Sari la conținut

Postări Recomandate

Vand Kawasaki EN500 A modificat Bobber.

Motocicleta este din anul 1993,este perfecta pentru incepatori sau pentru oricine vrea o motocicleta de oras, foarte economica, ieftin de intretinut si usor de manevrat si strecurat prin traficul din Bucuresti.

Este una din cele mai ieftin de întreținut motocicletele.

Consumul in oras, daca este reglata bine, nu trece de 5.5 litri/100 km și in afara orașului 4 litri/100km.

Servisarea s-a realizat la Zenklawa Garage, Bucuresti. Modificarile s-au realizat de catre Octav MetalCustom.

Are multe modificari facute, tobe custom, ghidon custom, jante vopsite pentru un contrast deosebit, mansoanele au fost schimbate cu unele cromate.

Are filtre de aer conice, airbox-ul eliminat pentru o admisie mai rapida, era necesar având în vedere ca și tobele sunt modificate.

Cu aceste tobe custom se aude foarte frumos, tare dar nu deranjant.

O data cu modificarea tobelor a fost facut si rejetting carburatoarelor pentru a merge rotund motorul.

Cureaua a fost schimbata. Cablurile si comenzile au fost curatate si gresate. Contactele electrice au fost poponeataățate și unse cu spray de contacte.

Toate consumabilele au fost schimbate in ultimii 2 ani.

Ca si investitie imediata are nevoie de cauciucuri fata-spate, in valoare de 600-700 ron.

Toate actele si fiscalul sunt in ordine.

Se poate vedea in Bucuresti, Piata Victoriei de luni pana sambata intre ora 11:00 si 20:00 cu un telefon inainte.

Nr tel : 0741 068 048

Pentru transportul motocicletei știu pe cineva și se rezolva oriunde în tara.

Pret 2100 eur Negociabil

post-13388-0-92748100-1531848555_thumb.jpg

post-13388-0-57562100-1531848563_thumb.jpg

post-13388-0-89328700-1531848570_thumb.jpg

post-13388-0-12996700-1531848579_thumb.jpg

post-13388-0-53514400-1531848588_thumb.jpg

Editat de alex_en

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gusturile nu se discuta dar parca merge mai degraba descrierea de "rat-bike" decat bobber/ custom. :rusinica:

Partajează acest post

Link spre post

Gusturile nu se discuta dar parca merge mai degraba descrierea de "rat-bike" decat bobber/ custom. :rusinica:

+1

Partajează acest post

Link spre post

E ireal cum unii vor sa faca bani din rahat si cu munca putina...Motocicleta arata cum arata...ma rog,ala numai rat/bobber nu e,insa gusturile sunt subiective. Dar cum sa ceri ba baiatule 2000 de euro pe troaca aia?O mai si prezinti drept custom. Pai daca acolo s-a oprit imaginatia de constructor...vai si amar! @initiator, fa un bine si da-o la un amarat pe 3-4 sute de euro!Poate ii scoate fata intr-un fel!

Partajează acest post

Link spre post

nici macar rat nu e, si acolo lucrurile au o logica

Fac o oferta serioasa: 300 de euro (trei sute).

Editat de petre81.

Partajează acest post

Link spre post

Va invit sa faceti voi un bobber dintr-un EN 500 si sa vedeti ce presupune!

Va dau o lista de preturi :

- motocicleta 1200-1500 eur

- ghidon 100 eur

- mansoane 50 eur

- evacuari 250 eur

- numar lateral 50 eur

- aripa spate 70 eur

- stop 30 eur

- baterie noua 40 eur

- carburatie 70 eur

- suduri si taieturi capace laterale 100 eur

- saua 100 eur

- filtre conice 30 eur

- vopsit integral 300 eur

Astia-s banii, cine nu crede sa se apuce sa faca un bobber dinasta si mai vorbim!

» Post actualizat in 18 Jul 2018 06:57

Mai puneti manopera, orele de cautari pe internet dupa piese, etc, etc!

