Sari la conținut

Accident petrache poenaru 13 iunie 2018


riderontornadoes
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 383
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator goe 75

M-a distrat la maxim comparatia cu fumatul.Super funny!

» Post actualizat in 03 Jul 2018 10:32

Deci tabacul a fost invins prin discutii ...

 

Muhahahahaha!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, aia franeaza "brusc" la trecere fara vizibilitate cu vizibilitate discutabila din stanga, si el franeaza "usor" cu niste metri buni inainte de coloana... ma lasi? drama much?

 

in plus, daca la volan era un burtos negru cu ceafa lata (cum sunt de obicei in mertane si bmw-uri de Anglia), mai facea aceleasi scheme cu ala? gen trantit usa masinii....

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inteleg ca si-o SI cauta; aia e o retardata insa el si-o SI cauta

 

N-ai inteles doctore nimic, o cretina de asta te omoara si nu are nici un regret. Ba din contra, va gasi scuze sa zica ca tu ai fost de vina pt ca ai iesit din casa cand ea avea treaba pe strada. Ce a facut ala in filmare e irelevant (adica mai nimic), reactia ei spune totul, pana si un ghertoi cu burta si ghiul la mana ar fi avut o atitudine mai decenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cam care e atitudinea normala cu un astfel de om, cand nu esti vlogger si nu ai camera? sa te dai jos la el / ea? daca vrea sa se bage prin dreapta, sa ii tai fata?


» Post actualizat in 03 Jul 2018 17:28

crezi ca pe strada e ca pe forum? il provoci sa isi ban, in timp ce tu iti iei doar suspendare? o sa incep sa cred ca tu esti ala care motocicleste doar online de un an fara 10 zile, nu eu

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subiectul e un motociclist care comenteaza la franele aleia dar in schimb franeaza el dubios "pt ca e coloana oprita" la 23123121221 metri in fata, si in loc sa se duca in treaba lui si / sau sa o lase pe aia sa se duca in treaba ei, baga batul prin gard cu mici provocari pana scoate din pepeni o soferita retardata. Daca aia, cand l-a atins cu oglinda, tragea de volan brusc stanga? murea cu dreptatea in mana?

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doctore, e vorba de altceva, si anume de faptul ca tu nu existi pt o tuta de genul asta. Daca o proasta de asta iti taie fata si mori sau iti rupi oasele nu are nici un regret. Asa ca beliti bine ochii ca sa nu beliti belengherul (citat din Cel mai iubit dintre pamanteni).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pe aici ca daca tu mergi cu 100 prin oras vrei sa ti se acorde prioritate. Adica eu daca vin dintr-o strada laterala, trebuie sa apreciez luminita ta ca are 100 si sa iti dau prioritate. Ca sa intru in intersectie trebuie sa bag putin botul masinii in strada ca sa am vizibilitate, ma asigur, si astept cat ? Pana trece luminita ? Nu. Eu consider ca am dreptul sa intru in intersectie si sa circul normal, civilizat ca ma grabesc si eu ca tot omul care munceste. Asa ca cei care merg tare sa stie ca-i pandeste riscul si sa aiba frane bune ca s-ar putea sa nu primeasca acea prioritate de care se vorbeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pe aici ca daca tu mergi cu 100 prin oras vrei sa ti se acorde prioritate.

 

Eu zic ca nu vezi bine: http://www.clario.ro/oftalmologie-adulti/

 

Adica eu daca vin dintr-o strada laterala, trebuie sa apreciez luminita ta ca are 100 si sa iti dau prioritate. Ca sa intru in intersectie trebuie sa bag putin botul masinii in strada ca sa am vizibilitate, ma asigur, si astept cat ? Pana trece luminita ? Nu. Eu consider ca am dreptul sa intru in intersectie si sa circul normal, civilizat ca ma grabesc si eu ca tot omul care munceste. Asa ca cei care merg tare sa stie ca-i pandeste riscul si sa aiba frane bune ca s-ar putea sa nu primeasca acea prioritate de care se vorbeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doctore, e vorba de altceva, si anume de faptul ca tu nu existi pt o tuta de genul asta. Daca o proasta de asta iti taie fata si mori sau iti rupi oasele nu are nici un regret. Asa ca beliti bine ochii ca sa nu beliti belengherul (citat din Cel mai iubit dintre pamanteni).

