Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Nu era vorba de a fi mai rapid decat cineva dar cei care isi dau cu presupusul am si eu o intrebare :

Chiar nu ati depasit 200 km la ora niciodata ?  Aaaaa stai voi sunteti buni numai la tastatura ca in viata reala va dati cu motoare de 125.

Pai hai sa va zic eu ceva ... pentru plimbare sunt perfecte cele de 125 sau de ce va luati de 600 si 1000 ? pentru circuit ? jumate daca nu mai bine din postaci ca voi nu au nici costume moto dar sunt buni la scris 

Da accept criticile dar cand vad bagatori de seama care critica stilul de condus hai sictir. cand o sa imi reproseze un om cu motor de 125 am sa accept criticile si pentru cei care nu au motor si doar comenteaza de pe margine un 600 oricat de vechi ar fi el merge minim 80km la ora in treapta 1.

Banuiesc ca toti ii dati doar treapta 1 ca peste depasiti limitele de viteza.

Si da mie unul imi plac clipurile de genul asta cu toate ca nu promovez acest stil de condus. imi place si este strict placerea mea.

Dupa cum am mai zis dar ma repet voi nu ati incalcat regulile niciodata :))))))))))

 

LE : am zis si mai sus dar nu cititi tot ca vreti sa luati la misto ca doar sunteti romani si doar de caterinca sunteti buni si batjocura.

Nu sunt eu pilotul cu toate ca mi'as dori sa fiu eu. 

Pentru bagatorii de seama cu clickbait daca ati editat vreodata ceva in viata voastra ati fi inteles ca fiecare clip are in spate o munca de cateva ore bune la editare comparativ cu cele care au pus clipul raw luat de pe camera. Da imi doresc monetizarea pentru munca depusa cu toate ca doar go'prourile monturile si tot ce utilizez pentru filmare nici in urmatorii 3 ani nu vor fi platite de youube dar hai sa dam cu hate ca dohhh poate face prostu ala ceva bani pe carca noastra. Ce natie de bulangii suntem incredibil 

Si mai ceva analiticele arata ca 80% din spectatorii mei au intre 35 si 45 de ani ... ca sa vezi pfuu

 

Editat de benilika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just now, GoodKat said:

Man, nu e vorba de 'voi va dati cu 125 si eu cu 1000r' de unde si greutatea cwaielor. Nu de alta, dar cunosc rideri care cu 125 se tin dupa motoare de 600 pe orice curba vrei tu. Numa' la noi auzi mizeriile astea cu cilindreea, oricum suntem pielea pwlii dpdv al culturii moto. Eu am avut un 500, 650, acu am un 250cc, si vor mai urma etc. M-am dat si cu motoare mari, deci e irelevanta discutia cilindreelor. Plus ca sunt baieti prezenti aici pe forum care chiar stiu sa se dea tare, insa aleg sa o faca pe circuit, dar nu fac din asta o bravura, ex. @Sinner- care si concureaza in diverse clase / campionate.

 

Absolut toti care zic ca se dau tare pe strada, cand ajung pe circuit, isi dau seama ca stiu putin spre deloc. Sunt medii diferite, unde ai nevoie de skilluri diferite, dar iti dai seama cat de putin stiai.

 

Revenind la discutie, investeste in echipament de inregistrare audio si video daca vrei sa faci primul pas spre content de calitate.

 

Uite stau si ma intreb de ce nu sunt toti ca tine.

Tu de exemplu spui ce vrei sa spui intr'un mod constructiv.

Ceea ce vroiam sa zic este ca da este un condus inresponsabil si imi asum acest lucru. Dar se poate zice si fara batjocura. 

Eu vad ca oamenii nu se uita la plimbari ca am pus 5 clipuri cu plimbari si au 300 views.

Cele cu 200 la ora au 1k 2k vizionari .... deci asa este si in showbiz dam ce se cere.

Imi asum ce dau dar hai sa fim seriosi toti mai incalcam regulile de circulatie pe motor.

 

Oricum dintre toti pe tine te respect ca sti sa iti spui punctul de vedere.

