Sari la conținut

Recomandare masina/duba agent vanzari


Altair
 Share

Postări Recomandate

Fac din nou apel la vastele experiente ale comunitatii si intreb care ar fi masina cea mai potrivita pentru vanzari, hatch-back sau duba (poate mai urc vreo mobra/doua cateodata daca am nevoie in loc sa folosesc remorca)- Intre 50 si 200 km/zi, rar drumuri lungi. Preponderent urban. SH ca mi se face frica de cum cad astea noi si in plus investitia initiala trebuie sa fie mica. Confort cat mai inalt/costuri cat mai joase - the usual drill.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doker este pana acum miez dintr o flota de ford connect 2017, fiat doblo 2016, fiat ducato 2016 si 2017

 

connect la 10.ooo km doar urban schimbi placute frana la 10,000 km, filtru de particule si trancane spatele

fiat merg cu el in service la fiecare 5000 km

fiat ducato doar oras egr, se blocheaza etrierii, la 12.000 km cade ambreiajul

doker si duster 50.000 doar revizii si becuri.

pentru ford vezi fun curier care stau cu ele numai in service.

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice din gama Dacia, inclusiv un Logan Pick-up second carosat sau nu...

Eu folosesc MCV-uri fabricatie 2008 si 2011 - platesc doar mentenanta si atat, in rest 0 defecte...

 

In plus... gasesti service-uri peste tot iar piesele sunt ieftine si de calitate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dacia este "hulita" de multi pe nedrept. Mai sunt ceva probleme cu tabla, dar sunt ieftine, simple, fiabile si bune. Depinde de ce bani ai disponibili, ca m-as orienta la un SANDERO + carlig si remorca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut renault-uri in firma si nu vreau sa le mai vad vreodata. Mai am un Fiat Doblo L1H2 cu suspensie heavy duty care a facut service mobil si ceva transport extern, coletarie nimic greu, intra o capra foarte bine inauntru, de prin 2006 si colantat de nu pot sa dau scrisul jos de pe el. E cam jerpelit pentru ca n-am stiut sa-mi biciuiesc angajatii. Nu stiu cat as lua acum pe el. De Doblo-uri am fost multumit.

 

Acum mi-ar trebui ceva ori scurt ca un Countryman ori un T4/Sprinter/Vito, Vivaro am avut si nu mai vreau pentru ca renault inside.

 

Sau poate o dau green si iau i3 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau poate niste adidasi comozi. De ce te gandesti la Sprinter cand zici ca iti faci treaba cu un i3?


» Post actualizat in 06 Jun 2018 10:45

De ce te gandesti la i3 cand mentionezi costuri cat mai joase?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau poate niste adidasi comozi. De ce te gandesti la Sprinter cand zici ca iti faci treaba cu un i3?

» Post actualizat in 06 Jun 2018 10:45De ce te gandesti la i3 cand mentionezi costuri cat mai joase?

Pentru ca "apelul" lui bate câmpii.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Multumesc pentru sfaturile de până acum. Am scos dubele din calcul și în general mașinile mai mari. Mă uit la Mini diesel motorul de 1.5. E ceva ce vorbește împotriva? E altceva mai bun in categoria asta? A

» Post actualizat in 23 Jun 2018 14:03

Ford Focus Turnier 1.5 Diesel? Ambele 2016

» Post actualizat in 23 Jun 2018 15:56

Opel Mokka 1.6?

» Post actualizat in 01 Jul 2018 10:57

Nu reușesc sa ma hotărăsc deloc.Am renunțat la duba, vreau ceva până în 20k euro, fabricat după 2017, consum mic, costuri întreținere mici, confort cat mai bun, preferabil compactă.N-am condus decât ragalii mari de ani de zile și toate benzina așa că sunt pe tărâm nou.M-am uitat la mini countryman, fiat 500x, Renault talisman (știu e altceva) alfa Giulietta, vw mi se par niște pacaleli, mă uit la Skoda superb iar altceva, Mercedes cla, BMW seria 1, etc. Cred că le iau încet încet prin eliminare și vad unde ajung. Astea mai mari pica primele din cauze de parcare, costuri dar daca diferența de confort e prea mare prefer sa bag mana in buzunar și să pierd mai mult timp cu găsit loc de parcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...