Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Am incercat:

- h.264, VBR2 70-100Mbs, profile high, 4.2, max render quality, progressive, square pixels, render maximum depth. Aprox 6Gb pe harddisk

- DNxHD HQx, asta e un codec lossless. Aprox 27Gb pe harddisk.

Pai aia e ca Banditul, si mai in trecut NKD cu linkul ala ar zice ceva de genul, nu randa cu fisiere mari si bitrate mare ca YT ti le macaleraste pana ajunge la bitrate-ul lui standard. In schimb randeaza cu un bitrate mai mic si care oricum o sa se vada mai decent, iar YT vazand ca nu mai e bitrate asa mare nu mai da cu barda in el.

 

Practic din YT iese mai macelarit pana il aduce la acelasi bitrate la care ai putea sa randezi tu de prima oara si sa nu ti-l mai distruga YT. un fel de less is more :D

 

PS: Ca o observatie personala, grija mare cu Teal&Orange ca nu orice material colorat asa inseamna neaparat cinematic. Am vazut foarte multa lume care arunca un preset si gata a rezolvat treaba. Cand colorezi videourile trebuie sa te strauiesti sa aduci imaginea la cea mai buna culoare a ei dar in acelasi timp sa reflecte si realitatea, mai ales la videourile de actiune care nu-s filmate in mijlocul NewYorkului cu lentile anamorfice ca sa aiba neaparat nevoie de culoarea aia de BlockBuster. :peace:

Editat de LimpTA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa ai dreptate cu bitrateul, less is more. Cat despre color grading si editare sunt la inceput, cred ca am 2 saptamani. Oricum video-urile astea sunt asa de amintire si urcate pe YT sa le pot accesa de oriunde. :peace: bro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am apasat atat de tare pe butonul de subscribe incat am declansat un cutremur cu magnitudinea de 9.7 Richter ;)

ha ha ha, esti un dragut ;)

 

Vis a vis de calitate si cinematica, vorbindu-se mai sus, eu am sa ma stresez fix zero pe temele acetstea.

Daca as incerca sa fac o treaba cinematique style, cred ca dupa un singur episod m as impusca in cap si nu as mai avea timp de niciun racing :)))

Raman pe raw shit cu imbunatatiri ici colo si niste mici fixuiri pe culoare sau imagine.

 

Incerc sa incropesc o echipa care sa ma ajute cu filmarile 3rd person cand eu sunt in pista sau etc, dar fiind doar pe.. prietenie, este greu spre imposibil.

 

Ah, singurul lucru pe care as putea sa il externalizez as fi acesta - montajul, m-ar scuti de mult amunca intr-adevar.

Asadar, daca exista entuziasti cu chef si pasiune si plata in bere, let me know.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos , frumos ,

Mai ales ca pe final ai lasat sunetul motorului..merci.

Alegi fundalul sonor foarte bine dar eu sunt setata pe sunetul motorului :)

Inca o tentativa de video. Mi le macelareste YT groaznic si nu stiu ce sa mai fac, dar banuiesc ca e de la prea multa miscare/informatie per frame.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles de mult ca vrei sa ma discreditezi cu strategii din astea de gradinita dar ai cam luat-o razna de tot daca crezi ca pune cineva botu'.

 

Asta e, fiecare grup are un clovn, ala care nu stie sa faca glume inteligente si de care fac toti misto si-i dau suturi in fund. E clar ca tu esti ala. Mai si semnalizezi cand ii pui in semnatura pe aia care fac misto de tine, pardon, haterii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general, montajul este sufletul .

Daca-l externalizezi , poti avea surprize neplacute.

Trebuie sa gasesti bajetul cu montajul , care are acelasi vibe cu tine , altfel o sa dea gres , iar tu o sa pierzi timp cu vizionari si retururi.

Cut-cut face orice maimuta.

 

Spor ! :)

Bine zici.

» Post actualizat in 12 Sep 2018 07:52

Cea mai mare problema pe care o am acum este de fapt lipsa filmarilor 'din afara' - gen cand sunt in pista sau ceva.

Sunt oameni care mai filmeaza, dar, in afara de Cristina Udrescu, oamenii nu vor sa-mi dea filmarile - invocand tot felul de motive - macar n-au c0@!3 sa-mi spuna pe fata: 'bah, da-te-n ma-ta, nu-ti dau nimic, pt. ca..'

Te umfla rasul cum unii se nasc si mor.. tot cacanari si castrati.

 

Vlogg ul din cursa intarzie inca sa apara, taman pe motivul acesta - nu vreau sa fac un epison numai cu on-board. trebe sa-l dinamizez nitel si din alta perspectiva.

 

 

Hai s-auzim de bine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb de unde ati stiut cand sa reveniti...

 

Pai iti scrie la logare ca esti blocat pana la data de ...

» Post actualizat in 12 Sep 2018 18:11

Bhahahahahahahahaha!! tu nici macar fata de tablagiu n ai!

 

Ai mancat bine la all inclusive in Bulgaria?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...