Sari la conținut

Accident mortal Ilfoveni


SwatGuard
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 97
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In primul rând condoleanțe familiei ! Din cauza unor erori extraordinare și-a pierdut viața un OM .

 

Cât despre cei care se bucura de moartea unui om (indiferent ca e prieten, dușman , polițișt, medic , economist, cioban ) cred ca sunt limitați din toate punctele de vedere și probabil nu conștientizează ce înseamnă viața sa sau unui apropiat ...

Editat de cosmin tudor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa inteleg din afirmatia ta ca TOATE motocicletele au frana defecta si functioneaza cind doresc?

 

Nu, trebuie sa intelegi ca politia este un sistem care nu mai functioneaza si care este generator de infractori impreuna cu procurorii si judecatorii.

» Post actualizat in 21 Jul 2018 14:32

Daca te invarti in cerc nu ai cum sa evoluezi, mai schimba anturajul.

 

Asta este valabila in mod special la bugetari. De regula cine intra in sistemul bugetar nu mai iese din el.

 

Prea ii privesti de sus pe unii cand poate altii sunt mai presus de tine. Nu zic ca n-ai dreptate in ideile pe care le sustii, insa cateodata prea exagerezi.

 

Asta pt ca pot sa-i privesc de sus.

» Post actualizat in 21 Jul 2018 14:33

Trolule esti perspicac!

 

Esti militian sau nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pt ca un caine are suflet mai bun decat un om.

Si o fire blanda, mai ceva decat o căprioară. Doar cu baieteii de 4 ani nu prea se inteleg. Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit fiecare post de pana acum.

Lumea e uimitoare ...

 

Un om cu buna experienta de pilotaj a patit-o.

Niciodata nu esti suficient de bun sau experimentat.

 

Odihneasca-se fara a sti ce s-a scris p-aici ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conduc de vreo 20 de ani, timp in care am fost oprit de vreo 2 ori - "la limita" - nu eram nevinovat dar politistul a incercat sa ma arda mai rau decat era situatia, in nici una dintre dati nu a facut-o, pana la urma.

Am cel putin 10 situatii in care am fost iertat / tratat cu indulgenta.

 

N-am dat niciodata spaga la politie si nu inteleg mentalitatea asta "toti sunt spagari". Nu cunosc pe nimeni care a fost sanctionat de politie fara sa faca absolut nimic.

 

Aceste fiind zise, nu reusesc sa inteleg inversunarea impotriva unui om care a murit nevinovat - fara sa-l cunosti. Doar pentru ca apartinea unei anumite bresle.

Trist si arata o gandire si o educatie cu mari lacune. S-ar impune ca niste admini sa mai cenzureze postarile, sub umbrela libertatii de exprimare unii o iau rau pe aratura.

 

PS: conduc din 1999 cand se patrula prin oras cu ARO;

PS1: am peste 300k parcursi, majoritatea in conserva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momente grele motociclistii dau dovada de solidaritate, fara sa tina cont de faptul ca cel in cauza era politist! A fost insotit pe ultimul drum de cel putin 50 de motociclisti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu iti inteleg supararea, dar in cazul de fata exagerezi prea mult.

A murit un om, înainte de a fi el orice ca profesie.

Profesia lor e de cacao in vremurile de acum.

In momentul in care gasca lui vine la manifestatiile din victoriei cu arma de 9mm, inseamna ca sunt in stare sa ucida si nu dau doi bani pe tine ca om.

 

Si mai sunt suficiente abuzuri comise de care nu vreau sa-mi aduc aminte de omenia din ei

 

caracter incomparabil

aia era!!

 

Nu iti vine sa crezi ce poate fi in mintea celui care l-a omorat pe colegul nostru (din Adevarul de Targoviste):

 

''Poliţistul plecase spre serviciu cu motocicleta, iar în comuna Ilfoveni s-a ciocnit violent cu un Matiz. Şoferul este cel care a sunat la 112 imediat după accident.

Acesta spune că omul legii i-a ieşit practic în faţă cu viteză foarte mare şi nu a mai putut face nimic pentru a evita impactul. Acesta a ajuns la spital acuzând dureri în piept.

