Sari la conținut

Accident mortal Ilfoveni


SwatGuard
 Share

Postări Recomandate

https://reporterpenet.ro/motociclist-angajat-al-politiei-accidentat-mortal-de-un-sofer-care-circula-pe-contrasens/amp/

 

Din pacate motociclistul (politistul Manuel Ungureanu angajat al IPJ Dambovita) a decedat :(

 

 

Cunosc zona si incidente de genul se intampla foarte des.

 

RIP

Editat de SwatGuard
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"...motociclistul a fost acrosat și accidentat mortal de un autoturism care circula pe contrasens."

 

... aici urma sa fie parerea mea, dar ce folos.

 

P.S. linia continua pare a fi optionala pentru unii.

Editat de keenon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte. Din pacate chiar acum imi amintesc ca cineva zicea aici ca nu ne doare mana sa ne dam la o parte cand depasesc idiotii astia...

Pe mine nu m-a durut dar am avut timp nu stii insa cat de brusc i-a iesit in fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat. Foarte urat. In ce hal s-a facut Matiz-ul ala.

 

E plin de cretini care depasesc pe linie continua si de multe ori in varf de rampa, fara vizibilitate.

 

Aproape saptamanal vad cate o faza din asta.

 

Klaus> De ar fi fost aia ultima secunda! Sa nu fi agonizat dupa pana la deces. Groaznic!

Editat de Fiziflash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac de 2 ori pe saptamana drumul catre Oltenita si 1 data spre Targoviste(dus-intors), depasesc tovarasii in curbe fara vizibilitate, in curbe intra pe contrasesns 3/4, depasesc din sens opus si ma lipesc mai mai sa ies de pe sosea, sunt de cosmar dar ce vreau eu sa le doresc , urmatoarea depasire a lor sa se opreasca intr.un stalp sau intr.un tir de 40 de tone si sa aiba toate rubedeniile in masina.Pacat de motociclist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare ca din contra legile devin tot mai permisive...

Pentru ca sunt cetateni europeni si nu pot fi traumstizati prin asemenea grozavii ca legile aplicate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP.

 

 

Mie mi se pare ca din contra legile devin tot mai permisive...

nu legea rezolva nesimtirea si smecheria si lipsa de empatie, de educatie, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai sa nu ii dai 20ani animalului de la volan??!

RIP..

''..motociclistul a fost acrosat ....'' Asta numesc ei acrosat? A intrat idiotul drept in bietul om.

 

Justitia aspra din RO ii va da 1-2 ani cu suspendare.

 

Bine ca au pus masina de Politie din carton.

 

Probabil ca in urma lua au ramas sotie, copii, parinti, care sper sa gaseasca forta sa poata trai cu aceasta pierdere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ironia sortii face ca respectivul lucra in politie care de ani buni nu-si mai face treaba iar efectele se vad inclusiv prin acest accident.

 

In locul lui putea fi oricare dintre noi...


» Post actualizat in 20 Jul 2018 07:50

RIP.

 

 

nu legea rezolva nesimtirea si smecheria si lipsa de empatie, de educatie, etc.

 

Ba tocmai ca exact legea trebuie sa elimine aceste lucruri din societate.


» Post actualizat in 20 Jul 2018 07:51

A intrat idiotul drept in bietul om.

 

Poate era cu copiii in masina, asta ar trebui sa-l absolve de orice vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg cum sunt unii capabili sa riste totul pentru alea 3 secunde castigate prin depasirea unei masini.

For what the fuck...

 

RIP...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici s-a petrecut accidentul https://www.google.es/maps/@44.8108503,25.5729662,3a,55.8y,335.67h,85.83t/data=!3m6!1e1!3m4!1sKzJbZL2zTxM32xJWISWh2w!2e0!7i13312!8i6656 Drumul e drept de tragi cu pusca pe el, pe o distanta de cativa km. Accidentul pare sa se fi produs intre cele doua intersectii cu drumurile secundare spre cazaci si racovita, in afara localitatii. Linia continua a fost pusa pentru a evita accidentele intre cei de pe dn aflati in depasire si cei care intra in dn de pe drumurile secundare. Posibil asta sa se fi si intamplat, motociclistul fiind din Bucsani probabil a intrat in dn dinspre Racovita pe directia Ilfoveni-Targoviste, si a fost accidentat in nu mai mult de 20-30 de metri de matizul aflat in depasire intre cele doua intersectii.

Editat de invictus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP.

 

 

nu legea rezolva nesimtirea si smecheria si lipsa de empatie, de educatie, etc.

god damn genius here, evident ca nu legea, ci frica de pedepsele prevazute de lege si preferabil aplicate.

» Post actualizat in 20 Jul 2018 09:49

Avea un R1200 RT visiniu ...

 

Dumnezeu sa il odihnească.

alea de politie nu sunt albe??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul a declarat ca el stationa si ca motociclistul a intrat in el. Statea pe mijlocul drumului sa astepte ploaia. Ce (cuvant urat). Dragnea si USR-ul este de vina. Idioti ca asta te omoara si esti de vina ca te-ai intalnit cu ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

god damn genius here, evident ca nu legea, ci frica de pedepsele prevazute de lege si preferabil aplicate.

eu cred ca altii e genii nu io...

atata vreme cat in atata amar de vreme s-a dovedit ca nici o pedeapsa nu previne fapta... wtf?

infractionalitatea nu a fost niciodata scazuta prin pedeapsa.

este singurul sistem aplicat pana acum si stim ca a dat gres...

frica se ... diminueaza in timp. ti-e frica prima, a doua data, a treia mai putin, etc...

ai idee cati conduc fara carnet, fara asigurare? vezi bine in jur cati se c**a pe ea de lege...

ce draqu?

» Post actualizat in 20 Jul 2018 11:03

Soferul a declarat ca el stationa si ca motociclistul a intrat in el

a declarat de buna voie ca stationa pe contrasens cu 2 roti pe linia continua si 90% din masina pe sensul opus?

wtf???

doar pentru ca aceasta fapta i s-ar fi parut o scuza sau mai putin grav sau ca s-ar scoate asa, etc, ar trebui sa nu mai conduca in viata lui.

pe langa niste ani de contemplare a tavanului undeva cu usa de fier la intrare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce faceti mah acum?!? Ati inceput sa plangeti militieni morti??? Pai mor ca nu si-au facut treaba.. nu ca n-am cotizat la ei suficient prin impozitele cerute.

 

Stiti ce.. sa-i fie tarana la fel de grea cum mi-au fost mie amenzile incasate in ultimul an!! Pe directive de la sefu, samd...

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...