Sari la conținut

Romania - Serbia - Muntenegru :)


Postări Recomandate

Bai cat de fain! Felicitari. Si pentru editare.

 

 

+1

 

+2

In 3 saptamani plec cu masina si sunt tare curios ce traseu ai facut

Editat de romanady
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+2

In 3 saptamani plec cu masina si sunt tare curios ce traseu ai facut

 

+ 3

 

te rog pune o harta cu traseul si poate si cateva puncte faine care ti-au placut tie cel mai mult, cel putin din videoclip sunt cateva locatii tari de tot (pestera unde v-ati scaldat, oraselul ala cu stradute inguste, tunelele misto prin care ati trecut, cetatea aia de deasupra tunelului etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca v-a placut filmuletul :).

 

pe scurt:

 

Eu sunt din Codlea, Jud Brasov si am plecat asa:

Pe Romania: https://goo.gl/maps/i4TPp7YUAL42 ...am poposit la Tg Jiu, dupa care am plecat spre Portile de Fier, pe unde am si iesit.

 

Serbia, Muntenegru : https://goo.gl/maps/D4LcS7o4BqN2 Am poposit in Zlatibor ( super statiune montana ) dupa care ultima destinatie a fost spre Budva.

Oraselele vizitate sunt Kotor si Budva plus un tour cu vaporasul de o zi care ne-a dus peste tot, inclusiv la Blue Cave, unde am facut 10 min baie

 

 

Pe introarcere am venit prin Podgorita cat mai rapid pentru ca ne asteptau copiii acasa :). Dar trebuie sa mentionez un trasu de neratat... care iti da fiori. Nu apare pe clip pentru ca nu am mai avut baterie la GoPro, dar e extraordinar!

https://goo.gl/maps/4C8F9Lia7My (de neratat)

 

timp petrecut : 7 zile

3 zile pe dus

2 zile pe intros

2 zile in Budva

 

total 2300 km.

 

va salut. :)

Editat de andrei_pro89
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot ce mai trebuie mentionat acum este traseul de intors (full) ca sa ne facem o idee pe unde te-ai intos in 2 zile, si unde ai poposit la intors, si ai uitat sa mentionezi unde era tiroliana aia faina. :peace:

 

LE : ca si costuri pt 2 persoane cam cat te-a dus ?

Editat de Mariusik85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot ce mai trebuie mentionat acum este traseul de intors (full) ca sa ne facem o idee pe unde te-ai intos in 2 zile, si unde ai poposit la intors, si ai uitat sa mentionezi unde era tiroliana aia faina. :peace:

 

LE : ca si costuri pt 2 persoane cam cat te-a dus ?

 

 

Pe intrors nu am mentionat pentru ca am venit cat mai simplu :)

 

Budva - Podgorita - Ne-am cazat Vrnjcka Banja (Serbia) -am iesit pe la Vidin (Bulgaria) - Craiova - Si am mai dorimt inca o noapte aproape de casa intr-un Camping la Curtea de Arges. Asta a fost optional pentru ca am fi putut ajunge pana acasa dar stiti cum e, cand te doare c..ru nu mai gandesti asa. :))

 

Costul este foarte relativ... depinde mult de pretentii,

 

Cazari, benzina, cumparaturi, vaporase plus inca multe detalii... am ajuns la max 3500 Ron ( cuplu ) / planul de acasa nu depasea 3000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...