“Eu cred că peste 200! Eu eram deja în staţionare, eram oprit pe loc când s-a întâmplat impactul. A venit pe sensul meu de mers, din faţă. Eram oprit, când l-am văzut că vine spre mine, deja era târziu. A fost secundă. S-a lovit în partea dreapta a maşinii. Eu m-am lovit în capul pieptului şi la picior. Eu am sunat la 112 şi am chemat ajutoare. Nu era nimeni. Eu eram liber”, spune şoferul cercetat pentru ucidere din culpă.''

 

Asadar omul circula perfect regulamentar cu Matiz-ul pe contrasens (adica sensul lui de mers) cand brusc i-a iesit in fata omul cu mobra, evident cu peste 200 km/h, si de fapt el stationa.

 

 

Asa e cand ai pile la amenzile de viteza... poti chiar sa mori.

 

Hai sa o lasam asa, mai ales pe aia cu camarazi/colegi si alte d-astea care abia asteapta sa-ti ia pielea de pe tine.

 

Zair e bucuros ca a murit pt ca era politist si el a primit amenda de la politie. Acum asteapta sa moara unul de la regia de termoficare ca il fura la caldura cu repartitoarele.

daca esti mizerie, faceti un threesome ;)

 

Man asta e un post de nota 10.

 

tu oricum ramai la 2 in comparatie cu bomba scrisa mai sus

 

Mane inainte de militieni sunt motociclisti ca noi...au fost multi care au aruncat cu (cuvant urat) si in politistul ala de a murit in coloana lu Oprea..nu e ok daca nu ne respectam nici intre noi.

Eu cand vad un motociclist in pana nu il intreb daca e politist parlamentar sau altele...suntem oameni sau caini?

 

Ei sunt caini, noi nu stiu cat de oameni om ramane.

Dar ma bucur ca ai adus aminte de motopolitistul mort. Bai.. era unul de al lor matrasit pentru un general in poze. Cat de mic sa fii in societate si sa gasesti mortul vinovat?

Pai daca si pe un coleg de-al lor nu-l apara... la tine crezi ca va avea omenie sau obligatii de norma??

 

 

Trolule esti perspicac!

 

 

In momente grele motociclistii dau dovada de solidaritate, fara sa tina cont de faptul ca cel in cauza era politist! A fost insotit pe ultimul drum de cel putin 50 de motociclisti!

Daca n-ati dat rateuri pe toba, degeaba.

 

 

 

Cât despre cei care se bucura de moartea unui om (indiferent ca e prieten, dușman , polițișt, medic , economist, cioban ) cred ca sunt limitați din toate punctele de vedere și probabil nu conștientizează ce înseamnă viața sa sau unui apropiat ...

Nu ma bucur si nici n-am sa-l plang. Ma enerveaza doar cum stiti ce fel de omaneni sunt si totusi le ridicati statui.

Daca nu era politist l-ati fi injurat.. altul, avea viteza si gata.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZaiR,

Daca murea un medic urgentist ce ziceai? Da-l in PLM, bine ca a murit; asta a salvat vietile a sute de hoti, tigani, violatori, criminali!

Daca era un avocat, te bucurai ca a mai mierlit-o un aparator al infractorilor?

Un economist de insolventa?

Un lichidator?

Dar un instructor moto?... Sunt multi care "ajuta" elevii sa ia examenul prin tot felul de "pile" cu politia aia corupta. Sa te bucuri de moartea unui instructor moto?

Nu judeca oamenii prin prisma meseriei lor. Te poti insela amarnic si e pacat.

Amaratul ala avea o meserie pe care putini oameni o aleg, tocmai pentru ca este grea; implica riscuri si responsabilitati pe care putini "civili" le cunosc.

Daca o ardea voiniceste cu viteza, baut si se infigea in pom, clar era vinovat; dar cu un motoret mare si greu, sa mori infipt intr-un neica nimeni, care decide ca partea stanga a drumului ii apartine, nu-i OK.

Tu esti suparat pe institutie, nu pe oamenii care fac parte din ea.

Mai gandeste-te la ce ai spus despre omul asta si sunt sigur ca o sa-ti dai seama ca ai gresit.

Numai bine iti doresc.

Editat de fost viitor talent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...