Sari la conținut
cozmino

Atentie potentiali cumparatori - Kawasaki W800 2012, 5000km, Bucuresti

Postări Recomandate

Dragii Mosului,

Eram interesat de o Kawa W800, care e la vanzare de ceva timp pe OLX: https://www.olx.ro/oferta/motocicleta-clasica-kawasaki-w800-my2012-IDb43Yz.html#704aa6f509;promoted

Am facut cateva oferte, ne-am inteles "virtual" la un pret final si astazi am fost sa o vad la United Motors. Topicul nu este despre United Motors, nici despre oamenii de acolo, ci strict despre motocicleta.

Motocicleta a fost cumparata initial de la United, de catre un domn din TM, dupa care a fost data la buy-back.

N-am intrebat, in nici una din discutii, daca are ceva in neregula, gandid ca ar trebui sa fie impecabila, doh 5 ani vechime si 5 mii de kilometri.

In speranta ca poate altii nu-si vor pierde timpul, enumar mai jos:

1) rezervorul usor infundat, pe partea dreapta inspre jug.

2) mici puncte de vopsea sarite de pe rezervor, pe centru.

3) capacul statorului plin de ceva smarcaz. 3 sau 4 suruburi ce tin capacul, de alta culoare fata de restul.

4) rama far zgarita

5) stop zgariat in partea superioara

6) aripa spate : taiata , la cel mai grosolan mod, in zona basculei. Probabil dupa modificarea din clip, aripa atingea in bascula.

7) aripa spate: plina de gauri, date cand probabil proprietarul era tras, pe lateral. La fel, vezi clip si minunatiile de spite adaugate aripii.

8) o gaura de 3-4 mm, ochiometric, in bascula pe partea dreapta. Cred ca are legatura cu aripa.

9) anvelopa spate zgariata, aproape taiata pe talonul de pe partea dreapta, din cauza unei indoituri din aripa care a frecat.

10) ceva rugina la capatul basculei, pe partea stanga.

Nu stiu daca cei de acolo stiau sau nu, ce-i drept eu n-am intrebat nimic. N-am mai stat la discutii, le-am multumit si le-am urat o zi placuta.

Clip:

Repet, este vorba strict despre moto. Topicul e in atentia posibililor oameni interesati, sa stie la ce sa se astepte.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.