Sari la conținut

Cum Trebuie Sa Arate Un Shop Hd


kata
 Share

Postări Recomandate

am un tovarash care aru un shop hd Scalia's Cycles, am faut vreo 2 poze pt ca mi se pare ''modelul'' de shop ''underground infidel'' unde nu sunt scule de jdemii de $ si camere de filmat

 

post-7361-1168818658_thumb.jpg post-7361-1168818731_thumb.jpg

 

 

 

 

 

a mai trebuit sa sterg din poze ca nu mai am loc

ok. asta este o dyna pe care subsemnatul a vopsit-o (poate recunoastetzi tehnica :cheers: )

 

post-7361-1168819405_thumb.jpg post-7361-1168819472_thumb.jpg

 

va place nu? nu intoarce Big John nasul la nici un model sau an, nu sunt multzi care pot spune aceeasi lucru

 

post-7361-1168819635_thumb.jpg

 

asta este un sporster de 800 cu modificare de 1200 pe el din '92 la vreo 8000 km, are o gramade de upgrade-uri pe el (eshapament thunderheader, rezervor, comenzi avansate, screaming eagle stage 1, etc )

merita 3500$? ma gandeam sa il iau pt nevasta...ok pt mine dar sa o invatz pe ea sa mearga

 

post-7361-1168819958_thumb.jpg post-7361-1168820092_thumb.jpg

post-7361-1168820028_thumb.jpg

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dyna mai lejere nu prea daca nu-s lovite sunt scumpe ca dreq (al meu ii din 99 si l-am luat la 11mii) , sportsterul ala ii afacerea zilei. in ceea ce priiveste transp din cate stiu eu ii cam pe la 1000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dyna mai lejere nu prea daca nu-s lovite sunt scumpe ca dreq (al meu ii din 99 si l-am luat la 11mii) , sportsterul ala ii afacerea zilei. in ceea ce priiveste transp din cate stiu eu ii cam pe la 1000

dyna arata super

 

883 in schimb...

 

oaia neagra de la hd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

883 in schimb...

 

oaia neagra de la hd

 

eeh nu fi rau :rose: nu ii dracu chiar atat de negru... sa stii ca orice 883 cu screaming eagle stage1 ii da in bot la orice bigtwin stoc de la stop la stop, cand incepi sa discutzi despre viteze de 110 kmh ii deja alta poveste

black: ala vrea sa faca orice atata timp cit nu isi investeste el banii lui, in rest orice drum este deschis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi sa am un Harley stok nu as alege altceva decat Sportster. Orice model. Poate sa fie si Ironhead. Daca a fi de o choppereala merge oricare model. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi sa am un Harley stok nu as alege altceva decat Spotster. Orice model. Poate sa fie si Ironhead. Daca a fi de o choppereala merge oricare model. :rose:

 

 

eu prefer dyna...poate si din cauza ca sunt mai mare...mam suit pe sportster si il pierdeam printre picioare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@lupalb, awd, kata , easybiker - 883

 

atunci de ce nu va luati unul? :rose:

 

fata de alte modele, sincer, nici nu zici ca e harley.

 

Asta da:

VRSC AW V ROD model 2007( gallery/ 2)

 

url=http://www.harley-davidson.com/wcm/Content/Pages/2007_Motorcycles/2007_Motorcycles.jsp?locale=en_US]http://www.harley-davidson.com/wcm/Content...sp?locale=en_US[/url]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@lupalb, awd, kata , easybiker - 883

 

atunci de ce nu va luati unul? :rose:

 

fata de alte modele, sincer, nici nu zici ca e harley.

 

Asta da:

VRSC AW V ROD model 2007( gallery/ 2)

 

url=http://www.harley-davidson.com/wcm/Content/Pages/2007_Motorcycles/2007_Motorcycles.jsp?locale=en_US]http://www.harley-davidson.com/wcm/Content...sp?locale=en_US[/url]

 

Pai iti spun de ce. Este simplu. Nu am bani. Cand o sa am fi sigur ca o sa imi iau. Sa inteleg ca nu iti plac Harleyurile daca ai pus smiley cu :blink: . Atunci se leaga de ce iti place V-Rod-ul. Ala nu este Harley. Ideea este sa ne luam ce ne place la fiecare in parte pana la urma ,asa ca iti urez succes si sa ai parte de orice vei alege.

