Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Am incercat ce zice baiatul ala acolo si am asteptat vreo 3 zile. Am sa fac cum zice si Limp, incerc 4k..numai ca smecheria aici e ca ai nevoie de racheta de computer pentru editare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai gasit undeva o chichita. Cica nu doar la 4k ar merge schema, ci si la uploadurile in 1440p. Incearca si asa, e mult mai putin “crunt” pt statia de lucru, comparativ cu 4k :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca poluția i-ar mai baga in seama incet-incet s-ar civiliza pana si gherțoii. Nu e treaba flockerilor sa dea lectii. Si da,comentez innecunostinta de cauza, nu vizionez capodopere d'astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Goodkat - cand opresti pe banda 1 si incurci circulatia ca sa il injuri pe unul ca a oprit pe banda 1 si incurca circulatia - asta inseamna sa fii prost :) Voiau autobuzele sa faca dreapta in statie si n-aveau loc de mobra lui.
Iar lumea l-a luat in penis(pe cam toate platformele din ce am vazut) nu pentru justitiarism neaparat cat pentru ca a fost tigan si ipocrit. Multi fac asa, cand ii avantajeaza pe ei, strang coatele si intra milimetric printre oglinzi, in schimb doar cand vrea muschiu lor "da-te ba ca n-am loc, e banda mea din linie-n linie".

Toti gigeii s-au trezit peste noapte Trimisii Luminii sa faca ei ordine pe strazi, culmea facand fix aceleasi cacaturi ca aia pe care ii injura. Auzi.. "imi batea soarele-n ochi". Ia metrou' in plm ca-i umbra! :))
Cand si-a lasat el troaca in mijlocul strazii nu se pune, ca plm are motiv intemeiat - nu vedeti domle ca ma injur cu asta?! Se pune doar cand a lasat ala masina-n strada.


Un rahat de faza care in mintea motociclistilor normali ar trece neobservata. Cand incepuse clipul eu nu credeam ca BMW-ul e protagonist, nici nu-l luasem in calcul, ma gandeam ca se intampla ceva mai incolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat ce zice baiatul ala acolo si am asteptat vreo 3 zile. Am sa fac cum zice si Limp, incerc 4k..numai ca smecheria aici e ca ai nevoie de racheta de computer pentru editare :D

Trebuia sa ai rabdare. Se pare ca video-ul pus de tine are acuma vp09 :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io astept niste tips de la NKD si Banditu in legatura cu problema asta ca sigur s-au lovit de ea pe la inceputuri si sunt mai unsi cu alifii.

Nu de alta dar e pacat sa tragi cu gopro6 in spanac si sa se vada ca pe GameBoy. O alta varianta ar fi sa treci pe Vimeo dar acolo e alta treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi.. "imi batea soarele-n ochi". Ia metrou' in plm ca-i umbra! :))

Cand si-a lasat el troaca in mijlocul strazii nu se pune, ca plm are motiv intemeiat - nu vedeti domle ca ma injur cu asta?! Se pune doar cand a lasat ala masina-n strada.

 

 

Un rahat de faza care in mintea motociclistilor normali ar trece neobservata. Cand incepuse clipul eu nu credeam ca BMW-ul e protagonist, nici nu-l luasem in calcul, ma gandeam ca se intampla ceva mai incolo

Pai uite ca-ti explica asa ca pentru copii... Deci problema era mult mai grava, mai era un pieton. :eek: Si un taximetrist. :eek:

 

Horia San Bai gata, e ultima chestie pe care o mai scriu la aceasta postare, ca se pare ca nu prea s-a inteles, asa ca va mai explic inca o data ca unor copii:

Cu 2 semafoare inainte imi sare un pieton in fata si un taximetrist se gandeste sa schimbe banda fix in fata mea fara semnal (chestii uzuale pt cei pe 2 roti), apoi apare tipul asta.

Trec pe langa el, claxonez si vreau sa trec mai departe, cum fac de obicei, dar tot el cu gura mare si cu degetul pe sus... Normal ca la un moment dat rabufnesti, ca nu mai suporti!

Si voi ce faceti? Sariti in plm la gatul meu, zici ca cine stie ce-am facut si pe cine am lezat...

