Sari la conținut

Yamaha R1


blue_nightwishX
 Share

Postări Recomandate

Cred ca glumesti Zici ca esti unul din sustinatorii lui nea Dragnea care crede orice. No offence.

Nu inteleg... detaliaza.

 

(S-a intamplat sa fiu si eu in ziua in care a intrat Adrian cu Africana pe pista si a zis ca "nope" si ca vrea sa-si ia moto de track)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu inteleg... detaliaza.

 

(S-a intamplat sa fiu si eu in ziua in care a intrat Adrian cu Africana pe pista si a zis ca "nope" si ca vrea sa-si ia moto de track)

Si tu ai crezut ca omul da 15 000 ca sa riste s-o faca praf in 2 secunde. La milionari am mai vazut cazuri, dar la bugetari, imposibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tu ai crezut ca omul da 15 000 ca sa riste s-o faca praf in 2 secunde. La milionari am mai vazut cazuri, dar la bugetari, imposibil.

am sperat :P

 

Stiind c-o are pe cealalta, m-am gandit ca nu si-a luat R1 ca sa faca touring cu ea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Srry, pe track niciodata n-am s-o bag.

Pt circuit prefer sa inchiriez o motocicleta mai degraba sau sa iau una de 4-5k sa o imbrac frumos si asa da.

Asta va fi motocicleta cu care voi merge cuminte si cu rabdare, astfel incat oamenii sa o admire. E ceva gen panoplie sau motocicleta de pus iarna in living.

» Post actualizat in 26 Jun 2018 16:26

Am inceput cu protectiile de motor R&G si cu o polita Casco pentru linistea mea sufleteasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Srry, pe track niciodata n-am s-o bag.

Pt circuit prefer sa inchiriez o motocicleta mai degraba sau sa iau una de 4-5k sa o imbrac frumos si asa da.

Asta va fi motocicleta cu care voi merge cuminte si cu rabdare, astfel incat oamenii sa o admire. E ceva gen panoplie sau motocicleta de pus iarna in living.

80c8a8656a01ab713054e01982b4931e.jpeg

 

Ti-am urat deja in topicul celalalt sa o stapanesti sanatos. Mie imi place. Arata foarte frumos neagra. Acu', daca te trezesti peste noapte ca iti da cel de sus a mai mare si frumoasa scula, ce faci? Nu mai f**i ca e pacat de ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut inainte Repsolul acela care arata ca scos din cutie si am facut cateva intrari pe circuit, atat pe ATA cat si pe Amk. Asa ocazional poate voi face cateva intrari, insa ma voi da de placere, nu e ca si cum as echipa-o full de circ pt etapele nationale.

» Post actualizat in 26 Jun 2018 16:36

80c8a8656a01ab713054e01982b4931e.jpeg

 

Ti-am urat deja in topicul celalalt sa o stapanesti sanatos. Mie imi place. Arata foarte frumos neagra. Acu', daca te trezesti peste noapte ca iti da cel de sus a mai mare si frumoasa scula, ce faci? Nu mai f**i ca e pacat de ea?

Man, multam de urare. Apreciez. Pentru moment imi e draga si cam mila sa o bag la munca pentru ceea ce este ea facuta.

Daca iti iei un Ferrari, trebuie sa te duci cu el la curse pe circuit ? Te mai plimbi si de placere cu el pe strada, no ?

post-13229-0-20839500-1530030788_thumb.jpeg

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput cu protectiile de motor R&G si cu o polita Casco pentru linistea mea sufleteasca.

CASCO unde si cat?

Eu cand am fost sa cer o oferta, am primit ceva ce mi s-a parut ridicol (parca 1500EUR intr-o transa sau 1800 in 6)

Editat de iocapa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CASCO unde si cat?

Eu cand am fost sa cer o oferta, am primit ceva ce mi s-a parut ridicol (parca 1500EUR intr-o transa sau 1800 in 6)

931 euro pe an, cu fransiza 0, in 6 rate a cate 735 lei, pe o valoare asigurata de 18.300e

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

931 euro pe an, cu fransiza 0, in 6 rate a cate 735 lei, pe o valoare asigurata de 18.300e

500 euro an, franciza 0, 4 rate egale valoare 14.000 euro. A mea este 2015. La vremea aceea am plătit 700 euro an.

post-34920-0-21390100-1530032232_thumb.jpg

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Full, 24 de ani, permis A de o luna. Asta a fost unul dintre factorii care m-a determinat sa nu o cumpar, desi acum pentru un GSX-R600 am o cotatie de cam 900 pe an, asigurare full. Nu stiu de unde diferenta asta mare.

 

La full? sau anotimpuri?

Aveam sub 30 ani cand am fost. Posibil sa fi contat destul de mult.

Editat de Onasi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Srry, pe track niciodata n-am s-o bag.

Pt circuit prefer sa inchiriez o motocicleta mai degraba sau sa iau una de 4-5k sa o imbrac frumos si asa da.

Asta va fi motocicleta cu care voi merge cuminte si cu rabdare, astfel incat oamenii sa o admire. E ceva gen panoplie sau motocicleta de pus iarna in living.

» Post actualizat in 26 Jun 2018 16:26

Am inceput cu protectiile de motor R&G si cu o polita Casco pentru linistea mea sufleteasca.

Nu luat R&G, sunt dintr-un plastic care nu protejeaza in caz de cazatura.

Cumpara GB Racing le-am vazut in actiune,merita toti banii ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu luat R&G, sunt dintr-un plastic care nu protejeaza in caz de cazatura.

Cumpara GB Racing le-am vazut in actiune,merita toti banii ;)

Eu am vazut ceva R&G ceva la actiune, chiar unii participanti in competitiile locale au asa ceva si chiar sunt bune.

Uite un mic exemplu :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut ceva R&G ceva la actiune, chiar unii participanti in competitiile locale au asa ceva si chiar sunt bune.

Uite un mic exemplu :

 

GB Racing ii folosit in WSBK ,moto2 ,moto3 si nu numai :)

Cauta pe forumuri de afara comparatii intre R&G si GB Racing si o sa te convingi.

A avut chiar un coleg aici de pe forum o cazatura cu R&G acuma ceva ani si s-au spart la un lowside.

Eu zic sa investesti in produse de top, daca tot ti-ai luat frumusetea asta :hug:

( poate crashpadurile de la R&G sunt ok, nu stiu, nu ma bag,eu ma refer strict la protectiile de motor)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bugetar de care nu îți place ție chiar...

 

Hai ca nu e chirurg, e politist, m-a contactat pe PM si am avut o discutie in genul Becali cu Mitica Dragomir (el m-a facut zdreanta iar eu l-am facut oligofren, nu ne-am certat) :crack: . Oricum, ori are salariul foarte mare ori si-a pus casa gaj la banca ca sa-si ia motoretele astea.

 

  • „M-am certat cu Mitică Dragomir, dar fără jigniri. El m-a făcut oligofren, eu l-am făcut zdreanță, dar nu ne-am insultat. În schimb Marian Iancu e obraznic și umblă cu tot felul de jargoane care nu e bine să le dai la presă.”
Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...