Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...

Io nu inteleg, motovlogu asta inseamna sa vorbesti ce-ti trece prin cap mergand plicticos pe mobra? Sau doar filmarea e cu mers plictisitor pe mobra si sunetul e pus dupa, tras acasa, in fotoliu?

Daca sunetul e tras live, recomand realizatorului sa incerce niste drumuri mai misto, bune motociclit si sa lase palavrageala in sa, ca sa poata fi atent la motociclit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 hours ago, Speedy.K said:

motovlogu asta inseamna sa vorbesti ce-ti trece prin cap mergand plicticos pe mobra

 

Am vazut aceasta abordare la foarte multe persoane din afara si sincer, nu cred ca exista alta pentru vlog-urile care acopera astfel de scenarii. Ce fac altii e sa foloseasca niste mici secvente video din alte surse dar acestea se repeta in zeci de videoclipuri si devin enervante (e.g. Yammie Noob).

 

Sunt cateva idei frumoase in video. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intervin, adica continui cu intrebari, asta o fac pentru ca ma intereseaza sa inteleg, sa inteleg ceva ce imi displace:
   - care este motivatia pentru a "crea" material
   - care este scopul definit si cel infinit
   - care este satisfactia "autorului"
   - de ce eu, "average joe care ii place motocikly" as petrece timpul/energia meu pentru tine

Sper ca am dat de gandit, dar mai mult, mi-as dori sa "se intample" o discutie pertinenta, coerenta si la un nivel mai sus de genunchiul broastei.

Merci anticipat, 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, ionutpm a spus:

 

Am vazut aceasta abordare la foarte multe persoane din afara si sincer, nu cred ca exista alta pentru vlog-urile care acopera astfel de scenarii. Ce fac altii e sa foloseasca niste mici secvente video din alte surse dar acestea se repeta in zeci de videoclipuri si devin enervante (e.g. Yammie Noob).

 

Sunt cateva idei frumoase in video. 

In video nu e absolut nicio idee. Poate in cuvantare, pe care n-am avut rabdare s-o ascult integral.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 09.07.2021 la 18:40, Edd a spus:

Asta intr-adevar explica multe chestii.

 

 

Exista vreo metoda de a edita postarile? De multe ori le lipeste de altele, desi sunt la distanta mare una fata de cealalta si uneori patesc sa faca double post.

Poți să dai edit dar la scurt timp doar, ori dacă postează cineva după tine nu cred că mai poți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  

Acum 7 ore, hora09 a spus:

Intervin, adica continui cu intrebari, asta o fac pentru ca ma intereseaza sa inteleg, sa inteleg ceva ce imi displace:
   - care este motivatia pentru a "crea" material
   - care este scopul definit si cel infinit
   - care este satisfactia "autorului"
   - de ce eu, "average joe care ii place motocikly" as petrece timpul/energia meu pentru tine

Sper ca am dat de gandit, dar mai mult, mi-as dori sa "se intample" o discutie pertinenta, coerenta si la un nivel mai sus de genunchiul broastei.

Merci anticipat, 

E mirajul youtube-ului precum că dacă ai sute de mii de vizualizari te-ai îmbogăți. Ăia prin America au și reușit, se câștigă bine. Dar pentru până într-o mie de vizualizări nu pre amerită deranju'.

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, vis-a-vis a spus:

  

E mirajul youtube-ului precum că dacă ai sute de mii de vizualizari te-ai îmbogăți. Ăia prin America au și reușit, se câștigă bine. Dar pentru până într-o mie de vizualizări nu pre amerită deranju'.

Poate și faima?

Haha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia-o ușor.. o să încerc să vad ce mai postezi și în funcție de asta o să mă exprim..ca sunt o persoană liberă. Pana acum îmi place..

Menționez ca am văzut 2 postari ale tale.