N-am sa va zic decat atat: ia mai DUCETI-VA DRACU' mah de zei ai soselelor ce sunteti, de motociclisti cu chip de inger, acesti guru ai ghidonului cu sute de mii de km la bord!!!!

N-a zis nimeni ca nu a fost iesirea mea cam urata, dar la un moment dat nu mai rezisti si refulezi. Si auzi, ca am stricat si mai mult imaginea motociclistilor... In fata cui mah? Unui tip care nu-l intereseaza decat de persoana lui?!?!

Dar chiar asa sa fiu luat la p*la in asemenea hal si de cine crezi, tot de motociclisti?!?!?

In fine, cum va spuneam, fiti voi in continuare niste soferi model si niste sfinti in trafic si lasati-ma pe mine sa ma cert cu ei, poate-poate reusesc sa schimb putin mentalitatea asta de (cuvant urat) a soferilor din Romania.

Asa ca nu va pot dori decat sa aveti si voi parte de masini parcate anapoda si sa deschida ala usa sa scuipe samanta...

Si, bineinteles, va mai doresc un calduros "ASFALT UD!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tenor.gif

Vai de viata noastra, pe bikerii de genul chiar ii alearga pomii pe strada. Io nu inteleg de ce se supun la atata chin? Nenicule, nu e obligatoriu sa mergi cu motocicleta. Daca nu rezisti, sau e prea mult pentru tine, sau iti ies peri albi prematur sau orice altceva, exista varianta transportului in comun. De ce sa iti toci nervii in halul asta? O mai dai si in alte boli din alea nasoale la batranate...

 

 

"N-a zis nimeni ca nu a fost iesirea mea cam urata, dar la un moment dat nu mai rezisti si refulezi."

Dupa logica asta, trebuia si soferul de autobuz sa lase autobuzul in mijlocul strazii si sa se dea jos la el si sa il puleasca pentru ca si-a oprit troaca ilegal in mijlocul strazii. Apoi celalalt sofer de autobuz trebuia sa isi lase autobuzul unde nimerea ca sa se dea jos sa il puleasca pe primul sofer de autobuz, s.a.m.d.

Prajeala intensifies. S-au umplut strazile de instabili psihic si emotional.

Mai bine nu s-ar mai da jos aiurea la scandal, ca la cum relateaza intamplarile in scris, nu prea pare iscusit la pumni, il mai tradeaza si CapsLock-ul ala de razboinic de tastatura...

Editat de LimpTA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mai amuzant mi se pare titlul: "COCALARII ANULUI VOR SA SARA LA BATAIE", dar el e singurul cocalar si singurul care a sarit la bataie si scandal... :iamwithstupid:

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate are omu' prostu' mai multe personalitati... ;)

 

 

Realitatea e ca tre' sa fie al dreacu de frustrant sa fii si tu erou odata-n viata, sa-ti etalezi bilutele in fata "fanilor" si taman ei, nerecunoscatorii, sa-ti dea un sut exact acolo.

Editat de io, bogo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate are omu' prostu' mai multe personalitati... ;)

 

 

Realitatea e ca tre' sa fie al dreacu de frustrant sa fii si tu erou odata-n viata, sa-ti etalezi bilutele in fata "fanilor" si taman ei, nerecunoscatorii, sa-ti dea un sut exact acolo.

Mic si el. Or sa se potoleasca micutii dupa ce trec de 30 de ani. Cel putin, asa sper. Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut filmuletul pe telefon si se vedea super bine.

Pe YT e deja 1080, 60fps, dar calitatea e foarte slaba pentru ca YT a folosi codecul avc in loc de VP9.

@Flower, e doar un experiment. Sunetul motorului e belea, dar din cauza vantului gopro-ul nu reuseste sa-l redea cum trebuie. Mi-ar trebui un microfon extern montat undeva langa evacuare. Ma mai joc, poate intr-o zi imi iese cum trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Firefox se vede groaznic pentru ca nu e activat codecul din browser. Pe Chrome se vede 4k pentru ca browserul suporta nativ VP9.

