Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

La 14.05.2022 la 20:06, Asimplu a spus:

Cu totii il stim pe Dorel, din reclamele TV, insa eu am avut sansa de a-l intalni si in trafic!

 

Superb. Cum ar zice nemtii: ''Dorel at his finest!'' 🤪

 

Eu cred ca era un tanc rusesc camuflat, cu diversionisti, care au vrut sa atace Bucurestiul. Decat sa ne bata ei, mai bine provoaca un blocaj monstru la Lujerului si ne batem singuri intre noi :crack:

 

Noroc ca alimentarea troleibuzelor este in curent continuu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Asimplu a spus:

Daca tot vremea este ploioasa, poate mai descretim fruntile putin cu o tura pe motor!

 

*sensurile giratorii 😇🙃

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma zgâria pe timpane sensele de care ziceai în videoclip..însă că sa iti răspund la întrebare,  da, am avut o situație nasoala la Ruse intr-un sens giratoriu unde trebuia sa cedez prioritate unui tir și deși am vrut sa fac asta, din cauza asfaltului , a vitezei, a experientei mici,nu am reușit.  A început sa imi fuga spatele ,am încercat sa redresez motocicleta si omul care conducea tirul , [sa ii dea Dumnezeu sănătate și Maica Domnului 🤗] , m-a văzut și a cedat el prioritate, lasandu-mi loc sa trec. Asta a fost cea mai dura experienta dar care din fericire s-a încheiat cu bine, cu tremurici dar cu bine.

Pana sa trecem prin Ruse cei cu care eram m-au prevenit ca asfaltul e ciudat în zona aia și dacă încerci sa frânezi de obicei ești pe jos dar pana nu vezi tu cu ochii tai, nu prea acorzi importanta.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Vreau sa iti dau o apreciere mare pentru actiunile pe care le-ai facut in acest video: 

 

la franarea de la minutul 1:00, unde ai tras mai inati frana fata, dupa care ai tras ambreiajul. Din punctul de vedere al celui care vede compilajul, acel moment a fost cel mai aproape de un accident. Clar ca mergeai relativ incet, 50 la ora, dar totusi, apreciez ca nu ai tras ambreiajul mai intai, ci te-ai folosit si de frana de motor. E un reflex foarte util si apreciez cand vad ca cineva il are.

 

E o paranteza doar la ce ati discutat pana acum, scuze pentru asta. :) Nu sunt fan moto vlogging dar ma mai uit din cand in cand la ce inseamna accidente in traficul urban.

 

 

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Asimplu a spus:

Am mai trecut prin situatii de franare de urgenta si deobicei folosesc ambreiajul ca sa scad treptele de viteza

daca ai timp sa schimbi si viteze nu cred ca e urgenta :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, Asimplu a spus:

Trebuie sa recunosc ca astazi am fost mandru de colegii nostri motociclisti! Un episod facut cu mult drag!

 

Lăudabil, chiar ma gândeam dacă o sa vina motocicliștii.. văzusem pe fb anunțul și foarte putini își anunțau prezenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Urmăresc din când în când ce postează si motorbike..aici are un accident cu un pieton și peripețiile aferente

 

Exista și continuarea ..când ajunge la politie..sunt curioasa cum își repara mobra.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, TudorD a spus:

Poate @Asimplu,kosh sau altcineva daca nu aveti alte idei de video sau vi se pare interesant asta ati putea sa incercati ceva in genul asta 

 

 

La noi nu cred că e așa dezvoltat limbajul asta.

Parca era o lista de termeni pe topicul de fun? Sau poate altul?

M a amuzat când am citit-o dar nu știu dacă era doar temeni moto.

 

 

O idee nu f originala ar fi sa copiezi conținut din EN și să l faci in RO.

:D

 

 

Alta idee de tutorial scurt: 

"How to " semnalizezi , eu târziu am aflat că poți apasă pe buton sa oprești semnalizarea :crack:

 

 

Sau eu m as axa pe conducere preventiva orientată către cei care vin direct pe moto cu exp 0 in trafic.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 hours ago, frigider said:

La noi nu cred că e așa dezvoltat limbajul asta.

Parca era o lista de termeni pe topicul de fun? Sau poate altul?

M a amuzat când am citit-o dar nu știu dacă era doar temeni moto.

