Sari la conținut

Tura pe Transbucegi - 30.05.2018


Postări Recomandate

Pe la min 3 ti-a scapat mana in gaz... Norocul tau ca nu venea nimic din contrasens. Altfel, frumos trip.

 

Nu mi-a scapat mana in gaz...mi s-a parut ca e crapat asfaltul fix pe banda si mi-a fost frica sa ma las....am ezitat. Bineinteles daca venea ceva de pe contrasens ma lasam/evitam.

 

Cam ciudat (nu vreau să folosesc un termen jignitor) modul tău de abordare a virajelor !

 

Nu putem fi toti la fel...si asta e un lucru bun. ( stiu ca am de invatat pe viraje, intre timp...bucura-te de peisaje si lasa stilul meu de pilotat )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care e logica pentru care tot intri pe contrasens inainte de viraj? In fond nu-i ca si cum te pregatesti pentru un grad serios de inclinare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate cineva sa ma ajute si sa puna o harta cu Transbucegi? Multumesc.

https://www.google.com/maps/dir/45.3306758,25.5577344/Cabana+Dichiu,+Platoul+Bucegi,+DJ713/45.3823193,25.4713944/Cabana+Bolboci/@45.3496952,25.4580893,13z/data=!4m16!4m15!1m0!1m5!1m1!1s0x40b3178d09d0d1f3:0x698e59d315ef7c8d!2m2!1d25.4631516!2d45.3270477!1m0!1m5!1m1!1s0x40b33d44caeefc3f:0xb6c58b8ff95f8381!2m2!1d25.4256034!2d45.3414681!3e0

 

pana la urma este inchis sau deschis deschis drumul?

 

Noi am mers din Sinaia pana la Cabana Dichiu, am facut dreapta si am mers inca cativa km pana nu a mai fost asfalt (drumul f bun). Dupa care ne-am intors la Cabana Dichiu si am luat-o spre Cabana Bolboci. Aici trebuie mers cu grija , sunt zone unde nu e asfalt , sunt curbe unde e foarte mult nisip.

» Post actualizat in 06 Jun 2018 10:53

Muzica de pe fundal este deranjanta. Vreau sa aud motorul.

In rest totul frumos :)

Bafta in continuare si keep uploading. :)

 

N-ai cum sa multumesti pe toata lumea cu muzica :) O sa incerc sa ridic 2 versiuni de acum...una raw si una editata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

pana la urma este inchis sau deschis deschis drumul?

Nu știu cum e acum, dar înainte erau două indicatoare cu acces interzis și drum în lucru în dreptul cabanei Cuibul Dorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre sa recunosc ca n-am fost niciodata pe Transbucegi si m-as duce sambata. E liber drumul acela in weekend sau risc sa dau de "meseriasi" cu conserve ?

 

De la cabana Bolboci se poate ajunge pe roti pana la Padina (prin stanga sau dreapta lacului) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In we e sinucidere curata acolo. Toti cocalarii de B, IF, DB, AG, BG si alte zone de mare efect isi plimba cazanele la munte. Daca vrei ambuteiaj, noxe si manele, acolo trebuie sa fii in we.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut astazi traseul pe transbucegi , chiar spectaculos mi-a placut maxim . Am prins ploaie la Bolboci cca 45 de minute , am stat la adapost la cabana , nu am reusit sa manac ceva acolo , era plin ...

Am sa repet experienta , trebuie ajuns mai de dimineata si sa scapam de muson , merita sa faci 2 ture de lac . Am plecat pe Pitesti , Gaiesti , Targoviste , Moreni , cabana Cuibul Dorului , cabana Bolboci si am intors pe Sinaia , Predeal , Rasnov , Bran , Pitesti . toata distractia un plin de benzina si 10 ore de mers .

Sper ca in 2 saptamani sa repet experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...