Sari la conținut

Scoala moto Zalau, dosar depus de 5 luni si inca n-am inceput nimic...


Eradu
 Share

Postări Recomandate

Salutare, sunt nou si mai nestiutor intr-ale motocicletelor, va rog daca ma pot lamuri si pe mine motociclisti zalauani daca stiu care mai e perioada de asteptare pt scoala de soferi la moto prin zona? Am avut inspiratia sa-mi depun in martie dosarul la Auto Nova, mi s-a confirmat ca ma suna in aprilie, platit avans, suntem in iulie si inca n-am inceput nimic. Am mai insistat si eu, a fost o tentativa de programare luna trecuta, a plouat, s-a anulat, i-am rugat sa ma anunte cand e urmatoarea data, nu pare ca intereseaza pe nimeni, cred ca astept degeaba si la cum e coada si la examene incep sa am dubii ca mai prind anu asta permisul. Sa ma enervez?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, clar! Enervează-te rău!

Ai dat avans, vezi pentru ce!

Eu așa ceva nu am mai auzit!

Dar și tu ești fenomen! Să aștepți atâta timp.... Pfff!

 

Caută alternative!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand am dat ultima oara pt A , am ales cel mai cautat instructor. Cei de la scoala mi au siz ca va dura o luna pana incep, etc (mai ales ca era primavara). Tu trebuie sa faci si cursurile teoretice mai intai. Alea le ai facut? Cat dupa tentativa aia ratata din cauza ca ploua , trebuia sa insisti imediat cum se facea mai frumos. Eu zic ca cel mai bine e sa te duci si sa iti cauti personal instructorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Banuiesc ca in Zalau sunt mai multe scoli de soferi, nu? Mergi frumos la Auto Nova si spune-le ca, daca nu te programeaza sa incepi cursurile ASAP, iti retragi avansul ce l-ai achitat si mergi la alta scoala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenicaa...esti naiv. Fara suparare. Cum sa dai banii, si dupa 5 luni tot nimic. Iar tu iti pui intrebari pe forum? Pe bune? Trebuia pana acum sa ai facuta macar legislatia, incepute sedintele, dat examenul de legislatie la politie, dosarul facut, si programat examenul practic.

TU nici nu ai inceput. Mergi gramada peste ei, fa plangeri, fa ceva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu man, dute la ei, ia-ti avansul inapoi, fa scandal monstru, o merita.

mergi la altii.

daca pana acum au fost atat de seriosi la ce te poti astepta pe viitor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, sunt ardelean si nu ma grabesc doar ca aveam si eu o limita la care s-a cam ajuns si am impresia ca am fost luat de ”naiv”. N-am chef sa schimb scoala si sa ma mai rog/astept si dupa altii asa ca o sa insist la astia. Aflu daca instructoru stie scrie si il invat sa-si tina o lista si sa ia oamenii in ordinea in care se inregistreaza cum e normal si de bun simt plus ca il mai vad pe motor prin oras, pare din ce in ce mai gras si o sa-i atrag atentia ca am experienta zero cu motocicletele si ar fi bine sa ma programeze pana il mai pot cara pe motocicleta ca n-as vrea sa-l vad cum unge astfaltul din cauza mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, repet. daca pana acum asa au decurs lucrurile... pe viitor crezi ca va fi bine?

adica brusc si dintr-o data o sa se faca oameni seriosi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa intelegi ca multi din aia cate merg la scoala nu o mai termina de lene. Si instructorul te poate lua cand vede ca nu mai vine careva. Nu o sa te caute nimeni , pentru ca altii au insistat si ti au luat locul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, eu sunt un pic vexat de situatia asta, nu sunt naiv, am si eu un bussines si inteleg ce inseamna ”client”. Cand m-am dus la o scoala de soferi, mi-am depus dosar, platit taxe, semnat contract si confirmat termen aproximativ de incepere a scolii am presupun ca lucrurile decurg normal, civilizat, cand imi vine randu incep scoala. Sau la scoala de soferi se fuge dupa instructori cu pocloane ca dupa palmasi pt dat cu sapa? Am intrebat pe forum cat se asteapta pe la scolile de moto ca sa ma lamuresc care e situatia normala in domeniu asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal,am inteles ca in momentul de fata,scoala de soferi dureaza aproximativ 2luni...asta pot sa inteleg...

Faptul ca o gramada de Zalauani se inghesuie sa faca scoala moto(de e dat peste cap instructorul ala,astfel incat dupa 5 luni de la plata avansului si intocmirea actelor,inca nu te-a chemat sa incepi scoala)....asta nu o mai cred. Eu unul m-as reorienta catre alta scoala moto!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand m-am inscris la scoala la fel patisem, ma tot amana duduia la telefon, pana m-am dus direct la poligon, m-am prezentat si i-am zis ca am venit sa incep scoala, doar de asta am platit.

Nu a comentat nimeni nimic, pe la sediul scolii nici nu am mai trecut, daca ma duceam ii ziceam vreo doua lu tantica de acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, m-am mai lamurit cu instructorul, se pare ca asta-i situatia actuala la Zalau: multi doritori, instructori putini, la examenele practice cica se iau doar cate 6 pe luna si se roaga inclusiv clujeni sa-i luam aici ca in Cluj nu mai au sanse anu asta. M-a programat pana la urma zilele astea si asta e, luam carnetu cand se poate. Nasol cand evita sa te lamureasca de la inscriere care e situatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi un singur politist care are o zi pe luna cand da examenele moto. Pare o politica de descurajare a oamenilor sa se apuce de motociclete. Presupun ca e mai bine si pt trafic sa se plimbe cate unul intr-un autovehicul de 5 persoane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radu, pe ce lume traesti? Nu te-a luat nimeni de naiv, chiar esti. Nu mi-o lua in nume de rau, dar la ce scrii, ori nu dai doi bani pe timpul tau ori iti place sa fii prostit pe fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare incredibil la ce s-a ajuns. Pe bune. Inmatriculari, premise, pasapoarte ... peste tot dezastru... in fine. Legat de examen: cand am dat eu, in 2015, scolile moto din Cluj erau programate pe zile ale saptamanii ( in fiecare Miercuri in cazul meu). Cum zicea un coleg mai sus, si noi am fost in jur de 10. A plouat toata ziua, dar nu a contat. Oricum politistul sta frumos la caldurica in masina. In prima parte a zilei poligonul l-am dat toti. Apoi 2-3 prin oras , pauza de protocol pentru nenea politistul ca se obosise, apoi restul la oras. Si uite asa, 10 persoane examinate pana la ora 16. Daca lucra 5 din 7, putea examina, lejer, 50 de candidati pe saptamana ( un singur examinator ). Iti doresc bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi. George nu ma grabesc sa iau permisul pt ca la mine e doar un hobby pe care vreau sa-l incerc, nu e pasiune (deocamdata), nu pierd nimic daca iau permisul cu intarziere, pt motocicleta inca mai adun bani, de aceea am fost intelegator... pana la o limita. Situatia mea e lamurita, incep maine scoala (deci da, se merge pe insistente in domensiu asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...