 

 

O idee nu f originala ar fi sa copiezi conținut din EN și să l faci in RO.

:D

 

 

Alta idee de tutorial scurt: 

"How to " semnalizezi , eu târziu am aflat că poți apasă pe buton sa oprești semnalizarea :crack:

 

 

Sau eu m as axa pe conducere preventiva orientată către cei care vin direct pe moto cu exp 0 in trafic.

 

 

Daaa videourile pentru incepatori chiar ar prinde bine si chiar poti ajuta comunitatea incepatoare

On 6/9/2022 at 8:18 AM, frigider said:

 

Parca era o lista de termeni pe topicul de fun? Sau poate altul?

 

Oare ma poate indruma cineva catre topic ca nu gasesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Acum 11 ore, Asimplu a spus:

Posibil sa fi creat cel mai frumos sunet de triple din Romania (sunetul din video nu este editat)

 

Suna bine ,da...am constatat asta și live..vezi sa nu iti apară km în localități.. my5cents

Acum 3 ore, DesertEagle a spus:

Da, ai dreptate, este una dintre cele mai sinistre cocalareli pe care le-am auzit in ultima vreme.

Cine ești prețiosul.. ai fost Banat în alta viata și acum ai apărut sub alta forma imaculat ca o virgină...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mor daca va inteleg cu zgomotul. Din cauza ta si a altora ca tine o sa ajungem ca in Germania unde pe anumite drumuri e interzisa circulatia motocicletelor in weekend sau intre anumite ore. Ghici de ce si pe care drumuri.

Nu ma intelege gresit, te consider un tip.decent, m-am uitat la cateva clipuri de ale tale. Exceptie fac situatiile cand dai sfaturi tehnice desi e evident ca nu te pricepi dar vii cu mizerii vazute in afara gen tail tidy si lumini ilegale.

In rest toate bune, daca iti place zgomotul, pune-ti casti si microfonul la evacuare dar lasa restul lumii in pace.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am aceeași părere despre zgomot, și nu intru decât în categoria celor care nu au fumat niciodată, că tobă gălăgioasă am avut cândva! 

Din principiu nu vizionez materiale de la creatorii de content români, nu am găsit aproape niciodată ceva care să-mi placă, toți puneți titluri care mai de care demne de presa de scandal și înăuntru fâs. M-am uitat acum ceva vreme la un film pus de un tip care călătorește cu 🏍️ împreună cu soția/prietena și fusese într-o zonă care mă interesa. Fără chestii pompoase, uneori stângaci dar ok. Caut să văd ce mai are pe canal și găsesc filmată o "revizie" de furcă pe care i-o face cineva. Tuburile cromate puse pe jos, pe beton, lipsește tocmai partea când presează la loc cuzineții și simeringurile. Las un comment, civilizat și soft. Reacția? Comentariul șters și niște mesaje private la adresa mea de cea mai joasă speță. 

Dpmdv nu sunteți unul mai breaz! 

Iar despre chestii tehnice nu aveți majoritatea ce vorbi, e ca și cum te-ar învăța Kosh să te dai cu 🏍️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 43 minute, ENEOS a spus:

Caut să văd ce mai are pe canal și găsesc filmată o "revizie" de furcă pe care i-o face cineva. Tuburile cromate puse pe jos, pe beton, lipsește tocmai partea când presează la loc cuzineții și simeringurile.

Cu dalta sau cu dornul + ciocanul, că așa găsesc șaiba metalică îndoită la unii și plină de urme de lovituri. Eu, ca prostul, am investit in două dispozitive de bătut cuzineți/simeringuri, pompă pentru extras, cană gradată (n-am pus niciodată ulei "la ochi"), hex-uri lungi pentru pistolul cu impact, compresor mare (pentru curățat chimic și suflat piesele) etc. La alții merge și cu ciocanul, după care observăm că mobrele "întreținute maniacal" au defecte în zonele unde a pus mâna nea Gică.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, GoodKat a spus:


Oamenii sunt atat de batuti in cap incat nici nu sunt in stare sa isi faca o teava din PVC pe care sa o foloseasca la batut simeringuri...

Bună și aia, totuși un seal-driver rezolvă treaba rapid și elegant, probabil pentru unii își scoate banii de la prima utilizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...