Sari la conținut
P   T   R

10 MOTOGP - BRNO -

Postări Recomandate

Un circuit superb,care speram sa ne ofere un spectacol pe masura.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dii?

Partajează acest post

Link spre post

Cel mai diiiii!

Partajează acest post

Link spre post

Da, di

2309914-48097050-2560-1440.png

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Reveniti cu jucariile din nisip.

Eu cred ca ducati va fi in lupta pt podium aici

Marq favorit

Rossi pe podium

Si un ducatist

Editat de P T R

Partajează acest post

Link spre post

Trebuie sa se intample ceva altfel se ia titlul in septembrie...

Partajează acest post

Link spre post

Eu cred ca ducati va fi in lupta pt podium aici

Marq favorit

Rossi pe podium

Si un ducatist

:agree:

Partajează acest post

Link spre post

Marq si Honda sunt favoriti oriunde. Nu cred ca mai este vreun circuit nefavorabil acestui binom. Ramane de vazut daca Yamaha vine cu ceva bunatati. Sau alea sunt lasate pentru teste?

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Marq si Honda sunt favoriti oriunde. Nu cred ca mai este vreun circuit nefavorabil acestui binom. Ramane de vazut daca Yamaha vine cu ceva bunatati. Sau alea sunt lasate pentru teste?

Au zis ca aduc ceva pt teste.

Eu cred ca rossi va testa de vineri :), mai ales ca e vroba de electronica

Sigur va risca,altfel nu are sanse.

Editat de P T R

Partajează acest post

Link spre post

Ii aduce un Bazzaz ceva?😁

Partajează acest post

Link spre post

Trebuie sa se intample ceva altfel se ia titlul in septembrie...

Eu creca titlul sa luat deja...din pacate...tre sa greseasca prea mult Marq sa piarda..

Partajează acest post

Link spre post

Doua trante si se relanseaza campionatul...

Partajează acest post

Link spre post

Doua trante cu DNF in cursa. Ca altfel, doua sau douazeci de trante prin calificari sunt inutile. :D

Partajează acest post

Link spre post

Mamba nimic? Asa repede i s-au taiat a-aripile?!?

Din pacate - pt spectacol in primul rand - mm (+ Honda cat de cat) au cam ucis motogp-ul...

Partajează acest post

Link spre post

Mamba ar trebui sa fie pe cai mari aici ca e circuit "Lorenzo's Land".Deci il asteptam sa iasa la joc.

Bai dar nu am mai citit alea cu dear gigi si erau f amuzante...nu le-a mai pus nimeni.are cineva vreun link?

Partajează acest post

Link spre post

@xt660...pai si de unde atatea trante ...plus ca si ceilalti pot sa greseasca...

In germania la interview Marq a zis ca acum e momentul sa atace si sa stea focus asa caa...doar o minune ne mai salveaza :)))))

Partajează acest post

Link spre post

Nici eu nu cred ca se mwi joaca campionatul pt locul 1.

Doar daca incaseaza marq o tranta serioasa si e out cateva etape.

Partajează acest post

Link spre post

Asta e clar ca buna ziua...un avantaj de aproape 50 de puncte nu poate fi demontat in nici un fel,decat doar prin accidentarea serioasa a lui Marquez.

O accidentare nu e exclusa,Marquez "obisnuieste" sa cada insa este extrem de abil si foarte bine pregatit si inzestrat fizic.Duse sunt vremurile cand Marcel facea cascadorii cazand de la 330 la Mugello,singurul lucru pe care il "risca" Marquez in vremurile noastre e pierderea fetei pe viraj,deci un lowside...desigur e f periculos sa cazi in general,dar sa te accidentezi dintr-un lowside...bine,pe partea cealalta Simoncelli a mierlit-o dintr-un lowside...

Nimic nu e exclus,insa campionatul e jucat.

Prima parte a campionatului era cu probleme pt Marcel,dar el in 2018 a iesit din ea cu un avantaj enorm.Acum vor urma vreo 2-3 curse in care nu se descurca f bine,dar vine Aragonul vine Motegi,Philip Island unde iarasi va fi prim candidat la victorie.Deci nici o sansa pt absolut nimeni la campionat.Si nici la anul treburile nu vor sta mai roz - cei care s-au plictisit de Marquez vor trebui sa-si cumpere stegulete si sepci cu Mamba99,pentru ca mi se pare ca va fi singurul contracandidat serios la titlu.Cu sanse mici si el desigur.

Eh,macar sa avem spectacol daca nu putem avea batalii pt campionat.

Partajează acest post

Link spre post

pe partea cealalta Simoncelli a mierlit-o dintr-un lowside...

Simoncelli a "mierlit-o" cum zici tu nu din cauza a low side ci din cauza ca l-a calcat e gat doctorul vostru.

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Nț, nț, nț...

Apropo de dezinformare.

Accident Simoncelli.

Editat de September

Partajează acest post

Link spre post

Simoncelli a "mierlit-o" cum zici tu nu din cauza a low side ci din cauza ca l-a calcat e gat doctorul vostru. Edwards

Oricum ar fi, nu low side-ul a fost cauza mortii.

Partajează acest post

Link spre post

Simoncelli nu a pierdut fata?ma insala memoria?si nu a bagat mana in ea ca s.o ridice exact pe stilul Marquez?asta nu e lowside?si a iesit in fata lui Rossi si Edwards....bine,sa zici ca doctorul l.a omorat e ca si cum ai spune ca mecanicul de locomotiva l.a omorat pe sinucigasul care se arunca in fata trenului.hai ca am ajuns iar sa vorbim din amintiri...dezbatem de ce a murit Simoncelli.

Partajează acest post

Link spre post

@xt660...pai si de unde atatea trante ...plus ca si ceilalti pot sa greseasca...

Aaaa.. greu de presupus ca va incasa atatea trante. Doar sa incaseze una care sa il tina departe de circuit mai multe etape, insa din punctul meu de vedere, asa ceva nu este de dorit. Campionatul trebuie sa se joace si sa se castige cu candidatii pe pista, nu ca in 2010.

» Post actualizat in 01 Aug 2018 11:39

Si nici la anul treburile nu vor sta mai roz - cei care s-au plictisit de Marquez vor trebui sa-si cumpere stegulete si sepci cu Mamba99,pentru ca mi se pare ca va fi singurul contracandidat serios la titlu.

Daca la anul nu se intampla o minune cu Yamaha, NU va fi nici un contracandidat SERIOS la titlu. Daca tu crezi ca sarpele de casa va fi un chalenger serios la titlu, esti un optimist incurabil, dar nah.. speranta moare ultima.

» Post actualizat in 01 Aug 2018 11:41

Simoncelli a "mierlit-o" cum zici tu nu din cauza a low side ci din cauza ca l-a calcat e gat doctorul vostru.

Nope... Eduards l-a lovit, Rossi nici nu l-a atins. Sa nu punem in carca doctorului fapte pe care nu le-a comis.

Partajează acest post

Link spre post

Nimeni nu are de gand sa-l acuze pe Rossi de nimic, dar sa vezi cu tifosii iar o iau pe aratura...auzi...nici nu l-a atins!

"Simoncelli was struck in the lower body by Edwards and in the head by Rossi"

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.