Sari la conținut
matri][xx

Yamaha R1 RN 19 2007 Import Germania, Istoric Service doar la Yamaha&#

Postări Recomandate

- Import Recent GERMANIA

- Unic Proprietar

- Service la zi, efectuat doar in reprezentanta Yamaha

- Carte service, ultima revizie in 10/2017 la Reprezentanta Yamaha din Putzbrunn / Munchen Germania

- Istoric de TÜV / AU ( Itp ) / facturi / inspectii, disponibile, km trecuti pe fiecare, incepand din prima zi de utilizare !!!

- Pentru verificare, serie sasiu: JYARN191000003502

- Carte / Autenticitate/ Rar Efectuat

- Modelul nou 2007 - RN 19

- Fara Accident / Avarii / Zgarieturi

- Carene si vopsea originale !!!

- Stare Tehnica PERFECTA ( Motor + Cutie + Ambreiaj )

- 3 x chei

- Anvelope METZELER

- Tobe TERMIGNONI

- Manete frana si Ambreiaj MIZU

- Parbriz PUIG

- Toate piesele originale, cu hartie aviz / aprobare ( ABE )

Tel: 0762 957 777

post-6814-0-96446400-1528788877_thumb.jpg

post-6814-0-84945900-1528788939_thumb.jpg

post-6814-0-53063600-1528789128_thumb.jpg

post-6814-0-48887700-1528789186_thumb.jpg

post-6814-0-81463100-1528789305_thumb.jpg

post-6814-0-92638900-1528789349_thumb.jpg

post-6814-0-61698100-1528789457_thumb.jpg

post-6814-0-72208500-1528789562_thumb.jpg

post-6814-0-83015400-1528789744_thumb.jpg

post-6814-0-31387900-1528790451_thumb.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La banii astia o vreau eu :)

LE: acum am vazut pretul foarte ascuns acolo, mic sus in tag-uri :)

Editat de Zambilik

Partajează acest post

Link spre post

pret

Partajează acest post

Link spre post

pret

6000

Partajează acest post

Link spre post

pune si locatia... altfel iti sterge anuntul si te superi...

Partajează acest post

Link spre post

Modelul nou, de 2007, adică doar 11 ani...:)))))))

Partajează acest post

Link spre post

scuze, locatia: Alba iulia, pret 5990 euro

Partajează acest post

Link spre post

Modelul nou, de 2007, adică doar 11 ani... :)))))))

Pai fata de alea din 1999 asta e model nou .

Partajează acest post

Link spre post

Modelul asta se făcea și prin 2004 dacă știu bine (nu ma interesează yamaha). Dacă și acela e model nou, de 14 ani, ne am dat dreaqu!

Partajează acest post

Link spre post

Modelul asta se făcea și prin 2004 dacă știu bine (nu ma interesează yamaha). Dacă și acela e model nou, de 14 ani, ne am dat dreaqu!

Ala ii alt model

Editat de sanyes

Partajează acest post

Link spre post

Posibil NON Facelift, in mare arată la fel ca și asta.

Partajează acest post

Link spre post

Posibil NON Facelift, in mare arată la fel ca și asta.

total alt model.

motor nou,cadru nou etc.

Editat de sanyes

Partajează acest post

Link spre post

Am înțeles. :)

Partajează acest post

Link spre post

6000

moneda de botswana :crack:

Modelul nou, de 2007, adică doar 11 ani...

buna asta! :10:

Partajează acest post

Link spre post

Ai pus direct pozele de la neamt din anunt...nu ti-ai dat nici un pic interesul ,dar vreo 1500€ profit pe sămsăreala asta..

Partajează acest post

Link spre post

Pozele par facute langa cetatea din Alba Iulia :)

Partajează acest post

Link spre post

Sariti pe om asa :)))

Partajează acest post

Link spre post

Pozele sunt facute in cetatea Alba iulia, motocicleta este cumparata de mine personal direct de la proprietar din DE, radiata tot de mine saptamana trecuta de acolo

Nu stiu ce neamt,si ce povesti apar in posturile de mai sus, ar fi mai bine sa se abtina unii de la comentarii inainte sa stie despre ce vorbesc.

Si da este modelul nou RN 19 aparut in 2007, am scris modelul nou pentru a nu confunda cu restul puse la vanzare ca 2007 si ele sunt de fapt RN 12, mare parte 2005 an real de fabricatie.