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 ore, hora09 a spus:

Intervin, adica continui cu intrebari, asta o fac pentru ca ma intereseaza sa inteleg, sa inteleg ceva ce imi displace:
   - care este motivatia pentru a "crea" material vrei sa faci ceva cool / amuzant , un exercitiu de forta, de editare video.
   - care este scopul definit si cel infinit scop definit? .. plm. cel infinit: sa lasi ceva in urma, etern. suna idiot dar clipul ala va ramane forever. eu unul vreau sa documentez niste iesiri pt mine si sa o fac la un mod idiot-amuzant la care sa ma uit cu drag peste xx ani.
   - care este satisfactia "autorului" sa iasa ceva smecher, care sa-mi placa mie in primul rand.
   - de ce eu, "average joe care ii place motocikly" as petrece timpul/energia meu pentru tine treaba ta ce faci cu timpul tau. daca te uiti din greseala si iti place , daca il dai mai departe , oricum nu ma ajuta cu nimic, nu fac bani din asta , de-aia nu cresesc like, share, subscribe etc. nu-mi pasa. Ok ca am pus si aici link sau pe alt site, aia e. Vreau sa impart bucuria. DECI : daca te uiti timpul ala nu e "pt mine" , e pt placerea ochiului tau.

Sper ca am dat de gandit, dar mai mult, mi-as dori sa "se intample" o discutie pertinenta, coerenta si la un nivel mai sus de genunchiul broastei.

Merci anticipat, 

m-am apucat de curand si eu, dar cu bici si nu e vlog, adica nu vorbesc despre nimic, doar fac acolo clip cu muzica si editare, asa ca alea -s raspunsurile mele. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce urmează să vă spun este o poveste adevarată. Este motivul care a dus la decizia de a vinde prima mea motocicletă, adică un Kawasaki ZX6R Ninja cu care ajunsesem să merg la noroc mereu când ieșeam din oraș. Se întâmpla într-o Duminică din 2014 când, de 6 ani deja, aveam acel Kawasaki ZX6R Ninja.
 

 

 

 

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kosh, observ o mare diferență de exprimare , fără ticuri și fără ton certaret cel puțin și asta e de bine. Super schimbare! Cred ca te ajuta și faptul ca ai schimbat câte ceva, dialogul este înregistrat și suprapus și nu mai vorbești live pe moto. E o îmbunătățire dpmdv.

Legat de subiectul dezbătut, atât cât ma pricep eu la motociclete din postura de begginer cumva descalifici hayabusa..adică nu ai problema asta cu hayabusa dar ai avut-o cu kawa..cred că e ceva greșit pe undeva. 

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc.
Cand am mult de vorbit, pentru a ma face bine inteles, prefer sa pot vocea peste. Asa ma asigur ca nu uit nimic.
Daca insa subiectul poate fi impartit in subsectiuni unde nu este mult de detaliat, atunci le fac "live" ptr ca mi-e mai usor sa tin minte cateva subpuncte.

Cat despre presupusa descalificare a Hayabusei... nici nu poate fi vorba. Am o alta varsta acum (+40 de ani), merg doar cu pasager (exceptand tura asta pentru ca sotia era in fata sau spate cu masina) si rar spre deloc merg prin tara. Vreau altceva de la motociclism acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul acesta mi s-a parut ca au fost exagerat de multe accidente. Chiar cunosc pe cineva care a avut un astfel de accident, frontal. Valea Oltului, mergea cu 50kmph si un idiot intra pe contrasens direct in ei. El franeaza pana aproape se opreste masina, idiotul nu. Noroc ca aveau amandoi 50kmph si el a redus la 10kmph si nu s-a intamplat ceva nasol (rau). 

Scuza lui Gigel care intra pe contrasens? Probleme la masina. Inteleg ca poate nu mai merge directia, poate nu mai merg franele, dar nimic sa nu mearga? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, ionutpm a spus:

Probabil n-ar fi stricat putin echipament.

Cu un pic de echipament, da, nu ar fi avut nimic. Eu unul personal raman in continuare fan blugi moto pentru oras, chiar daca zic unii ca te coci in ei si ca pantalonii moto normali sunt mai buni si ca te ventilezi. Ahh si un pic de geaca acolo sa nu se ia pielea de pe umeri si coate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În ceea ce privește motociclismul, auzi peste tot vorbindu-se despre libertate. Motocicleta îți oferă libertate...
Dar există minim 5 aspecte de discutat atunci când alături motociclismul cu libertatea:
 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Kosh said:

Motocicleta îți oferă libertate

 

Imi place "muzica" cu care incepe video ❤️ Reusit video!

Desi inca nu am permis (tot astept sa dau examenul) pot spune un lucru despre mersul cu mobra: cand esti pe ea, uiti de toate. Probabil pentru ca trebuie sa fii atent la tot ce se intampla in jurul tau si ca te simti bine, insa nu mai exista griji, probleme, munca sau orice altceva. Superb sentiment pe care l-as incadra tot la aceasta "libertate". 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...