Sari la conținut

Accident masloc 15 iunie 2018(vineri)


iulia_boris
 Share

Postări Recomandate

Se pare sau e o gluma?

Asa se aude in Masloc, vorbeste lumea, cred ca este un strop de adevar ca altfel nu-mi explic cum poti intra cu o asemenea viteza intr-o intersectie pe care o cunosti si sti sigur ca se intersecteaza cu un drum prioritar, no comment

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu stiu daca s-a mai zis, dar poate si-a schimbat placutele sau a umblat la ele si cand a plecat sa o probeze nu a franat pana nu a avut nevoie, adica in locul cu pricina...si surpriza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca tipul a pus pariu cu prietenii de la bar ca poate sa treaca prin intersectie in viteza si fara sa se asigure, a pierdut normal.

WTF??? omu are oo, numai ca nu e plauzibil.

a vazut tiru, putea frana.

oricum pierdea pariul, ca frana sau asa cum a fost pana la urma.

deci... nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa se aude in Masloc, vorbeste lumea, cred ca este un strop de adevar ca altfel nu-mi explic cum poti intra cu o asemenea viteza intr-o intersectie pe care o cunosti si sti sigur ca se intersecteaza cu un drum prioritar, no comment

 

Asta e ca in bancul cu ursul si vulturii:

 

Trei vulturi faceau 'bungee jumping' fara coarda. Sar de pe stanca,cad vreo 400 de metri si cu 5 metri inainte de sol unul deschide aripile, Al doilea isi deschide aripile cu 4 metri inainte de sol, al treilea isi deschide aripile cu numai 3 metri inainte de sol...
- Mama ce cool esti, zice unu' aluia de a deschis aripile la 3 metri de sol, hai sa mai sarim o data!
Intre timp apare ursu.
- Bai ce faceti voi aici?
- Bungee jumping.
- Vreau si eu!
- Pai hai sari cu noi.
Sare ursu odata cu vulturii si dupa vreo 300 de metri un vultur il intreaba pe urs:
- Ba da tu ai aripi?
- Nu, n-am...
Vulturul catre ceilalti:
- Mamaaaa, ce cool e ursu'!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speedy k, zeu al codului rutier, lumineaza-ma si pe mine cu articol de lege! Ca asa de mistouri si aratat cu degetul suntem buni toti. Mi-e ca o dam in flame, dar ma calca pe nervi aia de le stiu pe toate dar n-aduc niciun argument. Deci vreau baza legala ca daca eu vin de pe DJ si ma intalnesc cu tine care circuli pe DN, tu ai prioritate de drum national.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@berevoescu mihai:

ai link intr-o postare a mea. Fa un minim de efort si da click pe el. E cam pe unde ai intrebat prima data care e articolul de lege. Poti folosi si google. Eu asa am gasit linkul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca era un incepator cuminte pe ceva de 250 - 400 si mergea cu 45 la ora in zona de 50 si era echipat din cap pana-n picioare si ala nu era tir ci smart... se lasa cu rip...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca a contat ca l-a luat pe nepregatite bubuitura si n-a avut timp sa se incordeze. O fi fost si putin euforic (daca e adevarat ca a plecat din carciuma), deci si mai lipsit de reactie. Cand esti flasc cica ai sanse mai mari. Daca mai ai si slana cat foca pe tine, uite ce patesti, dai in basculanta si rupi ocazional un picior sau o mana :))) Un incepator blindat si teapan ca un băț, cred ca ar fi avut sanse sa sfarseasca cum a zis Jerry si daca aluneca pe o testoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un incepator blindat si teapan ca un băț, cred ca ar fi avut sanse sa sfarseasca cum a zis Jerry si daca aluneca pe o testoasa.

 

Te referi la pulynos?

» Post actualizat in 22 Jun 2018 10:43

O fi lovit perpendicular o muchie de metal, la cat de rezistent e omul nu vad cum altfel sa si-l fi rupt.

 

Pe filmare nu pare sa fi lovit cu piciorul altceva in afara de ghidon. Oricum, jos palaria, daca chiar a pariat ca trece prin intersectie fara sa franeze inseamna ca omul e cool... :alcy:

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu va mai aud acum cu casti de mii de lei, cu figuri, cu protectii, cu chestii din astea facute mai mult sa te incurce!

Bostanu' romanesc bate orice casca in viata reala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cuminte dar chior, sa nu vada ca are stop.

S-a mai discutat: esti tu sigur ca avea stop? Ai fost de curand in intersectia aia? Pe filmare nu se vede niciun semn pentru el. Nici pe street view.

» Post actualizat in 22 Jun 2018 16:34

N-a murit pentru ca a avut ouale cat doua airbag-uri.

Avea oo la el?

» Post actualizat in 22 Jun 2018 16:35

Ce e ma kriminalu? Interlop? Mai nou homalaii sunt interlopi?

 

Apropo de facut din vorbe, idiotul chiar credea sincer ca scosesem semnatura din cauza moderatorilor. Motivul pt care scosesem semnatura a fost sa vad daca apare vreo reactie la chestia asta si singurul care a reactionat a fost kriminalu, ceea ce mi-a confirmat ca-l deranjeaza semnatura. Cam asta e treaba cu facutul din vorbe...

Tu stii sa te semnezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...