...si tocmai de asta nu trebuie sa faci ce a facut vloggerul nostru in cautare de like-uri, subscribe-uri sau ce mai primeste el prin youtube ca sa isi ia o sarma cu ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si tocmai de asta nu trebuie sa faci ce a facut vloggerul nostru in cautare de like-uri, subscribe-uri sau ce mai primeste el prin youtube ca sa isi ia o sarma cu ele

 

Pai a zis cineva ca trebuie sa facem ce a facut vlogerul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa ne concentram pe ce putem face noi mai bine (cam asta era si scopul rubricii "accidente"). E traficul plin de retardati asupra carora nu ai niciun control, dau peste tine fara mari regrete (vorba ta). Sau iti intorc masina in fata (in caz ca ai uitat pe ce topic parlamentam in acest moment). La ce ajuta filmul de mai sus? Sa iti aminteasca faptul ca astfel de retardati exista? Minunat, asta stiam. Nu strica un reminder dar cred ca vad o data pe saptamana sau mai des astfel de exemple in trafic. Nu-s mai mult de cateva ore de cand mi-am luat injuraturi de la un prost care a schimbat banda peste mine si tot el era indignat.

Revenind la clip, eu zic ca daca nu esti motovlogger si daca ai simt de conservare, atunci nu faci senzationalisme si scad simtitor sansele sa ii trezesti instincte criminale unui retardat. Unde mai pui ca drogurile si alcoolul sunt ieftine si poate dai peste un cetatean "dezinhibat" care chiar amesteca grav notiunile de bine si rau. De asta comentez vloggerul, nu retardata.


» Post actualizat in 03 Jul 2018 18:07


Pai a zis cineva ca trebuie sa facem ce a facut vlogerul?

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s mai mult de cateva ore de cand mi-am luat injuraturi de la un prost care a schimbat banda peste mine si tot el era indignat.

 

Pai poate era cu copilul... Arow Silver zice ca daca esti cu copilul nu mai aplici legea ci faci ce vrei pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viteza nu prea poate fi probată.

 

Viteza poate fi probata foarte precis (indiferent de vechimea si modelul trascaletei), dar pentru asta trebuie platit un expert.

 

Riderul n-a avut nicio sansa, i-a sarit autobuzul in fata mai ceva decat un copac!

 

/index.php?/topic/749202-accident-bacau-1000rr-vs-autobuzpilot-decedat-22092017/

Goe 75, spunea acum cateva pagini ca motoreta a fost pusa in autobuz pt. a fi transportata la service/politie :crack: , el insistand ca autobuzele/tir-urile sar frecvent si brusc in fata mobrelor care merg regulamentar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie el ce stie! :P

Ca in bancul cu ardeleanul si ferma de melci, melcul tzushti.

Cat priveste expertii si determinarea vitezei... Am vazut pe masa unui expert chemat sa faca o contra expertiza una de mi-a stat ceasul: moto pe drum cu prioritate, ii iese bizonul din lateral, iar concluzia expertului, negru pe alb, "motociclistul ar fi putut evita impactul"! Argumente - 0. Nu zic ca nu se poate, dar e destul de subiectiva determinarea respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

 

 

Goe 75, spunea acum cateva pagini ca motoreta a fost pusa in autobuz pt. a fi transportata la service/politie :crack: , el insistand ca autobuzele/tir-urile sar frecvent si brusc in fata mobrelor care merg regulamentar.

Ba ,nu va e bah rusine sa mintiti in asa hal !! Plini de exagerari stupide ati fost tot timpul dar cu minciunile mai lite ...dar de la o vreme mintiti de crapa pietrele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va e bah rusine sa mintiti in asa hal !!

Hai nu te mai basica atata, te-am confundat cu unul cu acelasi stil de scris conflictual, ca al tau. Scuze.

(vezi mai jos textul la care ma gandisem, iata si poza la care se facea referire cu "motorul urcat de Politie in autobuz": http://www.motocicli...cedat-22092017/ )

 

 

Ala de la Buzau nu a intrat ,,efectiv” in autobuz, ci a fost urcat motorul acolo pentru deplasare la Serviciul Rutier in vederea unei expertize.

 

Editat de Proxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@ proxi

 

Daca erai singurul nu ma basicam deloc ,dar deja sunteti cam multi din tabara perfectilor care aruncati cu falsitati in ritm alarmant.Era unu doar cu cateva interventii inaintea ta care a citit 80 dar a reprodus 100 ca si cum ar fi fost natural.

Oricum nu poate exista un campion mai mare la exagerari decat SilverArrow.

 

Referitor la partea cu tir-urile care cica "sar tot timpul in fata motociclistilor care merg legal",am explicat ceva la un moment dat, care poate fi atat de rau interpretat cum ai facut-o tu ,doar de un cioban care se pretinde sofer cu toate ca vehicolul sau de tonaj este magarul.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de parca nu am stii ca exista si idioti de genul asta (poate doar sa nu ai permis ca sa nu stii ca exista)....

 

Pai tocmai aia e, ca idioti stim ca exista, problema e ca unii nu realizeaza ca exista si idioate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...