Jump to content
Sign in to follow this  
Christian 1

A24Assistance,servicii TOTAL NEPROFESIONALE!

Recommended Posts

Am la mașini de doi ani la ei, din fericire fara sa fi avut nevoie. Vecinul meu a rămas fără baterie in Muntenegru și au fost foarte prompți, au venit la prima solicitare, dat curent, a doua zi aceiași priblema, au venit din nou de data asta cu doua baterii, una varta una no name la alegere, preț normal pentru ambele nu exagerat și rezolvat treabă. Deci eu ii recomand in continuare.

» Post actualizat in 24 Jun 2018 18:51

.

Edited by yoyo_man

daca tu ai impresia ca exista undeva in lume sistem de asistenta de urgenta care-ti sudeaza tie scaritza pe marginea drumului ... :(

Becule,poate la tine schimbi vitezele cu scarita,la mine se schimba cu schimbatorul de viteze...si cum ramasese in a 4 a,intelegi tu...

Si nu,nu am nicio impresie.Nu mai am.

Am la mașini de doi ani la ei, din fericire fara sa fi avut nevoie. Vecinul meu a rămas fără baterie in Muntenegru și au fost foarte prompți, au venit la prima solicitare, dat curent, a doua zi aceiași priblema, au venit din nou de data asta cu doua baterii, una varta una no name la alegere, preț normal pentru ambele nu exagerat și rezolvat treabă. Deci eu ii recomand in continuare.

» Post actualizat in 24 Jun 2018 18:51

.

Repet concluzia mea dupa parerile ce s-au postat:pe extern de pare ca sunt ok,pe intern se pare ca nu prea. :)

Edited by CHRISTIAN 1

@OP: eu nu am inteles o chestie - macar A24 te-a dus la ala cu aparatul de sudura? sau si pana acolo te-ai dus singur?

Nu,nici vorba!

L-am contactat pe user-ul @emilvef,ce a venit in 20 se minute la fata locului.Apoi,m-am deplasat cu mobra mea pana la locul indicat de el,de unde am luat datele service-ului ce m-ar putea ajuta.Am continuat drumul pana acolo,am luat legatura cu sudorul,m-am intors la locul unde era defecta mobra neveste-mii si apoi ne-am deplasat cu totii(eu pe mobra ei)la service.Norocul meu a fost ca drumul cobora lin vreo 3 km,asa ca am putut lasa mobra la vale pana inertia ei,mi-a permis sa o pun in miscare din motor in treapta de viteza in care ramasese.Noroc ca n-am avut nimic de urcat...:)

cum zice si superbecul, ma indoiesc ca si ADACul ar reusi sa faca ceea ce te astepti tu. IAr ce scrie in contract despre reparat masina ar fi o inlocuire de baterie sau de roata de rezerva (daca o ai, ca nu au masini cu 374 de tipodemensiuni de roti si jante).

Asa de curiozitate, daca sudezi urechea aia in service si se rupe pe drum in depasire si faci accident si ramai fara un picior, ii dai in judecata?

Omaneii au facut fix ce se angajasera ca fac.

I-am folosit in tara, dar cu masinam, cu moto n-am avut probleme. Mi s-au parut foarte prompti si profi, nimic de reprosat.

Daca era in timpul saptamanii se rezolva si la tine foarte usor, te duceau la primul service si totul era super, aveai sa fii multumit.

Tu vrei ca fiecare masina de tractare sa fie echipata cu generator si aparat de sudura, cel putin. Visezi...

cum zice si superbecul, ma indoiesc ca si ADACul ar reusi sa faca ceea ce te astepti tu. IAr ce scrie in contract despre reparat masina ar fi o inlocuire de baterie sau de roata de rezerva (daca o ai, ca nu au masini cu 374 de tipodemensiuni de roti si jante).

Asa de curiozitate, daca sudezi urechea aia in service si se rupe pe drum in depasire si faci accident si ramai fara un picior, ii dai in judecata?

