Sari la conținut

Accident mortal Ilfoveni


SwatGuard
 Share

Postări Recomandate

ce faceti mah acum?!? Ati inceput sa plangeti militieni morti??? Pai mor ca nu si-au facut treaba.. nu ca n-am cotizat la ei suficient prin impozitele cerute.

 

Stiti ce.. sa-i fie tarana la fel de grea cum mi-au fost mie amenzile incasate in ultimul an!! Pe directive de la sefu, samd...

Urate vorbe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ce faceti mah acum?!? Ati inceput sa plangeti militieni morti???

man, puteai fi tu pe strada in locul motopolitistului...

ce ma "sperie" pe mine e ca era motopolitist si deci se dadea cu motorul bine spre ff bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urate vorbe...

 

Urat sau nu e un sambure de adevar, cred ca ati uitat prea repede Fenomenul Pitesti si nu, nu ma refer la inchisoarea de reeducare a detinutilor politici ci la permisele eliberate strict pe bani la Pitesti. Alea de politie au fost eliberate!

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce faceti mah acum?!? Ati inceput sa plangeti militieni morti??? Pai mor ca nu si-au facut treaba.. nu ca n-am cotizat la ei suficient prin impozitele cerute.

 

Stiti ce.. sa-i fie tarana la fel de grea cum mi-au fost mie amenzile incasate in ultimul an!! Pe directive de la sefu, samd...

Vrei sa spui ca tu de fapt nu ai incalcat nimic si ei te amendau???!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce faceti mah acum?!? Ati inceput sa plangeti militieni morti??? Pai mor ca nu si-au facut treaba.. nu ca n-am cotizat la ei suficient prin impozitele cerute.

 

Stiti ce.. sa-i fie tarana la fel de grea cum mi-au fost mie amenzile incasate in ultimul an!! Pe directive de la sefu, samd...

stai ce? ii injuri ca nu si-au facut treaba dar in acelasi timp ii injuri ca te-au amendat? :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HSBP, tu crezi ca in secunda asta nu esti furat/batut/violat de o haita de betivi doar pentru ca esti tu baiat solid si te poti apara singur? Si le e frica de tine?? Daca chiar crezi asta zi-mi si mie sa dau un ignore, eventual zi numarul de inmatriculare sama pot ferii pe strada.

atata vreme cat in atata amar de vreme s-a dovedit ca nici o pedeapsa nu previne fapta... wtf?

infractionalitatea nu a fost niciodata scazuta prin pedeapsa.

este singurul sistem aplicat pana acum si stim ca a dat gres...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

god damn genius here, evident ca nu legea, ci frica de pedepsele prevazute de lege si preferabil aplicate. » Post actualizat in 20 Jul 2018 09:49

alea de politie nu sunt albe??

Pai daca era al lui personal, de ce sa fie alb ? Rt-ul de 1200 se fabrica si-n alte culori.

» Post actualizat in 20 Jul 2018 12:17

ce faceti mah acum?!? Ati inceput sa plangeti militieni morti??? Pai mor ca nu si-au facut treaba.. nu ca n-am cotizat la ei suficient prin impozitele cerute.

 

Stiti ce.. sa-i fie tarana la fel de grea cum mi-au fost mie amenzile incasate in ultimul an!! Pe directive de la sefu, samd...

Si ce vrei, sa ii planga de vii ?

» Post actualizat in 20 Jul 2018 12:32

ce faceti mah acum?!? Ati inceput sa plangeti militieni morti???

Militian nemilitian, era un om bă prostovane.

Daca ar fi fost sa fie doctor ar fi fost un bulangiu care ar fi luat spaga pentru operatii, daca era sa fie preot, il acuzai ca e din acelasi neam cu Pomohaci, Daca era vames la fel, ca ar fi fost nu stiu cum.

Padurea e mare si are uscaturi in toate domeniile. In mainile astora mai tine e puterea schimbarii iar daca nu avem speranta, se duce p...lii de suflet tara asta cu totul.

Sa mergi asa pe drumul tau linistit si sa intre un prost d-asta asa in tine, fereasca Dumnezeu, dar nu-ti doresc aceeasi soarta sa o ai cum a avut-o omul asta.

Cand ti se va intampla un accident, cheamă lăutarii dacă ai o asa inversunare pe ăștia iar daca ti-ai luat amenzi, inseamna ca si-au facut treaba si te cam oftici ca s-a intamplat sa si-o faca pe pielea ta.

Daca se poate sa pedepseasca pe altii, e bine, dar noua cand ne vine randul sa fil pedepsiti ne cade greu la stomac.

Crezi ca de sfant ce esti ti-ai luat amenzi ?

Si eu mi-am luat amenzi si eu am ura pe ei, dar asta nu inseamna ca ma bucur cand un om moare in asa accident.

» Post actualizat in 20 Jul 2018 12:35

“In mainile astora mai tineri e puterea schimbarii...”