Si alta chestie cu Sportsterul. Spuneai ca nici macar nu arata ca un Harley. Acesta este unul dintre "The original Harleys". Ironhead-ul ca si Flaty,Knukle,Pan si Shovel este nume de baza. Candva cel mai popular model al lor cu care au dat cu flit la toate britanicele sportive care acaparasera piata in state cand a aparut. Face parte din istoria Harley ca oricare alt model daca nu si mai mult. Sportsterul este un cult in sine. Eu nu mi l-as din cauza asta. Mi l-as lua pentru ca pur si simplu imi place.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai iti spun de ce. Este simplu. Nu am bani. Cand o sa am fi sigur ca o sa imi iau. Sa inteleg ca nu iti plac Harleyurile daca ai pus smiley cu :rose: . Atunci se leaga de ce iti place V-Rod-ul. Ala nu este Harley. Ideea este sa ne luam ce ne place la fiecare in parte pana la urma ,asa ca iti urez succes si sa ai parte de orice vei alege.

Si alta chestie cu Sportsterul. Spuneai ca nici macar nu arata ca un Harley. Acesta este unul dintre "The original Harleys". Ironhead-ul ca si Flaty,Knukle,Pan si Shovel este nume de baza. Candva cel mai popular model al lor cu care au dat cu flit la toate britanicele sportive care acaparasera piata in state cand a aparut. Face parte din istoria Harley ca oricare alt model daca nu si mai mult. Sportsterul este un cult in sine. Eu nu mi l-as din cauza asta. Mi l-as lua pentru ca pur si simplu imi place.

 

nu am vrut sa sune asa, iti doresc sa ai bani de harley cat mai repede. Dar gandeste-te ce vei alege. Nu mi se pare asa simplu. Sportster 883 este entry bike la harley.

 

Ca si cum ai zice ca iti place virago 125...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

circel varutz: vrod-ul nu-i harley pana-i lumea, daca crezi ca asha trebuie sa arate unul poate ar trebui sa te orientezi spre v-max, suzuki bulevard (http://www.suzukicycles.com/Products/M109RK7/Default.aspx), etc. un sporster nu ii entry, ii varianta h.d.-ului la street-city bike (cum spunea si easy) daca nu era un model de baza nu ar fi cel mai indelung produs de la ei nu? asha ca te sfatuiesc sa studiezi putzin istoria si anii de productzie al diferitelor modele.

nu mi-am luat sportster ca nu am avut ocazia la unul inca. dar cand o sa cumpar un 883R o sa te invit la una scurta sa vezi despre ce vorbim noi astia care sustzinem sportsterul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

De ce nu-mi iau Sportster? Pt ca nu-s un mare fan al felului in care da in poza Sportsteru'.

Dar asta nu inseamna ca e oaia neagra.

Sportsteru' de 1200 rupe, chiar daca arata uratel (pt un Harley).

Aduc eu berea!

cam asha arata Sporsterul meu uratzel 1200 pus in sasiu softail

post-8697-1170707301_thumb.jpg

post-8697-1170707396_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Circel: stii care-i dif intre 883 si 1200? la aspect niciuna... nu stiu la ce te referi cand spui ca ala 'mai vine de acasa'

cat despre ce au oamenii cu Sporty :crack:) e simplu, lafel cum romanii isi cumpara numai 'full option' asa si HD-ul nu e HD decat daca e Road King sau si mai bine Electra. Daca ii explici unuia ca Dyna a fost de 1200cmc acum cativa ani se uita shui la tine (ca nu stie), iar daca-i spui ca poti face dintr-un Sporty sa arate ca un Big Twin...:kick:)) spun ceva de genul: ' esti nebun, nu ai cum, e doar un Sportster'. So, ce pretentii sa ai de la categoria asta de bikeri 'chooper, cruiser' wannabe?

 

cam asha arata Sporsterul meu uratzel 1200 pus in sasiu softail

 

bv Marcel.

Iata un fff bun exemplu si mai stiu unul, lafel de bun: Sporty al unuia de la Voltaj

Editat de ApacheChief
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...