 

2 minutes ago, taong_mapagbiro said:

Ce gandire de cacao poti sa ai !!!

Dar ce sperai sa ne ridicam palariile ???  pfffff 

....editori sunt pe toate drumurile ...ai stat pe scaun si ai dat din taste , incarcand diferite profile din ce-ti ofera softul de editare ...nimic spectaculos. 

Se vede ca ai muncit ceva , dar repet ...NIMIC SPECTACULOS . 

Cand intri pe forum si ceri parerea , accepta si criticile .

Critica e din partea unui posesor de 2 x 125 cc ...se pune  ? 😀

 

ultimul clip are 8 ore de munca la editare video din 3 camere si telefon 

si da nu am zis ca sunt mare editor am editat in viata mea doar ce este pe canal la mine si vreau sa imbunatatesc treaba asta.

Si da de la tine accept orice si te respect tu probabil incalci regulile mai greu.

 

Uite eu de exp cand faceam scoala de soferi am achizitionat un Hornet din 2008 de 600 cm.

In prima zi cand am fost admis am mers corect.

A doua zi cand am iesit afara am stranutat pe motor cand aveam 60 la ora si mi'a sarit motorul la 70 .... deci nimeni nu ma poate contrazice ca aceste motoare pot merge in limite legale mai ales la o tura peste 100 km ca inebunesti ... deaia iesim sa ne destindem sa ne distram putin.

Acum ca am sarit de la 600 la 1000 nici nu mai are rost sa aduc in discutie puterea acestor motoare dar da in oras nu dau gazuri nu depasesc pe dreapta si merg in limita.

Cand vreau sa ma destind ies pe un drum putin circulat si ma mai joc cu el cat imi permite skillul bine inteles

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă o s-apuci mai mulți ani de permis o să-ți dai seama după 3, 5 sau 10 de fapt nu știi să mergi la momentul respectiv cât îți închipui acum că știi! 

Vrei să faci bani din tub dar scrii "clickbate". :lol:

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 minutes ago, taong_mapagbiro said:

....doar se mai baga batu prin gard ca e fun  . Nu te mai justifica pt ca intretii o discutie care nu duce nicaieri . 

 

 

ai dreptate la asta ma gandeam si eu.

Va multumesc oricum tuturor si asfalt uscat va doresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fii atent cât ești de duplicitar: "Ceea ce vroiam sa zic este ca da este un condus inresponsabil si imi asum acest lucru. Dar se poate zice si fara batjocura. "

"Si da mie unul imi plac clipurile de genul asta cu toate ca nu promovez acest stil de condus" adică ce faci când uploadezi filmulețe d-astea? 

"Da accept criticile dar cand vad bagatori de seama care critica stilul de condus hai sictir."

 

Screenshot_20200928-145137_Instagram.thumb.jpg.8a7dee2e804b21c526ae5296512e132a.jpg Ai ales ce vrei să fii și o știi și tu prea bine. 

Am băgat pe instagram benilika poate se autosesizează și cineva din Reșița, mă refer la poliție. Sper ca pentru binele altora să fie mai multe patrule de poliție în zona voastră și să rămâneți fără permis.

Speachless.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uameni lai forumistii moto, se dau pe tastatura si nu iti dau subscribe, desi ai pus banneru ala cu subscribe de 10 ori in clip.

SA fiu de nu am raspuns sincer, si la subiect. Chiar n-am fost rautacios. Si tu te simti ofuscat. NIci macar nu ne-am legat de tine, ca nu tu mergeai pe bmwul ala. Ci strict ca i periculos. Atat. Nu e? E!

Te-am pus noi sa te apuci de editat? acum te plangi ca dureaza. Singur ai ales sa faci asta. Daca iti place, o faci in primul rand pentru tine. Si cand incepi sa produci continut, atragi si vizualizari. Vrei sute de mii, si monetizare? In ro? Cu clipuri moto? atunci zeul tau e motorbike. El atrage vizualizari si abonati. Dar cred ca 70% au sub 18 ani. NU i ceva rau, nu prea reusesti sa intelegi asta. EL a ales un stil, un public tinta, si face foarte bine ce face, in contextul dat. Ia si iti asuma ce vrei sa faci. Atat.

