Sari la conținut
todea

Trackdays Hungaro vs MotorPark

Postări Recomandate

Salutari la toata lumea care pupa asfaltul cu genunchiul!

Vreau sa scot cativa prieteni pentru prima data pe circuit si incercam sa ne decidem intre hungaro si motorpark.Ca distanta si costuri banuiesc ca sunt cam pe acolo in mare!

Acum intrebarea mea este unde vad daca este trackday pe hungaro in august si unde faci rezervarea?Pe situl lor oficial nu am reusit sa inteleg mare lucru..

Ce inseamna mai exact un trackday la hungaro idem cate sesiuni intra intr-o zi si ce durata?20 min?

Le-am dat un mail dar nu mi-a raspuns nimeni...

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Postat (editat)

Vorbește cu userul kyp-76, te lămurește el despre hungaroring

Editat de yoyo_man

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Eu plec pe 23.06 la Hungaro.

Merg pt a 4a oara la track day, si doua etape de RoSbk. Din experienta personala iti spun asa.

Costuri :

-Cazarea de la 25eur pe noapte camera dubla la Mogyorod, satul cel mai apropiat de circuit(aprox 2.5km).

-papa e ieftinache și la supermarket si la restaurant

-combustibil pt moto eu am tocat 2 plinuri pe zi mers cat ma tin puterile. Ai benzinărie chiar la intrare pe circuit.

-boxă nu am luat decat la primul track day pt ca am fost mai mulți (daca retin bine a fost 80 EUR acum 5 ani).

-sesiunile sunt de cate 20 de minute, pe grupe(sub 2.15min si peste 2.15min). Ai maxim 8 sesiuni/grupa plus intrarea de seara.

-pauza la pranz de 40 de minute.

-pt grupa "lenta" mai exista o intrare de 90 de minute, seara la 18.00 incepe.

Urmaresti la ei pe site(Hungaroring.hu) si dai asa:

Experiences

Open days for bikes

Dupa care dai jos pe pagina si iti apare "next event schedule". Partea nasoala e ca vei putea sa vezi doar dupa ultimul trackday din iulie sau dupa evenimentele auto din luna iulie. Nu au un program stabilit de la inceputul anului. Stai geana si urmaresti. Apoi trebuie sa stai atent pt "registration", locurile se ocupa extrem de repede odata ce se da drumul la inscrieri. In geneal inscrierile incep cu aprox o saptamana înainte de eveniment, fereastra de înregistrare fiind scurta de tot(maxim o zi, minim cateva ore).

» Post actualizat in 08 Jun 2018 20:22

La mail-uri raspund in general destul de repede, sau am avut eu noroc. Dar daca ii intrebi data unui trackday, nu vei primi raspuns in mod aproape sigur.:)

» Post actualizat in 08 Jun 2018 20:36

Aaaa, si ca parere personala. Nu am fost pe Motorpark decat pe youtube, dar despre Hungaro iti pot spune ca e un circuit genial. Curbe lente si medii majoritatea cu doar cateva de viteza mai mare. Diferente de nivel majore. Spatiile de degajare decente(nefiind gandit ca circuit moto) dar ai sanse sa se termine rau in 2-3 locuri(daca esti un om ghinionist). Proaspat asfaltat recent. Logistica pe acolo e la ea acasa, acces meeega facil, tot ce ai nevoie e acolo sau aproape(chiar și sudori and shit). Seara fugi in Budapesta la o "sezatoare" sau o faci pe la pensiunile din zona. Nu cred ca incape comparatie cu "circuitul din camp" sub nici o forma.

Editat de george05

Partajează acest post

Link spre post

Super! O sa incerc atunci sa urmaresc site'ul ..cam nasol sa stai geana zilnic sa vezi cand apare:))) Din ce vad la ei doar un trackday pe luna/motociclete? Multumesc pentru timpul acordat mister George!

Ce alte variante mai sunt aproape de casa cat de cat? Brno?