 

Fix pentru Firefox:

In boxa de cautare tastati: about:config si setati media.mediasource.webm.enabled pe true

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot veni vb de Firefox (al carui fan sunt), am un laptop de garaj care nu vede youtube, numa' purici si mesaj cu "html5 not enabled" or smth. Video de pe alte site-uri merg bine merci. Am updatat, instalat si actualizat flash, addon de tub, cam tot ce m-a dus capul, degeaba. Stii vreun quick fix? Poate - poate ma uit si io la niscaiva vloggeri d'astia :P

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cocos, nu esti cam obraznic pentru un incepator?!

ba da. te rog frumos sa ma ierti.

 

Se bateau in piept unii cu vizualizari, abonati, etc.

Cel mai interesant ar fi daca am primi si o analiza a categoriei de varsta. La ce comentarii primesc, banuiesc ca discutam de 8-14 ani cca 80%. Nu de alta, dar primesc intrebari de pe la verisori/nepoti, daca ma uit la x sau y. WTF?!?

Si atunci, despre ce vorbim aici? Continut, educativ,de unde? Totul se bazeaza pe uau, ce taaare, l-ai vazut pe ala? click click, like like. Publicul targetat este clar. Nu vad de ce va agitati atat.

Ia tati: https://imgur.com/0bmTcIB Tot ce trebuie sa faceti e sa cereti :D E normal sa ai comentarii uneori stupide pe un canal de vlog/divertisment, pentru ca in proportie de 80% doar tinerii cu varste sub 17 ani se implica si comenteaza cel mai mult. Utilizatorii cu varste de peste 17 ani, intra, vizioneaza, se amuza sau nu, si trec mai departe. Nu au timp sa dea comentarii cum au cei mai tineri. Daca te duci pe un canal de stiri cum e cel al lui philip de franco, o sa observi ca se schimba calitatea comentariilor, pentru ca acolo subiectele sunt diferite.

 

 

Tocmai, ca publicul majoritar al acestor vloggeri, este reprezentat de pusti. Tocmai de aceea se comenteaza-se face misto, aici. Pentru ca ceea ce se prezinta ca fiind motociclism, este , de fapt, o chestie mizerabila-uneori de-a dreptul periculoasa. Si nu e nevoie sa faci ceva, ca sa poti aprecia pozitiv sau negativ , acel ceva. Asta legat de comentat vlogeri, fara sa faci vlog. Eu nu fac asa ceva, pentru ca nivelul meu , este la genunchiul broastei, si am de invatat pentru mine, apoi mai vedem.

Am pus mai sus screenshot cu publicul majoritar.

 

 

 

Momentan singurul care se implica relativ bine, cred ca e NKD Dude, desi cred ca a ales numele ala cand avea sub 18 ani, omul scrie frumos, corect, prezinta matur, insa personal... ma plictiseste, dar nu neaparat din vina lui, cu vloggingul in sine...

Naked e motoreta. Dude-ul sunt eu. De acolo si numele. Nu e vina mea ca va duce capul la prostii. Plus ca am vrut ca cine ma googaleste sa aiba surprize neplacute, sa ramana cu sechele si implicit numele meu sa ii ramana imprimat atat in memorie cat si in browse history. sarcasm off :))

 

S-a argumentat mai sus motivul pentru care afirmatia de mai sus nu se prea sustine.

 

Insa chiar daca ar fi asa, mai e un marunt aspect de luat in seama: ok, noi suntem niste babe carcotase care vorbesc despre chestii la care nu se pricep (motovlogging). Pe de alta parte chiar ai senzatia ca baietii astia care vorbesc afectat despre nimic se pricep in vreun fel la partea "moto" din "motovlog"?

inca nu s-a inteles ca motovlogging-ul e divertisment. e un vlog pe motor. ca si vlogurile de pe bicicleta, din masina sau din tractor. asta nu inseamna ca cei care le fac trebuie sa fie sportivi de performanta, nu?

 

Cu lantul il invoc pe nakeddude sa ii arat cum orice rahat de poza pusa pe topicul asta face in 24 de ore de doua ori mai multe viewuri decat statistica aia pe care o flutura pe aici cu alea 56 de clicuri pe care le-a primit intr-o luna de pe motociclism.ro

(cuvant urat). m-ai pacalit. am clickuit pe poza si acum are 57 de viz fml, altfel am fi fost la egalitate. nu mai joc. ciau.