Acum 9 minute, Flower-Power a spus:

 

Am băgat pe instagram benilika poate se autosesizează și cineva din Reșița,

Stalker? :)))) 

Legat de asta cu politia, la noi mai greu. Dar in UK, a fost un articol-tot asa, un vlog moto, bajetii filmati cum dau 200, taie continua, etc. I-au gasit, amendat tare de tot niste mii de lire, anulat permise, dosar penal pentru ca erau un pericol pentru cei din jur.

Sfat vloggerului, data viitoare blureaza numarul de inmatriculare, asa, in caz ca.

 

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-aveam de gând să intervin, e clar că puștiul e din altă categorie și nici măcar nu-și dă seama, dar când am ajuns la citatul ăsta :

 

”Acum ca am sarit de la 600 la 1000 nici nu mai are rost sa aduc in discutie puterea acestor motoare dar da in oras nu dau gazuri nu depasesc pe dreapta si merg in limita.”

 

..mă, nene, m-au apucat niște gazuri...de nici n-au mai contat  restul de vorbe căzute din podul șurei...iar ortografia m-a dat gata !

Mult succes în ce ți-ai propus, benilikă ! !  Mi-ai înseninat ziua!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, benilika a spus:

Nu era vorba de a fi mai rapid decat cineva dar cei care isi dau cu presupusul am si eu o intrebare :

Chiar nu ati depasit 200 km la ora niciodata ?  Aaaaa stai voi sunteti buni numai la tastatura ca in viata reala va dati cu motoare de 125.

Pai hai sa va zic eu ceva ... pentru plimbare sunt perfecte cele de 125 sau de ce va luati de 600 si 1000 ? pentru circuit ? jumate daca nu mai bine din postaci ca voi nu au nici costume moto dar sunt buni la scris 

Da accept criticile dar cand vad bagatori de seama care critica stilul de condus hai sictir. cand o sa imi reproseze un om cu motor de 125 am sa accept criticile si pentru cei care nu au motor si doar comenteaza de pe margine un 600 oricat de vechi ar fi el merge minim 80km la ora in treapta 1.

Banuiesc ca toti ii dati doar treapta 1 ca peste depasiti limitele de viteza.

Si da mie unul imi plac clipurile de genul asta cu toate ca nu promovez acest stil de condus. imi place si este strict placerea mea.

Dupa cum am mai zis dar ma repet voi nu ati incalcat regulile niciodata :))))))))))

 

LE : am zis si mai sus dar nu cititi tot ca vreti sa luati la misto ca doar sunteti romani si doar de caterinca sunteti buni si batjocura.

Nu sunt eu pilotul cu toate ca mi'as dori sa fiu eu. 

Pentru bagatorii de seama cu clickbait daca ati editat vreodata ceva in viata voastra ati fi inteles ca fiecare clip are in spate o munca de cateva ore bune la editare comparativ cu cele care au pus clipul raw luat de pe camera. Da imi doresc monetizarea pentru munca depusa cu toate ca doar go'prourile monturile si tot ce utilizez pentru filmare nici in urmatorii 3 ani nu vor fi platite de youube dar hai sa dam cu hate ca dohhh poate face prostu ala ceva bani pe carca noastra. Ce natie de bulangii suntem incredibil 

Si mai ceva analiticele arata ca 80% din spectatorii mei au intre 35 si 45 de ani ... ca sa vezi pfuu

 

Dragul meu, dupa ceee ce scrii imi dau seama ca minte multa nu ai. Si nu trebuie sa o iei ca pe o jignire pentru ca nu este. Dar te imflamezi cam repede.

Scuzele de genul '' ce bai, voi nu ati incalcat niciodata regulile'' pentru a justifica propriile incalcari ale regulilor sunt de curtea scolii. Noi am trecut de stadiul acesta.

Incearca sa faci o fandare cu neuronii si accepta ideea ca sunt mai multi cei care le respecta. Ca altfel ar fi pe sosele ca la Termopile.