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehe, dar in momentul in care luati 2 carabe peste bot( posibil cs meritat),ce mai alergati atunci cu relamatia,ce mai sunati la 112, ca nu va venit repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://adevarul.ro/locale/targoviste/Soferul-acuzat-intrat-contrasens-omorat-politist-spune-victima-circula-viteza-foarte-mare-motocicleta-cred-200-1_5b51d4fddf52022f7571adaf/index.html

Şoferul acuzat că a intrat pe contrasens şi a omorât un poliţist spune că victima circula cu viteză foarte mare pe motocicletă: „cred că peste 200”

Editat de heinrich08
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soferul acuzat că a intrat pe contrasens şi a omorât un poliţist spune că victima circula cu viteză foarte mare pe motocicletă: „cred că peste 200”

 

el fiind aproape staţionat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HSBP, tu crezi ca in secunda asta nu esti furat/batut/violat de o haita de betivi doar pentru ca esti tu baiat solid si te poti apara singur? Si le e frica de tine?? Daca chiar crezi asta zi-mi si mie sa dau un ignore, eventual zi numarul de inmatriculare sama pot ferii pe strada.

da. da-mi ignore. nu sunt ff solid, am 120 de kile la 1.90... mau mult puffy decat muschi...

dar am o personalitate de nu se ia nici draqu de mine. au trecut ceva ani de cand am avut conflicte fizice...

realizezi ca daca lucrurile ar fi cum am zis eu... nu ar exista betivii vietii?

nr nu ti-l dau, motoru' e un tdm rosu plin de clebare. nu il poti rata, e cel mai plin de clebare tdm din lume... hahhahah

si te inteleg... furat, batut... dar violat??? wtf? ce filme ai omule? :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

soferul acuzat că a intrat pe contrasens şi a omorât un poliţist spune că victima circula cu viteză foarte mare pe motocicletă: „cred că peste 200”

el fiind aproape staţionat

Era stationat pe scaunul soferului in timp ce se deplasa cu masina pe contrasens, sau cum ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urate vorbe...

asa dansez eu!

 

man, puteai fi tu pe strada in locul motopolitistului...

ce ma "sperie" pe mine e ca era motopolitist si deci se dadea cu motorul bine spre ff bine...

Oricine putea fi in locul lui, doar ca el nu lua amenzi de viteza. ;)

 

Vrei sa spui ca tu de fapt nu ai incalcat nimic si ei te amendau???!!!

Nu, vreau sa spun ca esti cautat in fund sa ti se dea o amenda.

O stii pe aia cu : "Dl XXX, am inteles ca nu vorbeati la telefon.. dar nu foloseati sistemul Handsfree!!"

 

stai ce? ii injuri ca nu si-au facut treaba dar in acelasi timp ii injuri ca te-au amendat?

Injur ca sunt pusi sa te prinda cu ceva, injur ca nu au coloana vertebrala si stiu ce sefi sustin pentru a fi in continuare tinuti in functii, stiu ca nu se intorc la sectie fara bugetul de amenzi atins.

 

 

Militian nemilitian, era un om bă prostovane.

Nu, nu.. astia nu mai sunt oameni in zilele nostre.

 

 

Daca ar fi fost sa fie doctor ar fi fost un bulangiu care ar fi luat spaga pentru operatii, daca era sa fie preot, il acuzai ca e din acelasi neam cu Pomohaci, Daca era vames la fel, ca ar fi fost nu stiu cum.

Daca puneai asta intelegeam de la bun inceput.

 

 

 

Padurea e mare si are uscaturi in toate domeniile. In mainile astora mai tine e puterea schimbarii iar daca nu avem speranta, se duce p...lii de suflet tara asta cu totul.

 

Uite cum sta treaba, idealismul sooge ceva mare negru si cu par pe ea.

Schimbarea nu sta in politie, cand ajungi sa fi intrebat de unul ca ei.. nu iti mai ramane decat sa iti faci o cruce indiferent de mana satanistului din tine, si sa scapi de prost.

 

Daca stam dupa niste capete de creta ca astia.. atunci autostrada drumului pixulit de suflet este fara limita de viteza. Am avut cunostinte, fosti colegi si chiar prin familie un scapat din-asta la ZOO. Toti sunt educati sa fie jigodii la care sa ramai dator daca te lasa sa pleci. Niste camatari ce in fata unora adevarati fac pe ei in pantaloni.

 

 

Si eu mi-am luat amenzi si eu am ura pe ei, dar asta nu inseamna ca ma bucur cand un om moare in asa accident.

 

Pentru mine a murit un hot ce baga legal mana in buzunarul meu daca are chef. Si e normal sa ma bucur intr-o astfel de situatie.

 

 

“In mainile astora mai tineri e puterea schimbarii...”

In mainile alora sta un pix ce te face sluga. Daca ai impresia ca vreunul dintre ei va schimba ceva, te inseli amarnic.

..poate doar sa-si schimbe meseria si sa ajunga bodyguard. CEL MULT!!!