Omaneii au facut fix ce se angajasera ca fac.

Ai si tu dreptate,oamenii au facut exact ce s-au angajat sa faca,mai putin sa asigure un autovehicul pentru inlocuire.:)

I-am folosit in tara, dar cu masinam, cu moto n-am avut probleme. Mi s-au parut foarte prompti si profi, nimic de reprosat.

Daca era in timpul saptamanii se rezolva si la tine foarte usor, te duceau la primul service si totul era super, aveai sa fii multumit.

Tu vrei ca fiecare masina de tractare sa fie echipata cu generator si aparat de sudura, cel putin. Visezi...

Nu Gabi,dar mi s-ar parea normal sa existe macar 1(!) masina echipata cu ceva mai mult decat o remorca de tractare,pe fiecare judet.Nu cred ca asta e un vis...

Edited by CHRISTIAN 1

Adevarul e ca orice sofer de platforma este si sudor...

pai daca ai refuzat tractarea ai refuzat si la pachet masina de schimb.... Scrie undeva sa fi refuzat ei sa-ti dea masina la schimb?

Edited by einstein1984

Cristi, nu aveau cum sa iti rezolve problema in drum. Ce e ciudat e ca nu ti-au oferit transport pana in Cluj.

pai daca ai refuzat tractarea ai refuzat si la pachet masina de schimb.... Scrie undeva sa fi refuzat ei sa-ti dea masina la schimb?

Nu s-a oferit DECAT tractare pana in Deva si cazare doua nopti,unde luni(!)se va duce la service si suda.ATAT!FARA nimic altceva!

Oricum am inteles parerile voastre si va multumesc pentru ele.

Va doresc drumuri bune fara nicio problema.:)

Vad ca au pachet de 270 ron pe an pentru pachetul international. Mi se pare banal de putin, o sa imi fac si eu mai ales ca urmeaza sa ma duc 2 sapt in muntenegru.

Imi pare ca si tu ai fost radical si ai mers doar pe ideea ca iti rezolva problema la margine de drum. Sincer, asa cum spun cativa colegi mai sus, nici eu nu cred ca oriunde afara iti sudau aia in vreo parcare.

Probabil mergand pe ideea de a-ti rezolva problema instant nu ai mai continuat dialogul cu ei, ma gandesc ca daca cereai sa iti duca mobra acasa la Cluj o faceau.

Le-am si explicat CLAR ca doar de o sudura in fier cu lungimea de 20 mm,rezolva problema.

N-am avut cu cine,voiau musai sa o faca pe ghizii cu transport cu tot inclus,asa de parca 2 zile din viata,nici nu conteaza... :)

O sudura nu se poate realiza in camp. Fraier tu, puteai sa ramai la Deva cazat pe banii lor.

Probabil mergand pe ideea de a-ti rezolva problema instant nu ai mai continuat dialogul cu ei, ma gandesc ca daca cereai sa iti duca mobra acasa la Cluj o faceau.

Da, contra a 600ron, am inteles eu.

3.le-am spus ca,decat sa-mi plateasca doo nopti de cazare in Deva,sa scada cazarile celor doo nopti din cei 600 de lei,suma ceruta de ei pentru transport din Deva la Cluj si pun eu diferenta.Raspuns:nici vorba! :)

Aha..

Imi pare ca si tu ai fost radical si ai mers doar pe ideea ca iti rezolva problema la margine de drum. Sincer, asa cum spun cativa colegi mai sus, nici eu nu cred ca oriunde afara iti sudau aia in vreo parcare.

Luigi,nu am fost radical,caci aveam interesul sa-mi fie rezolvata problema.

Ti-a explicat Zappy exact cum au decurs evenimentele in postul urmator!Adica eram dispus sa platesc si dferenta de bani doar sa fie tractarea pana acasa,nu in Deva.NU,a fost raspunsul lor.

