Sari la conținut
P   T   R

8. Motul TT Assen

Postări Recomandate

rXTE9kk.png?1

post-15411-0-59151800-1529915807_thumb.jpg

Vreme frumoasa pe weekend...sa castige si yamaca o cursa ,nu?

Editat de P T R

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dii murgule diiiiii!

go Rossi gooooo! ....ca a trecut un an sanatos de la ultima victorie...... pfff....

Partajează acest post

Link spre post

La asta partikip live. Mai vine cineva la circuit?

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Anul asta Yamaha nu prea are motoreta competitiva ca sa castige ceva. Dar daca mai cade un ducati, o honda, un marchez, e posibil :)

Editat de unaetnumitsirc

Partajează acest post

Link spre post

Da bun si bronzu' , La Assen cica vrea sa castige mosneagu

Partajează acest post

Link spre post

Ar fi frumos sa cadtige macar una anul asta nea Rossi si aici la Assen are cele mai mari sanse...si Zarco s.ar putea sa mearga bine aici

Partajează acest post

Link spre post

Anul asta Yamaha nu prea are motoreta competitiva ca sa castige ceva. Dar daca mai cade un ducati, o honda, un marchez, e posibil :)

..castiga daca e sa cada 1 honda si 2 ducaty in aceeasi cursa.

succes cu asta.

» Post actualizat in 25 Jun 2018 10:45

poate si un suzuky

Partajează acest post

Link spre post

..castiga daca e sa cada 1 honda si 2 ducaty in aceeasi cursa.

succes cu asta.

» Post actualizat in 25 Jun 2018 10:45

poate si un suzuky

so true

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Ar fi frumos sa cadtige macar una anul asta nea Rossi si aici la Assen are cele mai mari sanse...si Zarco s.ar putea sa mearga bine aici

Bwhahahahahhaahahahaaahah :crack:

Editat de ZaiR

Partajează acest post

Link spre post

stai ca au sarit toti astia cu Lorenzo acum, ca are 2 curse castigate si gata :o)))

Partajează acest post

Link spre post

stai ca au sarit toti astia cu Lorenzo acum, ca are 2 curse castigate si gata :o)))

frend..cat de hater oi fi, daca nu imbratisezi rezultatele astea.. nu esti om.

toti il dadeau ingropat, nu?

Partajează acest post

Link spre post

Stai mah ca daca castiga moshu ajunge postul la pagina 100 in 2 zile :))

Partajează acest post

Link spre post

Din cauza haterilor?

Partajează acest post

Link spre post

Datorita odelor si osanalelor care vor curge din galeria galbena.

Partajează acest post

Link spre post

........... daca castiga moshu ajunge postul topicul la pagina 100 in 2 zile

fair enough! :crack: :mexicanwave: :crack:

Partajează acest post

Link spre post

dii murgule diiiiii!

Sss, mamba, ssssss! :laugh:

Cred ca in Olanda si Germania vom vedea daca Lorenzo are sanse reale de a se bate la titlu anul asta sau daca va mai ciupi 1-2 victorii si cateva podiumuri. Sunt 2 circuite dificile atat pentru el cat si pentru Ducati. Daca termina pe podium la 5-6 secunde in spatele invingatorului inseamna ca are suficienta forta sa castige multe curse in acest sezon. Daca ii da Rossi un tur ca anul trecut... :crack:

Partajează acest post

Link spre post

are 2 curse castigate si gata :o)))

Adică cu o cursă mai puțin decât MM, cu una mai mult decât Dovi și cu două mai multe decât Rossi.

Aaaaa, și 62 de tururi pe primul loc, față de 63 ale lui MM. Slab! :)

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Lorenzo spartanul pe podium !

Singur împotriva tuturor ! :D

» Post actualizat in 25 Jun 2018 16:07

și Zarco s-a păstrat pentru Assen. abia acum scoate așii pe masă ...

Editat de bimbominkia

Partajează acest post

Link spre post

Cred ca in Olanda si Germania vom vedea daca Lorenzo are sanse reale de a se bate la titlu anul asta sau daca va mai ciupi 1-2 victorii si cateva podiumuri. Sunt 2 circuite dificile atat pentru el cat si pentru Ducati. Daca termina pe podium la 5-6 secunde in spatele invingatorului inseamna ca are suficienta forta sa castige multe curse in acest sezon. Daca ii da Rossi un tur ca anul trecut... :crack:

N-are sanse la titlu. El sa faca bine sa ia cat mai multe victorii pana nu-i retrag astia suportul. La Valencia cred ca deja va avea motoreta in uma lui Dovi... sa vedem atunci daca mai poate sa prinda vreun podium din poignet.

Partajează acest post

Link spre post

Apoi cum, nu mai e rechinu' ?? :tempted:

Partajează acest post

Link spre post

N-are sanse la titlu. El sa faca bine sa ia cat mai multe victorii pana nu-i retrag astia suportul. La Valencia cred ca deja va avea motoreta in uma lui Dovi... sa vedem atunci daca mai poate sa prinda vreun podium din poignet.

In mod normal, da e cum zici tu. La Yamaha nu s-a intamplat scenariul asta. Ultimul sezon al lui Lorenzo la Yamaha a fost mai slab si l-au intrebat ziaristii la o conferinta de presa daca primeste ce trebuie sau daca a fost tras pe linie moarta pana la finalul sezonului si d-aia merge prost. Lorenzo a spus ca nu s-a pus problema sa nu primeasca update-urile la zi. Dovada a fost si victoria de la Valencia din ultima etapa.