 

Io astept niste tips de la NKD si Banditu in legatura cu problema asta ca sigur s-au lovit de ea pe la inceputuri si sunt mai unsi cu alifii.

 

Nu de alta dar e pacat sa tragi cu gopro6 in spanac si sa se vada ca pe GameBoy. O alta varianta ar fi sa treci pe Vimeo dar acolo e alta treaba.

5 euri pe patreon si iti zic : D

LE: na, eu am vizionat aici, si dupa vreo 6 incercari, am renuntat. tot asa se vede asfaltul, insa calitatea video e acceptabila ceea ce e ok pentru ce am eu nevoie https://www.youtube.com/results?search_query=best+render+for+youtube+premiere+pro

 

 

OT: iaca un alt video smecher de la mine:

:D Editat de NakedDude
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

io, bogo, on 28 Aug 2018 - 14:22, said:snapback.png

 

S-a argumentat mai sus motivul pentru care afirmatia de mai sus nu se prea sustine.

 

Insa chiar daca ar fi asa, mai e un marunt aspect de luat in seama: ok, noi suntem niste babe carcotase care vorbesc despre chestii la care nu se pricep (motovlogging). Pe de alta parte chiar ai senzatia ca baietii astia care vorbesc afectat despre nimic se pricep in vreun fel la partea "moto" din "motovlog"?

 

inca nu s-a inteles ca motovlogging-ul e divertisment. e un vlog pe motor. ca si vlogurile de pe bicicleta, din masina sau din tractor. asta nu inseamna ca cei care le fac trebuie sa fie sportivi de performanta, nu?

 

Ti-au scapat doua cuvinte esentiale -- afectat+nimic. Cand vorbesti SI afectat SI despre nimic, nu e divertisment indiferent despre ce vorbesti, e sad paw :D Nu intra toti motovloggerii in categoria asta, dar suficienti.

 

Pentru clipurile cu titluri de scandal, in loc de clasicele thumbnails "era sa fac ACCIDENT / ne-am BATUT / mi-a DAT UN PUMN" recomand logo-ul urmator ca prima imagine, copyleft fuchsia :D :

 

post-7986-0-16096900-1535986096_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a terminat cu "smecheria" prin care se putea activa codecul VP9 la video-uri 1080p doar prin efectuarea de "enhancements".

Acum, ori uploadezi filmul intr-o rezolutie mai mare de 1080p (iar asta inseamna alti timpi de randare daca ai un calculator modest: rezolutie + bitrate mai mare), fie astepti pana faci minim 1000 de vizualizari.

Youtube a scos setarile de color correction si contrast care fortau practic activarea VP9.
Oh well ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai inseamna 1000 de views in ziua de azi? :D

S-a terminat cu "smecheria" prin care se putea activa codecul VP9 la video-uri 1080p doar prin efectuarea de "enhancements".

Acum, ori uploadezi filmul intr-o rezolutie mai mare de 1080p (iar asta inseamna alti timpi de randare daca ai un calculator modest: rezolutie + bitrate mai mare), fie astepti pana faci minim 1000 de vizualizari.

Youtube a scos setarile de color correction si contrast care fortau practic activarea VP9.
Oh well ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-au scapat doua cuvinte esentiale -- afectat+nimic. Cand vorbesti SI afectat SI despre nimic, nu e divertisment indiferent despre ce vorbesti, e sad paw :D Nu intra toti motovloggerii in categoria asta, dar suficienti.

 

Pentru clipurile cu titluri de scandal, in loc de clasicele thumbnails "era sa fac ACCIDENT / ne-am BATUT / mi-a DAT UN PUMN" recomand logo-ul urmator ca prima imagine, copyleft fuchsia :D :

 

attachicon.gifsadpaw.png

cacatul are nenumarate forme, si nenumarate intelesuri. ca sa nu mai spun de gust. cacatul care-l mananc eu probabil nu va place, dar va place altul, si tot il mancati/savurati. nici mie nu imi place cacatul pe care-l mancati voi aici, dar imi place altul. e chestie de gusturi. inca n-ati inteles?

am observat ca topicul asta este intr-un continuu loop, de vreo 100 de pagini. se discuta aceleasi cacaturi, aceleasi argumente over and over again. incepe sa-mi placa :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...