Sari la conținut

Yamaha R1


blue_nightwishX
 Share

Postări Recomandate

r1 nu este pentru oras ?

Ba da, este. Doar in masura in care ai 9 vieti ca pisica. Eu ii gasesc locul mai degraba pt utilizare doar pe circuit.

» Post actualizat in 04 Jul 2018 12:30

a 1-a, a 2-a, a 3-a... ai sa-mi bag.. deja am 100 la ora. Nu bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 129
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Srry, pe track niciodata n-am s-o bag.

Pt circuit prefer sa inchiriez o motocicleta mai degraba sau sa iau una de 4-5k sa o imbrac frumos si asa da.

Asta va fi motocicleta cu care voi merge cuminte si cu rabdare, astfel incat oamenii sa o admire. E ceva gen panoplie sau motocicleta de pus iarna in living.

 

 

 

 

Daca nu se va vinde r1x se va transforma anul viitor in moto de circuit. Asa ceva nu e de oraș.

(...)

In oras te omoara prosti, se suie pe tine, cu ochii in telefoane de zici ca acolo au parbrizul si oglinzile.

 

 

Ba da, este. Doar in masura in care ai 9 vieti ca pisica. Eu ii gasesc locul mai degraba pt utilizare doar pe circuit.

 

 

Coana Joitica, eu nu mai inteleg nimic :))

 

PS: bafta la vanzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu ti-ai sabotat intentionat bugetul doar pentru a da un exemplu la ceilalti... de genul asa nu!

 

Adica te costa mai ieftin deschiderea unui topic: merita sa-mi iau R1?

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

logic, asta nu ai stiut inainte ?

Am stiut,da. Am avut sansa sa particip la zero sedinte din partea Yamaha. N-am putut sa vad asa ceva. Se bateau cei de la Honda, Suzuki si Kawasaki sa ma roage care cum reuseste, sa ma determine sa ma duc la ei la test-drive. Mi-as fi dorit cel mai mult ca BMW-ul sa ofere motociclete la test drive, insa ce crezi? Nu mai aveau loc la coada de astia primii enumerati de mine.

Not !

» Post actualizat in 04 Jul 2018 12:42

 

Multumesc. Ma refeream doar in contextul in care nu se va vinde, ce voi face cu ea de la anu.

 

 

 

 

 

 

Coana Joitica, eu nu mai inteleg nimic :))

PS: bafta la vanzare!

Ma refeream in cazul in care nu se va vinde doar. Din lipsa de altceva, aia e, o sa ma sacrific si o bag pe asta la inaintare pana la urma.

» Post actualizat in 04 Jul 2018 12:48

Tu nu ti-ai sabotat intentionat bugetul doar pentru a da un exemplu la ceilalti... de genul asa nu!

 

Adica te costa mai ieftin deschiderea unui topic: merita sa-mi iau R1?

Ai ghicit ! Am zis ca e mai bine sa tin o mana de oameni sa ii preocupe pe ei grija de acest lucru. Chiar ies mai ieftin asa.

 

E si mai distractiv.

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am corectat eu greseala.

Mi-ai luat vba din gura

» Post actualizat in 04 Jul 2018 12:59

macar inainte sa o vinzi da sa dam si noi o tura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ai luat vba din gura» Post actualizat in 04 Jul 2018 12:59macar inainte sa o vinzi da sa dam si noi o tura

Contra unei sume modice specificata in pretul de vanzare + 50 euro taxa de uzura, se poate orice. Garantia se returneaza solicitantului, binenteles. :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o vinzi, pasezi riscul altei persoane. Nu e bine. Singura solutie e sa ii dai foc. Asa nu mai moare nimeni pe ea. Sa faci poze sau chiar un filmulet cu arderea pe rug.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o vinzi, pasezi riscul altei persoane. Nu e bine. Singura solutie e sa ii dai foc. Asa nu mai moare nimeni pe ea. Sa faci poze sau chiar un filmulet cu arderea pe rug.

Taci man ca ii bagi pe aia de la Casco la banuieli pe urma :)))

» Post actualizat in 04 Jul 2018 13:27

Ai tinut-o o saptamana. Adevarul ca iti bati joc de ea si de tine in traficul bucurestean, de aia ma si mira faptul ca ai cumparat-o. Iei un scuter de 200 si esti boss in oras.

E foarte frumoasa, spor la vanzare.

Cum o saptamana , ce daca am pus-o la vanzare, inseamna ca nu mai merg cu ea ? Mai merg, cum sa nu mai merg. Pai cum, nu merg eu ? Normal ca merg. Chiar ma gandeam la un trip gen NordKapp sau de ce nu, la o tura in Alpi cu Vlad. :)))

» Post actualizat in 04 Jul 2018 13:28

De fapt e mai mare pacatul sa nu bagi asa ceva pe circuit si sa te bucuri de toata tehnologia pe care a pus-o Yamaha pe acest model.

» Post actualizat in 04 Jul 2018 13:30

e doar un R1, nu e final destination ep.x

Permite-mi sa corectez :

Cu R1 asta nou in oras e mai rau ca-n Final Destination.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce te deranjeaza? Pozitia? Caldura?

Nici una, nici alta. Ori m-am dezobisnuit eu de vitezane, ori am ramas uimit cat de tare poate sa fuga si sa nu bagi de seama ca ai viteza.

» Post actualizat in 04 Jul 2018 14:02

ba zici ca te conduce ea pe tine nu tu pe ea :)))

De cand i-am pus pilot automat mai conduce si ea din cand in cand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite de aia nu se dau motorete la noi in tara la test drive asa de usor, ei si-au luat banii multumiti, tu te-ai bucurat o perioada scurta si acum vrei altceva. Daca ti-o dadeau la test, poate nu o mai cumparai :)

 

Oricum ar fi, pacat ca o dai (asa repede), frumos specimen, si pare ca au costat tare mult pozele alea :).

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca se referea la accidentele la care este predispus...

Bingo !

» Post actualizat in 04 Jul 2018 14:07

Uite de aia nu se dau motorete la noi in tara la test drive asa de usor, ei si-au luat banii multumiti, tu te-ai bucurat o perioada scurta si acum vrei altceva. Daca ti-o dadeau la test, poate nu o mai cumparai :)

 

Oricum ar fi, acat ca o dai, frumos specimen.

Asta ma gandeam si eu mai sus putin cand am scris. In afara de BMW care scoate odata pe an intreaga flota la test-drive, restul concurentei mers pe burta si joc de glezne.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce te deranjeaza? Pozitia? Caldura?

astazi m am urcat si eu pe a mea dupa 2 ani. in oras merg cu un tmax iar la plimbari cu un gs1200 adventure. exceptand gropile si denivelarile care iti rupe totul, caldura este suportabila. decuparile carenelor sunt mult mai permisive fata de modelul anterior.

» Post actualizat in 04 Jul 2018 14:20

Mergi la holeshot?

da!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...