Spui ca nu esti tu pilotul, cu toate ca ti-ai dori. Pai iarta-ma, dar ai mai putina minte decat pilotul.

 

Ca sa poti monetiza munca depusa (am folosit expresia ta) trebuie sa te gandesti cui vrei sa vinzi marfa. Pe romaneste se numeste studiu de piata.

 

Tu doresti like-uri de la oameni care au carnet de 10-20-30 de ani, si care au vazut destule pe sosele si bune si rele, pentru un amarat de filmulet cu un motociclist care circula complet iresponsabil? Nu ai ales corect clientii. Sau ca sa fie si pe engleza: ai gresit target-ul.

Aceste filmulete merg bine la copii de 12-14 ani. Tu ai impresia ca spectatorii tai au declarat varsta reala?  Ca esti iresponsabil am inteles, dar ma gandeam ca doar atata. Desi dupa ce  ai lasat numarul de inmatriculare la vedere.....

 

Sunt convins ca este ceva munca sa editetzi un film. Dar poate nu ar fi rau sa iti folosesti abilitatile de editare cu filme cu care chiar sa faci bani.

Te asigur ca daca editezi filme cu plimbari moto, sau in general cu plimbari prin diverse locuri mai putin umblate, o sa aduni mult mai multi spectatori decat cu chestiile astea puerile. Dar daca o tii cu muzica asta, lucrarea este pierduta.

 

Si inca ochestie: cand incepi sa faci bani, este posibil sa vina si ceva intrebari privind programele de editare folosite (cu sau fara licenta) si privind muzica folosita. Se numeste Drepturi de Autor.

 

 

Oricum iti apreciez spitirul tau autocritic corect: ''Ce natie de bulangii suntem incredibil''

 

Apropo: meseriasul din Pitesti care acuma o saptamana s-a facut praf la brat cu batranul care traversa strada pe unde i-a venit, aprecia probabil si el acest stil de condus. Tot asa, era placerea lui.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Another one bites the dust. Al catelea e? Cine stie...:)

Daca va aduceti aminte, toti au aceleasi replici: nici voi nu sunteti usa de biserica, deci nu aveti dreptul sa ma judecati, voi nu stiti ce efort depun sa fac aceste filmulete, voi sunteti doar niste hateri, pentru ca, evident, romani bulangii. Se contureaza un tipar, de multa vreme.

 

Si doar daca ar citi putin inapoi in topic, s-ar fi scutit de cateva fire albe...:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, benilika a spus:

 

ai dreptate la asta ma gandeam si eu.

Va multumesc oricum tuturor si asfalt uscat va doresc

Pentru că ma simt vinovat că am fost prea critic și prea puțin "didactic", uite, un exemplu de video moto "for fun" care îmi place și care nu e prea greu de făcut:

 

 

- Merge tare? Da, dar nu aș zice că merge riscant și nu pune accentul pe asta. Bine, a făcut un accident urât în urma căruia a pierdut un rinichi și s-a șifonat bine, da nah "ți-o asumi" ca un băiat mare.

- Excelează la editarea video, tăieturi și unghiuri de filmare SF? Nu, dar nici nu e nevoie.

- Are muzică mișto? Da, sunetul eșapamentului 😁 ... și mai e și moca, fără drepturi de autor & $hit.

- Îmi plac poantele lui și "narațiunea"? Da, pentru că tace din gură.

- E adevărat că îl ajută decorul și probabil că în Deutschland Austria are de unde să închirieze/testeze/împrumute diverse modele, dar se găsesc și la noi soluții.

 

Editat de shztecker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
La 28.09.2020 la 1:18, GoodKat a spus:


Daca vrei sa continui productia de videoclipuri, sfatul meu ar fi sa te orientezi catre un microfon extern, amplasat bine, astfel incat sa nu capteze vantul ci sunetul evacuarii ...uite un exemplu:
 

 

 

Eu inca astept sa vad cat mai trece pana isi ia Streetfighter. 

Acum 4 ore, GoodKat a spus:

 

 

Habar n-aveam ca Schaaf a facut buba...