Ducati deja s-au facut de rahat destul de mult. Nu stiu daca isi permit sa se faca de rahat si mai mult. Adica deja e o problema logistica. Unde gasesti rahat in plus, de unde scoti vidanje sa il cari, unde il imprastii ca deja e imprastiat peste tot si asa mai departe.

Lumea adora povestile astea de tip telenovela cu underdog-ul care se zbate si se lupta cu campionul de necontestat. Scenariu mai dramatic de telenovela nu prea putem scrie. Omul se chinuie mai bine de un an si incepe sa castige cand inca il mai durea o buca de la sutul in fund primit de la echipa. Plus ca a mai redus si declaratiile arogante. Poate ca duelurile alea la baioneta pentru locul 15 l-au mai temperat putin prin interviuri.

Daca Ducati incepe sa ii puna piese de Monster pe GP18 si Mamba urla ca din gura de sarpe, cred ca o sa fie deranj mare printre fanii acestui sport. Nu cred ca au astia de la Ducati frigidere pentru atata carne.

Ca nu o sa vada GP19-le nici in poze, da, dar asta e altceva. Eu cred ca va primi update-urile la GP18 pana la final.

Apoi cum, nu mai e rechinu' ?? :tempted:

Baldabac, Falci, baldabac!

Partajează acest post

Link spre post

rechinul mambadromic va face în 2018 pe toată lumea să-și înghită cuvintele. mai ales pe fanii Ducati :D

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Cred ca in Olanda si Germania vom vedea daca Lorenzo are sanse reale de a se bate la titlu anul asta sau daca va mai ciupi 1-2 victorii si cateva podiumuri. Sunt 2 circuite dificile atat pentru el cat si pentru Ducati. Daca termina pe podium la 5-6 secunde in spatele invingatorului inseamna ca are suficienta forta sa castige multe curse in acest sezon. Daca ii da Rossi un tur ca anul trecut...

Da,ai zis bine - hai sa vedem ce face pe circuitele unde are probleme.Ok,am vazut ca pe circuitele unde poate exploata forta motoretei e smecher,sa vedem unde nu poate ce face.

Unul din marile atuuri ale lui MM e ca el termina pe 4-5 pe circuite unde Honda nu se descurca bine iar pe circuite propice ia victorie.Dovi a identificat foarte clar treaba asta si anume ca unde Ducati nu merea bine el termina pe 8 ba chiar 11 si diferenta de puncte s-a vazut.

Nu ii mai da Rossi un tur ca nu mai are probleme cu ploaia,chiar ataca pe ploaie s-a vazut la Rimini si la Sepang in 2017...mai are probabil probleme insa cu mixed conditions,da nici Rossi nu sta stralucit acolo.Daca sunt mixed conditions eu zic ca putem avea doar un singur castigator,toti stim care e acela...

Inteleg insa de ce Lorenzo nu mere bine la Sachsen dar nu inteleg de ce nu a mers bine niciodata la Assen - e circuit intortocheat tehnic cum ii plac lui.De mana pilot.La fel ca Brno unde e meserie.i don't get it.

La Yamaha in 2016 a zis ca au continuat dupa Brno dezvoltarea intr-o directie care lui nu i-a placut si mai apropiata de indicatiile lui Rossi,dar i se pare logic avand in vedere ca el pleaca.Acuma nu stiu daca i-au dat ultimele updateuri pana la Valencia,dar a terminat cu win,ceea ce arata ca nu i-au retras nici un suport.Nu l-au prea lasat sa testeze cu Ducati ceea ce e o muiangerie,dar aia e alta poveste...

La Ducati insa a zis ca el a incercat sasiul spec.2018 pe care Dovi il avea de la Losail abia la Mugello.Dar cred ca a facut-o pt ca a zis si el si Forcada ca lui nu ii place sa fie motoreta all-new.Incearca pe rand cate o piesa - daca da randament o tine daca nu nu,Iar restul motoretei e cel vechi pt a avea un etalon.Asa daca pui totul nou nu mai intelegi ce mere si ce nu,daca pui doar o piesa noua pe moto veche si nu mere e clar unde e hiba.Pare logic ce zic ei.

Eu nu cred insa ca Ducati ii va retrage suportul mai ales daca castiga.Ducati a bagat o gramada de bani in cwrul lui si iata ca feedback'ul lui musiu duce la niste rezultate.Ori sa nu mulgi treaba asta pana la Valencia sa nu ii dai tot ce vrea si sa nu il asculti ce zice unde sa schimbi unde sa nu schimbi etc,inseamna sa fii batut in cap.

Eu zic ca daca Ducati continua sa-l sprijine are de castigat o motoreta mai buna pt la anul.Daca nu il sprijina are doar de pierdut - Lorenzo trebuie exploatat pana la ultima cursa.Draq,daca il ai la tine in ograda si nu il exploatezi,mai ales acum cand incepe finally sa dea rezultate,pt ce draq ii platesti 12.5 mil pe an???...ma intreb oare cat il va plati Honda...se speculeaza ca intre 4 si 6.

Editat de Method

Partajează acest post

Link spre post

Just! Hai cu suta! :)

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.