Sari la conținut
Constantin

Ploua! Ce noroc!

Postări Recomandate

Ploua! Ce planeta minunata este pamantul! Numai cine nu a vazut un desert nu poate realiza ce inseamna ploaia!

Intorcandu-ne la oile noastre, vremea aceasta capricioasa este un bun prilej de verificare, a echipamentului si a noastra. Mai ales a fizicului si psihicului nostru.

Am facut un drum acum doua zile la Targoviste. La inapoiere, doua ore de turnat torential. Contam pe echipamentul de protectie ( supra costum) care uzual dadea satisfactie. Dezastru!

Am adus modificari si astazi, noroc de vremea asa zisa " rea", le incerc. La anduranta!

Nicon, la o actiune in Delta m-a intrebat " care este secretul". Nu am reusit sa identific esentialul, astfel ca apar ca importanti peste 50 de factori. Unul dintre acestia este, conform exemplului de fata, simtamantul ca ai noroc. Noroc ca dai peste oameni buni, care te ajuta, ca dai peste oameni rai si traiesti experiente de viata utile. Vorba filozofului " inteleptul invata din patania altora, netotul nici din a sa".

Gaz!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai era o vorba din popor: pe ploaie se arata oftica! :))))

Partajează acest post

Link spre post

Eu cel mai tare ma bucur cand ploo' ca se face pateul :)))

Partajează acest post

Link spre post

Neobosit , seniorul mi-a facut o vizita la Curtea de Arges cu putin timp in urma proband costumul de ploaie si noua lui motocicleta Honda CRF 250 L .

De câteva minute a plecat înapoi spre Bucuresti . Vom vedea ce ne mai povesteste .

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.