 

Schaaf este un scurtcircuit la o priza ce incarca un Bmw 8 electric nou nout, abia adus azi in garaj.

Pixelul pierdut in tranzitia de la vlogging la realitate.

 

Si demonstreaza cat de disperati sunt cei de la 1000ps daca colaboreaza cu el.

 

Vlogging...

 

 

Acum 6 ore, shztecker a spus:

- E adevărat că îl ajută decorul și probabil că în Deutschland Austria are de unde să închirieze/testeze/împrumute diverse modele, dar se găsesc și la noi soluții.

 

 

Ascult. M-ai facut curios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, shztecker a spus:

 

 

 să știi că gagicicle nu se uită la "motoare" bălind (TOATE preferă o mașină mișto)

 

 

Foarte corect.

Rar vezi o femeie sa fie atrasa de moto, in adevaratul sens al cuvantului, de multe ori este doar o curiozitate "de bifat" indiferent ca vorbim de o Honda sau un Ducati.

In opinia mea mersul in 2 pe moto strica tot, indiferent ca ai "o gagica" sau sotia cu tine in spate, motocicleta sau motociclismul este ceva egoist.

Hai ca mergi in oras in 2 cu aspect utilitar it is fne, dar sa mergi la munte pe Transalpina/Transbucegi/Transfagarasan/Cheia/Siriu in 2, mai bine iei un Golf sau tren direct,, macar aveti timp mai mult de vorba impreuna, decat sa strici asa o experienta moto.

La 27.09.2020 la 16:28, benilika a spus:

Salutare

 

de curand am facut un canal de youtube si am filmat cativa dintre prietenii cu care ies la plimbare ...

M'ar ajuta enorm un subscribe si un like

PLS nu dati cu hate legat de stilul de condus... fiecare cunoaste ce este bine si ce nu ... eu doar am luat filmarile si am facut partea de edit

 

 

Muzica este cam stridenta pe fundal, in opinia mea. 

Cat despre stilul de condus, na fiecare cu meteahna lui. Cred ca toti am incercat macar o singura data +200. 

Tine de experientele fiecaruia si de maturizare. Iti recomand sa incerci si enduro/motocross, o sa vezi ca daca te crezi "cocos" pe asfalt, cand intri pe enduro o sa realizezi ca nu stii nimic. Pe mine offroad-ul m-a scos la tabla din toate punctele de vedere, intr-un mod mai mult decat constructiv. Cred ca daca Dana Budeanu ar incerca "motociclismul" ar spune ca asfaltul este pentru "fatalai"😆

Nu prea inteleg titlul, faza cu big balls 🤔,  sunt autovehicule de familie care merg mai rapid decat ai mers tu pe acel traseu, dar cred ca si tu stii ca orice masina este mult mai rapida decat o motocicleta cand vine vorba de viraje. Oricum la fazele astea este bine sa ai o discretie, e treaba ta ca mergi cu 200 nu trebuie sa le pui pe net.

De apreciat ca nu apar ipostaze de joasa speta gen injuraturi, certuri si scandaluri in video-ul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Bigfoot a spus:

dar cred ca si tu stii ca orice masina este mult mai rapida decat o motocicleta cand vine vorba de viraje.

 

Faci o eroare, poate e doar de exprimare. Nu ORICE masina e mai rapida decat o motocicleta pe viraje. In nici un caz. Sunt surprins de concluzia asta...

 

Fireste, exista UNELE masini mai rapide decat ALTE motociclete pe viraje. Dar, in nici un caz nu orice masina e mai rapida pe viraje decat o motocicleta, oricare ar fi ea.

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, GoodKat a spus:

 

 

Clar nu orice masina...cu o Dacia Logan 1.4 MPI clar nu te poti tine dupa o motocicleta vanoasa pe viraje. Dar cu o masina cu minim 130 cp si 1200 kg, cu o caroserie rigida, incaltata cu anvelope potrivite, te cam tii dupa orice motocicleta pe viraje.  Nu mai vorbim de masini precum Clio RS sau Type R. Avantajul motocicletelor este dat de acceleratie si cam atat.