Partajează acest post

Link spre post

Numai va drogatz!

Partajează acest post

Link spre post

Bai nene, stiu ca exista vorba aia ca nu e prost cel care cere, dar asta se duce mult peste limita absurdului. Si culmea, cred ca se va ivi un copil naiv sa dea banii aia pe ea pentru ca vrea sa fie cool. Am tot citit, din pura intamplare si involuntar, pareri despre activitatea intretinuta de initiatorul topicului si aveam impresia ca are lumea ceva cu omul dar acum observ ca nu e o gluma proasta (sau mai multe).

....

Sau poate omul concureaza pentru trofeul de troll'erul mileniului (a nu se confunda cu troler-ul pentru bagaj)

OMFG! :rusinica:

Partajează acest post

Link spre post

salut nu vreau sa fiu rautacios dar varianta originala arata mult mai bine plus de asta albul ala intrerupt uneori arata oribil.... uite cineva care a facut ceva mai custom si gust decat ai incercat tu https://ibb.co/dEC0yd

Editat de KONGLY

Partajează acest post

Link spre post

Intrebare de newb: cum iti dai seama cu ce viteza mergi?

Sau ma rog, poate vitezometrul e un instrument depasit pentru motociclistii adevarati..

Editat de AlexAB

Partajează acest post

Link spre post

Va invit sa faceti voi un bobber dintr-un EN 500 si sa vedeti ce presupune!

Va dau o lista de preturi :

- motocicleta 1200-1500 eur

- ghidon 100 eur

- mansoane 50 eur

- evacuari 250 eur

- numar lateral 50 eur

- aripa spate 70 eur

- stop 30 eur

- baterie noua 40 eur

- carburatie 70 eur

- suduri si taieturi capace laterale 100 eur

- saua 100 eur

- filtre conice 30 eur

- vopsit integral 300 eur

Astia-s banii, cine nu crede sa se apuce sa faca un bobber dinasta si mai vorbim!

» Post actualizat in 18 Jul 2018 06:57

Mai puneti manopera, orele de cautari pe internet dupa piese, etc, etc!

Ce legatura are lista asta cu mizeria aia odioasa din anunt?

Eu cred ca e o gluma, ca imi vine greu sa cred ca cineva ar putea avea nerusinarea sa sustina (printre altele) ca ar fi costat 300€ infectia aia de vopsea sarita, exfoliata si data peste indoituri, sau 250€ tevile alea goale cu tentativa aia (esuata) de acoperire a ruginii facuta cu carpele alea jerpelite.

Partajează acest post

Link spre post

Rezervorul ala e lovit pe dreapta sau e facut custom? Ma mir ca nu l-ai trecut si pe el acolo in lista cu manopera :))

Partajează acest post

Link spre post

Ce-ati facut mah... Eu nu mai am ce sa zic

Un topic plin de superbeci :lol:

Partajează acest post

Link spre post

Nu vreau să fiu răutăcios referitor la calitatea customizării și prețului (enorm) cerut.

Aș vrea doar să-ți dau un exemplu de motor customizat, prezentat și vândut la ultima întrunire moto la care am fost... calitatea o vezi din poză, prețul a fost undeva către jumătatea celui cerut de tine :)

post-54983-0-67431700-1531921290_thumb.jpg

P.S. Probabil tu vrei să pui în practică dictonul : „ nu-i prost cine cere, prost e ăla care dă ! ”

Partajează acest post

Link spre post

​Eu am o dilemă: jantele au fost vopsite cu grundul rămas după vopsirea ușilor de garaj din pozele 4 și 5, sau ușile au fost vopsite după jante?

Este exact aceeași nuanță!

Ontopic: în caz că se va dezmembra, ofer 350 de euro pe motor. Doar pe motor, nu pe motocicletă, cu condiția să funcționeze corect.

