Sari la conținut

Indreptare jambe


XaeL
 Share

Postări Recomandate

Unde pot indrepta jambe de furca in Bucuresti si cat de inspirata e ideea (a se citi "cat de sigura")? Jambele sunt foarte usor strambe, adica puse pe o suprafata plana si rostogolite se ridica sub 5mm zonele indoite.

Are cineva o idee si care ar fi costurile?

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde pot indrepta jambe de furca in Bucuresti

 

Poti sa vii cu ele la mine.

 

si cat de inspirata e ideea (a se citi "cat de sigura")?

 

Ideea e sigura dar nu cred ca e una inspirata. Iti garantez ca le indrept dar nu stiu daca scapi cu viata, probabil ramai in coma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

vorbeste si cu cezar... dar sa stii ca sub5mm e enorm pentru ce trebuie ele sa faca. Bonus ecruisarea aterialului dupa 2 deformari plastice (indoire si revenire)

Tocmai, ca nu stiu la ce deformare mai discutam de indreptat. Sau daca indreptate mai sunt sigure si, mai ales, drepte 100%. De asta am intrebat aici.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai, ca nu stiu la ce deformare mai discutam de indreptat. Sau daca indreptate mai sunt sigure si, mai ales, drepte 100%. De asta am intrebat aici.

poti sa le indrepti ,eu am indreptat cateva zeci de perechi.nu eu personal ,le duceam la un atelier de tratamente termice .baietii erau profesionisti in indreptat axe ,tuburi arbori ,ghidaje etc.pretul varia de la 150 pana la 250 lei in functie de timpul de lucru .Primele le am verificat si aveau ovalitate si rectilinialitate sub 5 sutimi de mm.Pe urma am avut incredere in ei si nu le mai verificam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbeste si cu cezar... dar sa stii ca sub5mm e enorm pentru ce trebuie ele sa faca. Bonus ecruisarea aterialului dupa 2 deformari plastice (indoire si revenire)

 

I-am zis deja :)

Treaba e ca tuburile nu sunt "strambe". Sunt la limita dintre imperfecte si "dezordonate" :D

Asta inseamna ca, fix la genul asta de lucrare, daca nu iese perfect, exista posibilitatea reala sa se vina cu argumentul "atat se poate face" in caz de esec al operatiunii.

Partea incurajatoare e ca nu exista defecte superficiale: "incretiri", fisuri ale stratului cromat, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba e ca tuburile nu sunt "strambe". Sunt la limita dintre imperfecte si "dezordonate" :D

aici m-ai bagat mai tare in ceata cu termenii astia noi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...