 

Cam la asta ma refeream si eu. In fine, as mai fi adaugat cateva mentiuni, dar nu vreau sa poluez topicul. 

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@benilica am citit discutia pe diagonala si ma intreb oare daca venind tocmai aici sa ti-o fluturi a fost o decizie inteleapta :))

problema sta in felul urmator... la cum vorbesti cu potentialii tai 'clienti', carora culmea le ceri sprijinul "like / subscribe", ar trebui sa ai o cu totul alta abordare caci pe piata libera daca youtube-ul tau ar fi restaurant, nu rezisti nici 2 zile :D

Deoarece behaie youtube-ul de miliarde de clipuri tot ale unor baieti ca tine, tu daca vrei sa te afirmi si sa iti creezi public, pe langa ingredientul care ar trebui sa faca contentul tau unic in multimea de clipuri ale celorlalti, ai puteta sa fii atent macar sa NU faci urmatoarele:

- nu-ti certa publicul -> lumea tinde sa se ridice de la masa daca intampina servicii ostile.
- nu-i scoate ochii -> putin imi pasa cate ore ai lucrat, tu vrei sa te afirmi, nu eu. In ziua de azi cand toti avem gopro, avem cel putin o vaga idee ca implica efort, ore, etc.
- nu te da de gol ca faci asta doar pentru vizualizari/likes ca te sabotezi singur cu "facem ce se cere". Manele si can-can se cer la fel de mult, si uite ca avem 60% din tara analfabeta functional.

Daca vrei sa faci continut pe care sa-l urmareasca si altii decat copiii din clasele primare, cauta ingredientul care te face special in balta asta de miliarde de clipuri, tine-te de el, ai rabdare, si intr-un final publicul tau va decide sa te urmareasca, sa te distrubuie daca vede ca faci asta din pasiune si motivatie. Daca publicul tau tinta sunt motociclistii, pai va trebui sa faci continut care nu tinteste catre kinderii care descopera internetul si clipurile cu motociclete.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 01.10.2020 la 0:25, LimpTA a spus:

@benilica am citit discutia pe diagonala si ma intreb oare daca venind tocmai aici sa ti-o fluturi a fost o decizie inteleapta :))

 

 

 

 

Sau mai pe scurt Benilica , e un continut de rahat ! Lasa-te !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, caracterincompatibil a spus:

 

Ăștia doi nu au făcut un accident în viața lor?  Cheamă poliția la un accident fără victime.. de râsul curcilor.Ala cu motorul e cel puțin fătălău. ..și-i mai place și să stea cu plua în gură. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, Flower-Power a spus:

Ăștia doi nu au făcut un accident în viața lor?  Cheamă poliția la un accident fără victime.. de râsul curcilor.Ala cu motorul e cel puțin fătălău. ..și-i mai place și să stea cu plua în gură. 

Nu cred ca era altă variantă. Nu poți face amiabilă dacă sunt 3 vehicule (merge la 2, și numai dacă nu e implicat și un alt obiect staționar cum ar fi bordura, stâlp, copac, etc.). Iar șoferul de RATB nu are voie să iasă de pe traseu ca să meargă la constatări.

 

Mie mi se pare trist că băiatul în cauză nu are suficientă minte (sau nu i-o educă părinții lui) încât să-și dea seama ca nu e bine să-și mai distragă atenția și cu filmatul pentru vlogging când habar n-are să meargă. Are filmulețe în care se dă cu peste 140 km/h sau încearcă să impresioneze gagici împreună cu restul motocicliștilor de 16 ani. Înveți să te dai și după aia te expui vizual altora, că invers ies penibilități ca accidentul ăla. Sper să nu o mierlească suficient timp încât să-i crească și mintea-n cap. Daaaar .... cine are aproape 10k făfălăuări??? Aia da valoare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suv-ul si motocicleta puteau fi mutate in secunda 2. Si autobuzul tras in afara benzii de circulatie undeva, fara sa se plimbe pana la sectie daca nu are voie. Dar asa-i cand nu cunosti legea, si schimbi benzile la 5m de trecerea pt pietoni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...