi nu ati inteles ca ce facem noi (ma rog, unii dintre noi), e vlog pe motocicleta. intra mai mult pe partea de divertisment. nu s-a autoproclamat nimeni Moise al motociclistilor (cu toate ca unii asa au inteles mesajul transmis de noi) Personal nu vreau sa am experienta sau intelepciunea nimanui de aici (ca doar atat aveti), deci fiti fara grija ca nu o sa v-o fur, daca de asta va e frica. Prefer sa invat pe barba mea, din stanga sau dreapta, si sa-mi duc motocicleta la mecanic. Sunt genul ala de pussy ass nigga' de incepe sa strambe din nas cand se murdareste sub unghii si prefera sa scoata un ban din buzunar si sa isi gaseasca treaba facuta. Intelegi? Am mai spus-o, si o mai repet odata (cum faceti voi cu "o sa va rupeti muia"). Aveti impresia ca sunteti doxa de motociclisma, dar astia de care va bateti voi (cuvant urat) probabil sunt doxa in alte domenii de activitate in care voi mai mult ca sigur sunteti pasta de pix. La fel cum sunt ei in motociclism.

 

Mno, ce sa zic, iaca un alt video misto de la mine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sifon! Am vz ce puteti, la inceput m-am uitat la 2-3 capodopere :P

Sa faceti ca la falimentara, n-ai voie sa postezi aici daca nu cinsumi continut :finger:

Hai jetu de la sifon din topic atunci. Din 2-3 capodopere nu poti sa spui ca vorbesti in cunostinta de cauza. Trebuie studiata treaba. Deci noi suntem mancatori de (cuvant urat) ca vorbim despre motociclism cand de fapt nu stim nimic, si voi sunteti mancatori de (cuvant urat) ca vorbiti despre motovlog cand nu stiti nimic. suntem chit. love my logic :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate domn, dumneata chiar esti special. Dupa ce ca impanzesti yt cu ineptiile tale, mai deschizi gura aici.

Stii vorba aia, dupa ce ca esti prost, mai si semnalizezi? E, ti se aplica matale:))

Las-o-n cacao, va tavaliti de cate 5 ori pe sezon, va mai si laudati cu asta, ca sa învețe domne incepatorii. Care incepatori bre? Voi sunteti incepatorii.

Se vede asta din tampeniile pe care le scoti pe gura, din felul in care mergi, din atitudine, din tot.

E ridicol. Ai poate 10k km facuti si dai lectii. Normal ca te ia lumea la mișto.

 

Back to school!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cuvantul cheie din motovlog este moto si abia apoi vlog, dar ma rog. Voi faceti deocamdata doar vlog, cu moto mai putin. Trebuie continut si pentru copii de 13 ani in final. Nu suntem in US ca sa te maimutaresti la camera si sa traiesti din asta, vi se va lua la un moment dat, se duce si moda asta. Distractie si veatza lunga sexy va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...