 

https://adevarul.ro/locale/targoviste/Soferul-acuzat-intrat-contrasens-omorat-politist-spune-victima-circula-viteza-foarte-mare-motocicleta-cred-200-1_5b51d4fddf52022f7571adaf/index.html

Şoferul acuzat că a intrat pe contrasens şi a omorât un poliţist spune că victima circula cu viteză foarte mare pe motocicletă: „cred că peste 200”

 

 

opppaaaaa. A platit si el o amenda cat o viata de om

 

Morala vietii: nu fii injurat mai mult decat poti duce.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era stationat pe scaunul soferului in timp ce se deplasa cu masina pe contrasens, sau cum ?

 

E foarte previzibil din pacate cum un inculpat incearca sa scapa de vinovatie. Trebuie sa doarme si el noaptea linistit, nu cumva sa se simte responsabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZaiR, stai doua secunde!

Eu iti inteleg supararea, dar in cazul de fata exagerezi prea mult.

A murit un om, înainte de a fi el orice ca profesie.

Omul acela a murit din cauza unui individ care poate facea live pe fb cum au facut tinerii aia doi cu “puneti-va centura ca urmeaza aventura”

De aia e bine sa ai acolo pe casca un GoPro sa le dai peste nas cand ajungi cu ei la accidente usoare ca te-au tavalit. Dar sa ii lasi asa sa latre ca au avut dreptate si la final sa le dai cu filmarea peste bot. Indiferent daca e vreun abuz al politiei sau greseala a unuia din trafic fata de tine, e buna acolo o camera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce faceti mah acum?!? Ati inceput sa plangeti militieni morti??? Pai mor ca nu si-au facut treaba.. nu ca n-am cotizat la ei suficient prin impozitele cerute.

 

Stiti ce.. sa-i fie tarana la fel de grea cum mi-au fost mie amenzile incasate in ultimul an!! Pe directive de la sefu, samd...

caracter incomparabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti vine sa crezi ce poate fi in mintea celui care l-a omorat pe colegul nostru (din Adevarul de Targoviste):

 

''Poliţistul plecase spre serviciu cu motocicleta, iar în comuna Ilfoveni s-a ciocnit violent cu un Matiz. Şoferul este cel care a sunat la 112 imediat după accident.

Acesta spune că omul legii i-a ieşit practic în faţă cu viteză foarte mare şi nu a mai putut face nimic pentru a evita impactul. Acesta a ajuns la spital acuzând dureri în piept.

“Eu cred că peste 200! Eu eram deja în staţionare, eram oprit pe loc când s-a întâmplat impactul. A venit pe sensul meu de mers, din faţă. Eram oprit, când l-am văzut că vine spre mine, deja era târziu. A fost secundă. S-a lovit în partea dreapta a maşinii. Eu m-am lovit în capul pieptului şi la picior. Eu am sunat la 112 şi am chemat ajutoare. Nu era nimeni. Eu eram liber”, spune şoferul cercetat pentru ucidere din culpă.''

 

Asadar omul circula perfect regulamentar cu Matiz-ul pe contrasens (adica sensul lui de mers) cand brusc i-a iesit in fata omul cu mobra, evident cu peste 200 km/h, si de fapt el stationa.

Editat de Silver Arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de unde mania asta limitata cu 200,chiar nu stiu ca motoarele duc si 280 si 320, ar putea sa bage ca mergea "ANIMALUL CU MOTORUL" pe sensul lui de mers cu cel putin 300

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum arata locul accidentului, probabil consesrvarul voia sa faca stanga pe drumul lateral si nefiind trafic a inceput manevra FOARTE anticipat. Gen a "taiat curba" dar a taiat-o mult de tot. Asta ar explica pozitia pe contrasens si pretinsa viteza mica/stationare. Probabil in mijlocul acestei manevre imbecile s-a petrecut impactul.

 

 

RIP motociclistului! Condoleante celor ramasi in urma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am strigat Intr o zi la un prost " lasă telefonul și semnalizează", răspunsul a venit prompt: " ce vrei frate, fac dreapta", eu fiind pe dreapta cu bicicleta. Studiam un pic traficul zilele trecute, in 5 minute de stat am văzut aproape 10 șoferi cu telefonul in mana, in plin trafic. De mult spun că trebuie un BigBrother rutier, altfel vom avea în fiecare zi morți și răniți pe șosele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

A murit un om, înainte de a fi el orice ca profesie.

 

 

Gresit, a murit exact unul dintre oamenii care au puterea sa schimbe lucrurile exact in privinta problemelor din cauza carora a murit. Cata vreme spaga e una dintre valutele forte ale politistilor putem spune ca in astfel de cazuri si-o fac cu mana lor. Eu daca eram politist la circulatie l-as fi lasat fara permis si pe tata, in chestiuni de genul acesta nu am scrupule.

 

Uita-te in jurul tau si spune-mi sincer ca politia isi face treaba si ca lucrurile stau bine din acest punct de vedere... nu cred ca vei avea curajul sa afirmi asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...