Partajează acest post

Link spre post

A remarcat cineva scaritele Gilles? Sint supersmechere, si la reglaj si la folosire, schimbatorul schimba vitezele foarte precis. Fac la mina a doua pe putin 200euro.

Partajează acest post

Link spre post

Pozele sunt facute in cetatea Alba iulia, motocicleta este cumparata de mine personal direct de la proprietar din DE, radiata tot de mine saptamana trecuta de acolo

Nu stiu ce neamt,si ce povesti apar in posturile de mai sus, ar fi mai bine sa se abtina unii de la comentarii inainte sa stie despre ce vorbesc.

Si da este modelul nou RN 19 aparut in 2007, am scris modelul nou pentru a nu confunda cu restul puse la vanzare ca 2007 si ele sunt de fapt RN 12, mare parte 2005 an real de fabricatie.

De unde sa stie prapaditii cum arata Alba Iulia?

Spor la vanzare - jucaria este aratoasa bine. Cu istoric service deja este pasare rara pe la noi.

Isi va gasi stapan stai linistit.

Partajează acest post

Link spre post

Un prieten al meu si-a luat o bucata Santander,8000euro in 2017, cica editie limitata, cam 20 000km, reali, suruburile erau neatinse. La scurt timp a crapat propulsorul. Tipla, fara urme de cel mai mic abuz, nu scotea zgomote, fum, a crapat repede. Motocicleta a fost reparata pt peste 1200euro, motorul rezista acum, dar este al doilea caz cunoscut de mine, de motocicleta tipla, modelul 2007 2008, care ramine fara propulsor. Celalalt patit este colegul Manu din Iasi. Nu o spun cu rautate , nu vreau sa stric anuntul colegului, doar ca propulsorul este ruleta. Discutia o deschid pt ca vad nr. de kilometri, de apreciat ca nu s a dat inapoi odometrul.

Editat de JAGI

Partajează acest post

Link spre post

Toate yamahele sunt ruleta!! Nu rezista, asta e clar! Sa nu vb de vechituri...vb de r6 2006+ și de cel din anunț!

Partajează acest post

Link spre post

- Import Recent GERMANIA- Unic Proprietar- Service la zi, efectuat doar in reprezentanta Yamaha- Carte service, ultima revizie in 10/2017 la Reprezentanta Yamaha din Putzbrunn / Munchen Germania- Istoric de TÜV / AU ( Itp ) / facturi / inspectii, disponibile, km trecuti pe fiecare, incepand din prima zi de utilizare !!!- Pentru verificare, serie sasiu: JYARN191000003502- Carte / Autenticitate/ Rar Efectuat- Modelul nou 2007 - RN 19- Fara Accident / Avarii / Zgarieturi- Carene si vopsea originale !!!- Stare Tehnica PERFECTA ( Motor + Cutie + Ambreiaj )- 3 x chei- Anvelope METZELER- Tobe TERMIGNONI- Manete frana si Ambreiaj MIZU- Parbriz PUIG- Toate piesele originale, cu hartie aviz / aprobare ( ABE ) Tel: 0762 957 777

Motocicleta a avut mai multi proprietari in Germania.

In cartea service e trecut un nume iar in foaia de la ultimul “ITP“ este trecut un alt nume.

In coltul din dreapta sus, in cartea de identitate, ai trecut numarul real de fost prop.

In alta ordine de idei, motocicleta trebuie sa vina si cu o sumedenie de chitante/facturi, plus cateva hartii mai vechi de “ITP“

Partajează acest post

Link spre post

My bad atunci, neamț ma refeream la german :)

Partajează acest post

Link spre post

Arata superb,spor la vanzare,cum spune si colegul cam rar la noi motorete din astea cu istoric service.

Pune anuntul linistit pe olx ca aici ai parte doar de bagatori de seama,cumparatori mai rar...cam asa e datina pe aici pe forum.Sau daca vrei sa fie si aici pune-l cu locked topic - fara posibilitate de reply - lumea se uita iar daca are vreo nelamurire sau vor sa il cumpere suna.

Bafta.

Pt toti cunoscatorii si bagatorii in seama : asta e modelul rn 19 07-08,modelul 2004-2006 (rn12) : e diferit "doar" la motor,cutie,cadru,bascula,suspensii,frane.Adica tot.Dormiti linistiti.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.