O sudura nu se poate realiza in camp. Fraier tu, puteai sa ramai la Deva cazat pe banii lor.

Asa e,tu esti intelept si eu is fraier,ca n-am acceptat "oferta" lor caci pentru ziua de azi,atat neveste-mii,cat si mie,ne plateai tu ziua de lucru... :)

Aia cu sudura(mai ales ca-i fier,nu aliaj!!!)ca nu se putea realiza,i-o spui la altul.

Edited by CHRISTIAN 1

Aici in Australia familia mea are asigurare auto de asistemta rutiera la NRMA.Au mai multe ateliere mobile pe regiunea mea,de exemplu,montate pe utilitare si autocamioane,cu personal calificat.Fac pene,reparatii electrice mici,suduri,etc.Nu vad nimic anormal in asta,asa ar trebui sa fie aceste servicii de asistenta rutiera peste tot.

Aici in Australia familia mea are asigurare auto de asistemta rutiera la NRMA.Au mai multe ateliere mobile pe regiunea mea,de exemplu,montate pe utilitare si autocamioane,cu personal calificat.Fac pene,reparatii electrice mici,suduri,etc.Nu vad nimic anormal in asta,asa ar trebui sa fie aceste servicii de asistenta rutiera peste tot.

pentru 90 AUD pe an?

» Post actualizat in 25 Jun 2018 11:03

Asa e,tu esti intelept si eu is fraier,ca n-am acceptat "oferta" lor caci pentru ziua de azi,atat neveste-mii,cat si mie,ne plateai tu ziua de lucru... :)

Aia cu sudura(mai ales ca-i fier,nu aliaj!!!)ca nu se putea realiza,i-o spui la altul.

Daca stii sa vorbesti te faci inteles. Daca incepi sa faci spume ca tu vrei sa iti repare fierul nu sa te duca la service, si eu ti-as oferi fix acelasi lucru: ce scrie in contract.

...

Daca stii sa vorbesti te faci inteles. Daca incepi sa faci spume ca tu vrei sa iti repare fierul nu sa te duca la service, si eu ti-as oferi fix acelasi lucru: ce scrie in contract.

Tocmai ASTA am facut,am incercat sa "cad" la o intelegere ca sa ajung acasa,ce n-ai inteles?De unde ai scos-o asta cu spumele?

@Bulinu,e 360 dolari australieni,care daca ii raportezi la castigul pe 12 luni sunt convins ca e pe-acolo cu cea de la A24 raportata la salariul mediu din Romania.

Cristi,tu ce pachet ai platit?

Pachetul international,269 lei pe 1 an:

https://www.a24assistance.ro/a24-shop/international/p-4/

Mda,pare un pachet bun.

Cel putin,teoretic.

@Bulinu,e 360 dolari australieni,care daca ii raportezi la castigul pe 12 luni sunt convins ca e pe-acolo cu cea de la A24 raportata la salariul mediu din Romania.

Cristi,tu ce pachet ai platit?

Masina de asistenta costa tot atat oriunde o folosesti, carburantul cam tot atat. Singura diferenta ar fi tariful pe ora al angajatului. Platind de 4 ori mai putin, nu poti pretinde aceleasi servicii.

» Post actualizat in 25 Jun 2018 12:03

Christian 1, sa pui un astfel de titlu cand ti s-a oferit fix ce scrie in contract, este total deplasat. Faptul ca tu ai alte asteptari, nu ii face pe ei neprofesionisti.

Aceeași firmă, poliță de 45 lei (Europa 15 zile), eu cu moto prin Croația, crăpat un conector la pompa de benzină, venit și văzut, platformă, service... Totul fluent, decent până la limita de a-mi fi rușine de câte am primit pentru cei 45 lei. :)

Cum, 45 lei costă?! Îmi trebuie și mie pentru o săptămână pe BG și GR (eventual și pentru RO, să fie).