Sari la conținut

Restrictii pe Transfagarasan ori Transalpina?


JCDenton
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Stie cineva daca sunt restrictii de drum pe Transfagarasan ori Transalpina? Se pot face in intregime?

Stiu ca e mai veche informatia, dar care e treaba cu "accesul este permis doar în intervalul orar 07:00 - 20:00" ?

https://hr.politiaromana.ro/ro/info-trafic/situatia-traficului-la-ora-07-001498968576

 

Multu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am trecut eu pe transalpina acum 2 zile (duminica) si acum 3 saptamani. Drumul e ok, dar acum 3 saptamani m-a plouat cale de 30 de km, de la Obarsia Lotrului si pana la Ranca si nu-i tocmai placut. Oficial, drumul e neterminat si de-aia e restrictia cu orele 07-22 cat si de tonaj. Daca ai de gand sa pleci in curand, vezi pe site-ul anmh ca e cod portocaliu deocamdata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

T.A - DESCHIS si Practicabil. Atentie la restrictia 07-20:00 - Politia sta pe traseu. Nimeni nu e obtuz sa te lase fara permis la 20:30 / 21:00 dar stiu ca nu e in regula sa ajungi pe acolo la miezul noptii... de altfel, nu are rost sa faci T.A pe intuneric (recomandare personala).

T.F - oficial INCHIS Se deschide dupa 30 Jun. Am mers pe el in weekend. Se poate parcurge integral dar inca exista zapada pe marginea drumului cat si la Balea. De asemenea, in weekend a nins la munte... sau ... s-a chinuit.

 

Altfel, spor, succes, distractie faina si evita stilul Rossi, (sprijinirea cu casca de asfalt in viraje).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transfagarasan era inchis cand am fost eu pe 12, luna asta.
Deschis pana la km 140, parca, cum vii dinspre Curtea de Arges

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost sambata pe TransAlpina. Se poate merge fara probleme.Cam rece, 1 grad in varf, pe parcurs 5-8 grade. Dar, a fost un weekend atipic.

Duminica pe TransFagarasan. Oficial e inchis, dar se poate parcurge. Multi straini cu motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Transfagarasan iti cam trebuie enduro-adventure, daca nu chiar full enduro!
Ce sa-i dai in gura ca e varza: nisip prin curbe, valuri, gropi si denivelari... si nici n-am trecut de lac.
Praf acum 10 ani cand am mai fost, praf si acum doua saptamani:

 

Pacat de potential

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pe tf am inteles ca luni si marti 9-10 iulie vine Subaru America sa faca un kkrecord si vor fi restrictii intre anumite ore. Asta daca n-or fi luat ploile drumul cu totu', asta nu mai stiu :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe tf am inteles ca luni si marti 9-10 iulie vine Subaru America sa faca un kkrecord si vor fi restrictii intre anumite ore. Asta daca n-or fi luat ploile drumul cu totu', asta nu mai stiu :crack:

Merita vazut daca conduce la fel cum a condus pe traseul de la tt... atunci e nebunie curata. Nu stiu daca va mai fi curand cineva sa impinga limitele pe transfagarasan asa cum o va face higgins

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merita vazut daca conduce la fel cum a condus pe traseul de la tt... atunci e nebunie curata. Nu stiu daca va mai fi curand cineva sa impinga limitele pe transfagarasan asa cum o va face higgins

 

Higgins nu a mers la limita pe traseul TT, a mers chiar safe sau poate masina era la "blana". Persoana potrivita ca sa faca ceva frumos pe Trans ar fi fost Patrick Snijers:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ar fi trebuit sa stiu niste initiale? Habar nu aveam.

Da , pai cam asa se prescurteaza pe net si am vazut ca toti folosesc prescurtarea asta

 

@petre81 din pacate sunt in munti si n am semnal. Poate higgins a mers safe , dar si a facut treaba. A facut un nou record fara niciun stres. Pana la urma are si el o varsta. Eu sper sa apara tot mai multe evenimente de genul si mi ar place sa vad si evenimente cu moto in afara circuitelor, desi e putin probabil din cauza riscurilor

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...