Sari la conținut

Piulita pinion atac intepenita.


Postări Recomandate

Vreau si eu berea aia pt ca ...........mi am pierdut timpul citind.

 

 

 

Adică nu, daca ma gindesc mai bine o sticla de coniac Ovidiu e mai bine ! Mersi

 

Ovidiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie tot nu mi-e clar cum potisa tragi invers de o piulita, sa te apuce disperarea, sa faci topic, sa ciesti/scrii pe forum si abia dupa ce ti se spune sa incerci si in sensul corect! La nivelul asta de pricepere clar e periculos sa lucrezi la un vehicul, cu atat mai mult la unul cu care iti poti rupe gatul relativ usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i'm with john here...

 

inteleg ca vrei sa lucrezi la motocicleta ta, nimic rau in asta, dar exista manuale de reparatie care iti dau informatiile mura in gura. de ce sa nu citesti intai acolo daca tot nu ai mai facut asta niciodata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i'm with john here...

 

inteleg ca vrei sa lucrezi la motocicleta ta, nimic rau in asta, dar exista manuale de reparatie care iti dau informatiile mura in gura. de ce sa nu citesti intai acolo daca tot nu ai mai facut asta niciodata...

 

iti zice in manual si in ce sens desfaci o piulita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti zice in manual si in ce sens desfaci o piulita?

 

Da. La unele filete pe stanga din ansamblul grupului conic din transmisia finala.

 

Evident ca restul sunt filete pe dreapta, si nu se mentioneaza sensul de strangere.

 

post-77812-0-62906800-1532671305_thumb.jpgpost-77812-0-13511300-1532671306_thumb.jpgpost-77812-0-74881600-1532671306_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alcoolul dauneaza grav sănătății; )).

Ma bucur ca din greseala mea vor avea multi mecaniciosi vor avea de invatat.Sunt multe de spus ....dar cum am zis graba strica treaba.Am manual si cu okazia asta am învățat sa citesc mai atent ce zice acolo.Mulțumesc inca o data.

» Post actualizat in 28 Jul 2018 11:50

Lasa adresa pe

Pm....))

Îți las adresa ca să îmi livrezi baxul de Becks. Sau Heineken, după cum găsești.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mecanicii cu experienta mai fac cate o nazbatie. Nu-i bai, dar e ca atunci cand pierzi la table. Infrangerea doare infinit mai putin, caterinca aferenta iti otraveste sufletul. Acum ca s-a desfacut piulita aproape singura, trebuie sa ne intelegi si pe noi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...