Sari la conținut

Scuter electric Niu M1 Pro


Postări Recomandate

Sunt toate la fel, Bupitz a spus tot ce era de spus.

 

Viteza max. 48 km/h la vale :) Nu l-am dus încă o tura de la full la gol dar acum îmi arată că aș avea o autonomie de 56 km la 70% nivel de încărcare al bateriei. Are semnal și în garaj, pierde cam 1% pe zi in stationare din baterie

Cred că mă duce 70 km pe o încărcare, o să confirm/infirm. Ultima tura, medie 28 km/h, 7 km, multa panta, cam 10% din baterie. Sunt destul de mare și greu la 1.85 și peste suta de kile.

E mișto că poți să devii pieton cu el imediat.

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 98
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bupitz, ai o idee unde gasesc un suport de telefon pentru M1?

 

Salut. Nu stiu sa iti zic, nu gasesti la dealerii din Viena? Oricum eu nu mi-as lua, la drumurile noastre sigur pica o data din el si chiar nu am chef sa-l adun cu farasul de pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Azi mi s-a intamplat o chestie interesanta, i-am scos ieri bateria am pus-o la incarcat si am lasat-o in casa. Pe la pranz primesc mesaj ca scooterul a inregistrat o mutare anormala, deschid aplicatia, era cica in alt cartier la vreo 10 km distanta. Aveam pe cineva acasa si am rugat sa verifice daca e in garaj, afirmativ. Daca eram insa undeva in State si sunam la Politie sa-i pun pe aia in alerta degeaba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O eroare de GPS posibil? Cine stie! Insa e nasol, te face sa te indoiesti de sistem. Sunt curios daca ti se mai intampla, poate influenteaza semnalul si acel garaj. Cred ca iti poti da seama daca este ceva real judecand dupa diferenta mare de distanta si faptul ca ramane in aceeasi pozitie, sau ca este singura pozitie semnalata.

 

P.S. Inscris fiind la un newsletter NIU am vazut ca a inceput (aici) inscrierea pentru noile modele valabile din Ianuarie 2019, NGT, NPro si M+, cu posibilitatea de a le achizitiona cu ceva reducere, (300E / 500E).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai degrabă alt agregat l-a înlocuit în sistem pe al meu pentru ca și-a schimbat poziția. Totul e normal acum. Ce e și mai neplăcut însă este ca le-am trimis imediat mail cu Screenshot dar nu mi-au răspuns nici pana azi. Chinezi cocliti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu le-am dat email celor de la Niu; sa-i intreb daca putem participa la presale; si cum se rezolva livrarea daca participam din Romania.

Mi-au raspuns imediat a doua zi; si mi-au spus ca au planuri in desfasurare de extindere in Romania; dar nu pot anunta nimic oficial acum.

 

Insa mi-au spus ca pot sa ma inscriu la presale; si ca vesti noi despre Romania vor veni in curand pe canalele oficiale ( site / social media).

 

 

Deci na; vesti bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.indiegogo.com/projects/niu-the-electric-scooter-reimagined#/

 

Încă nu m-am înscris.

Mai sunt 14 zile pana la finalul perioadei.

Sunt înscriși 1100+ pana acum; primii 3000 primesc și un pachet bonus dragut.

 

Probabil ma voi înscrie la NGT; dar încă mai contemplam. :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu am pus pauza ideii momentan.

Mențiunea de la "aproape dealerul" din România m-a oprit.

Citez:

<< *Proprietarii NIU pot aduce scuterul la orice stație de service înregistrată din regiunea dvs. pentru reparații și service standard.

 

* Contactați global@niu.com pentru o listă completă de service autorizate>>

 

Și am contact Niu, și mi-au transmis ca cel mai apropiat service e în Austria.

Bine, nu ca Timișoara mi-ar fi prea aproape. Dar mai găseam soluții.

 

Asa ca momentan, eu aștept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...