Jump to content

RIDETEST Dominar400 @ MYMOTO.ro

Recommended Posts

Colegul cartcotas Xt parca nici japonezii nu mai fabrica motociletele in Japonia. Sunt putine modele care se mai asambleaza acolo de obicei gamele de varf la fel ca la orice marca consacrata. deci daca e european si e asmblat/fabricat in India sau China e de rahat daca e japonez asamblat /fabricat in taiwan e super!! Voi chiar credeti ca Honda, Kawa, Yamaha, Suzuki fac motocilete din caritate? Fac si ei pt profit la fel ca si concurentii lor din europa sau SUA.

Eu am vazut-o la Pitesti, e frumusica, alb perlat daca nu gresesc. Nu am intrebat de test.

Da, la Pitesti s-au vandut deja cateva, si este si una disponibila pentru teste. Momentan doar la Arad si Iasi nu mai sunt pe stoc, in rest toate magazinele din retea au cel putin cate una inmatriculata.

post-11875-0-06086300-1532538661_thumb.png

Colegul cartcotas Xt parca nici japonezii nu mai fabrica motociletele in Japonia. Sunt putine modele care se mai asambleaza acolo de obicei gamele de varf la fel ca la orice marca consacrata. deci daca e european si e asmblat/fabricat in India sau China e de rahat daca e japonez asamblat /fabricat in taiwan e super!! Voi chiar credeti ca Honda, Kawa, Yamaha, Suzuki fac motocilete din caritate? Fac si ei pt profit la fel ca si concurentii lor din europa sau SUA.

Intr-adevar, nici japonezii nu mai produc toate modelele in Japonia. Multe din modele sunt produse la diviziile lor din Europa, State, in functie de piata. Parca ai alta garantie a calitatii cand cumperi o Yamaha, Honda, etc, facuta undeva in UE, decat in India, nu? Desigur, mai fac motociclete si in Taiwan, Malaezia, dar motocicletele alea sunt 100% conceptie japoneza, executate la standardele cerute de japonezi, pentru ca la controlul calitatii sunt japonezi. Mai mult, o mare parte din motocicletele produse in tarile din Asia-Oceania, sunt destinate acelor piete.

In alta ordine de idei, eu nu cunosc vreun model facut de un brand nipon, care sa aibe motor chinezesc, indian, austriac, etc. Din pacate, branduri cu multe fite din Europa, nu numai ca produc motocicletele in tari din lumea a treia, dar apeleaza, mai nou (din dorinta de a maximiza profitul), la motorizari chinezesti. Principial vorbind, daca dau 14000 de euro pe un BMW F850 GS, vreau un motor german, nu o chinezarie. Ce garantie am ca voi putea exploata acel motor macar 3-4 ani, fara sa stau mai mult prin service? Nici una. Cand luam decizia de a achizitiona o masina, motocicleta sau orice alt produs ce implica o investitie mai mare, vrem sa stim pe ce dam banii aia. Corect? In aceste conditii, pe banii mei imi permit sa fiu carcotas.

Buna seara,

Rugam, daca se poate, sa pastram linia topic-ului, si anume Dominar400. Dorim sa raspundem la toate intrebarile, si sa invitam cat mai multi dintre voi sa testeze motocicletele noastre...

Multumim,

Echipa MYMOTO

Da, la Pitesti s-au vandut deja cateva, si este si una disponibila pentru teste. Momentan doar la Arad si Iasi nu mai sunt pe stoc, in rest toate magazinele din retea au cel putin cate una inmatriculata.

attachicon.gifdominar-homepage_03.png

Daca vreau un test la Pitesti cu cine iau legatura? Telefon, ceva?

• 2 months later...

attachicon.gifdominar-homepage_03.png

Vad una alba - parca - foarte des, pe DN7, vine de undeva de mai jos de Stefanesti :)

• 7 months later...
  • 1 year later...