Partajează acest post

Link spre post

Brno si Slovakiaring. Evitati Panoniaring, acolo, statistic au loc cele mai multe accidente. La slovakia e misto, e risc de dauna dotala la motocicleta daca cazi, sint viteze mari, de aici si riscul. Hungaro e foarte safe datorita spatiilor de degajare asfaltate, ratezi o curba, indrepti moto si te duci tot pe asfalt. Brno e de vis, urmariti evenimentele din mijlocul saptaminii, sint mai ieftine. E de departe experienta maxima pe circuit. Adincata merita si ea vizitata.

Partajează acest post

Link spre post

Super! O sa incerc atunci sa urmaresc site'ul ..cam nasol sa stai geana zilnic sa vezi cand apare:))) Din ce vad la ei doar un trackday pe luna/motociclete? Multumesc pentru timpul acordat mister George!

Ce alte variante mai sunt aproape de casa cat de cat? Brno?

Din pacate la hungaro cam 1,maxim 2 trackday pe luna sunt organizate de ei, in rest trebuie sa cauti la alti organizatori

Eu de exemplu am prins cu fiala la final de iunie, dar s-au epuizat din iarna biletele :(

Am fost si pe Pannoniaring, fiind prima data pe circuit "mare" si mi-a placut enorm (Panno a fost gandit pentru moto ;) )

La panno si acuma cred ca gasesti locuri

Partajează acest post

Link spre post

Nu mai sunt locuri la Fiala pt Pano. Sau cel putin nu pe site. Cautasem de vreo cateva săptămâni.

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Nu mai sunt locuri la Fiala pt Pano. Sau cel putin nu pe site. Cautasem de vreo cateva săptămâni.

mai uita-te odata pe site ;)

pana nu scrie "sold out" mai sunt locuri :)

Este pe 18-19 iunie, 16-17 iulie (fara cursa), 8-9 august si 19-20 sept pentru Panno

Editat de sanyes

Partajează acest post

Link spre post

Corect! My bad. Ma uitasem la Brno. :)

Partajează acest post

Link spre post

Boxa era ultima data 10.000 forinti = 150 lei / zi

Cazarea e ~ 50 lei/zi de persoana

Ai benzinarie cu benzina Race, de 102 la intrarea pe circuit (cam 8,5 lei/litru), dar si benzina normala.

Programul pt luna August o sa-l gasesti la ei pe site spre sfarsitul lui Iulie.

Inregistrarile se fac cu ~ o saptamana in avans, la data si ora anuntate de ei.

Nu ai la dispozitie mai mult de 10-20 minute pt inregistrare, ca se epuizeaza locurile. (nici vorba de cateva ore)

https://hungaroring.hu/en/experience/open-day-for-bikes/open-day-for-bikes

Scri pe pagina cand e urmatoarea zi deschisa si cand incep rezervarile.

Hungaro.doc

motoros_nyilt_nap_idoterv_eng_20180517.pdf

Partajează acest post

Link spre post

O sa stau atunci cu ochii pe site.Multumesc de ajutor!

Partajează acest post

Link spre post

Open day for bikes

If you find it difficult to experience the limits of your vehicle and your skills on four wheels, than on two wheels it will be even more so. However we provide opportunity on Hungaroring. Participants of the Motorbike Open Days can test their riding skills in a safe environment, far from the public roads. Riders will be assigned to groups based on their skills and speed. In one group maximum 50 riders may take to the grid.

The open day for may 2nd is cancelled.
Next open day: 2018 august 07 th
Registration open: 2018 august 1st 10:00
Meet us at the racing circuit!

Downloadable documents:

Pronouncement

Directions of usage & instructions for participation at the event

Hungaroring Sport Plc. reserves the right to change these dates!
Open day for bikes 1x20 min 6 000 HUF 2x20 min 12 000 HUF 3x20 min 18 000 HUF 4x20 min 21 000 HUF 1x90 min (beginner) 18 000 HUF

Partajează acest post

Link spre post

Ne auzim la telefon Cipri,zilele urmatoare.

Partajează acest post

Link spre post

Va bagati?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.