Partajează acest post

Link spre post

Probabil acesta a fost sursa de inspiratie...

post-20786-0-81991300-1531923177_thumb.jpg

Dar nah, s-a mai luat la pila, s-a mai furat la material.

... dupa care puteti uita, asa cum zicea un mare clasic de pe yt.

Si s-a lucrat ca-n reclama asta

Editat de Metal Heart

Partajează acest post

Link spre post

Toata treaba sa nu se pishe dujmanii in cadru, la cum se vede in ultima poza. La ploaie poti sa legi o umbrela sa nu ia apa.

Partajează acest post

Link spre post

Sa ii dea cineva mesaj tipului care cica ar fi facut modificarea -> https://www.facebook.com/pg/Octav-Metal-Custom-220909214603561/photos/?ref=page_internal

Chiar sunt curios daca era pe ceva substante interzise cand a lucrat la motor

L-am găsit. A lucrat la el în 2014. Zice că a făcut "Aripa spate lucrata manual, esapament si suport numar". Restul "lucrării" nu-i aparține. Ar fi fost frumos ca inițiatorul topicului să menționeze chestia asta, nu să arunce în spatele omului rezervorul îndoit sau lavabila de pe anvelope.

Partajează acest post

Link spre post

Am si eu niste nelamuriri: 1-are itp valabil? 2-isi asuma vanzatorul, reobtinerea? 3-tobele, sunt facute din teava folosita pe instalatiile de incendiu? Vad ca e teava simpla rosie. Otel. Corect?

» Post actualizat in 18 Jul 2018 16:55

Completare, 300 euro vopsitul? Pai, vin la tine, si ma apuc de vopsit mobre. Trafalet am, daca nu, fac, iau matura, ne descurcam. Hai maaa, ca umblii cu cioara vopsita. Si piesele, alea custom, sunt luate de pe AliExpress, sau facute din materiale... Reciclate. Sinistra. Asta nu are ce cauta pe drumurile publice, nu e sigura.

Partajează acest post

Link spre post

pacat de ea ,schingiuita in felul asta .mai frumoasa este in starea originala.filtre conice ca sa ii intre mizeria mai repede in moto si sa il distrugi

Editat de hondacbrF4si

Partajează acest post

Link spre post

Ghidonul este cumparat din US, evacuarile sunt din teava de inox facute de la zero, nu are niciun fel de martori sau turometru/vitezometru dar se poate monta pentru inca 100 eur.

ITP se face evident.

» Post actualizat in 18 Jul 2018 20:36

Filtrele conice sunt cumparate de la delaerii nostrii din Bucuresti, bateria noua la fel. Celelalte piese au fost manufacturate, sunt din tabla de fier.

» Post actualizat in 18 Jul 2018 20:37

Vopseaua de pe aripa fata a sarit pentru ca a fost data pe crom, aia e, se reface.

Anvelopele trebuie schimbate, am zis si in anunt!

» Post actualizat in 18 Jul 2018 20:37

Vopseaua de pe aripa fata a sarit pentru ca a fost data pe crom, aia e, se reface.

Anvelopele trebuie schimbate, am zis si in anunt!

» Post actualizat in 18 Jul 2018 20:40

Motocicleta merge perfect, franeaza perfect, accelereaza de iti rupe capu’, terminati cu prostiile!

Partajează acest post

Link spre post

Motocicleta asta face 1000 de euro asa cum e acum.

Cum era inainte facea vreo 500...

» Post actualizat in 18 Jul 2018 20:57

Motocicleta merge perfect, franeaza perfect, accelereaza de iti rupe capu’, terminati cu prostiile!

Franele de pe mpbrele astea sunt niste mizerii.

Cat despre tras... poate in piept...

Partajează acest post

Link spre post

Mi-am adus aminte de atelierele de creatie pentru copii de trei-patru ani.

» Post actualizat in 18 Jul 2018 21:27

Mai mare dovada de stangacie, greu sa gasesti.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.