Sari la conținut

Problema parbriz ford c-max


Popica1948
 Share

Postări Recomandate

Buna seara,am o problema cu parbrizul la masina,pe seara am observat ca este spart,am citit pe net ca se poate rezolva cu o solutie si un aparat.Presupun ca a fost spart de o piatra,dar sa se prelungeasca asa rau in cateva ore..Aveti idee unde as putea rezolva problema si cat ar costa ?

post-96069-0-15973800-1533243673_thumb.jpg

post-96069-0-02551600-1533243681_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand Ager Service. Intre Cutitul de Argint si Eroii revolutiei, chiar in curba. Daca e ceva de facut, baietii aia or sa stie ce sa faca. Am rezolvat la ei de la Audi la Logan. Repede, bine si la pret civilizat, dupa gustul meu.

In cazul de fata probabil ca o sa stopeze intinderea. Din poza nu-mi dau seama daca ca in zona din fata soferului. Daca da, am impresia ca legea zice ca tre' sa-l schimbi. Oricum, stiu flacaii aia ce si cum.


» Post actualizat in 03 Aug 2018 05:18

LE Aoleu, daca e d-ala cu degivrare s-ar p[utea sa se fi intrerupt circuitul si sa nu mai functioneze sistemul. Si in plus sa coste o gramada de bani unul nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un sevice specializat iti face o mica gaurica in care baga apoi o rasina.

99% incalzirea e intrerupta.

 

Poate e posibil sa bage in respectiva gaurica lipici conductor sa repare si incalzirea. Nu am auzit de asa ceva dar poate ai noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia nu se mai repara, e prea lunga crapatura. Altul nou, nu e chiar atat de mult cat iti imaginezi. In plus, a mai fost schimbat parbrizul ala. >)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am reparat imediat dupa lovitura, inainte sa apara crapatura (gaura + rasina + lampa UV la Ager), dar a tinut doar pana la prima iarna; am dat odata caldura la maxim doar spre parbriz si a inceput sa crape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca de obicei, a se lua cu un graunte de sare tot ce zice lumea pe forum.

Eu de exemplu, am avut la o masina anterioara o lipitura de vreo 20cm sau poate chiar mai mult, in partea inferioara, reparata de indata ce am descoperit-o, intr-adevar si mie mi-au zis cei de la firma care au facut reparatia ca posibil sa nu tina. Dar dupa vreo 4 ani, cand am vandut masina, lipitura era tot acolo intacta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ati blestemat, am venit astazi din Grecia si cand am trecut prin Bulgaria mi-a sarit o piatra in parbriz si mi-a facut un punct, era schimbat de curand, Acum trebuie neaparat sa-l repar ca sa nu plece fisura... Numai de asta nu aveam timp acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot pe Bulgaria mi a sărit și mie o piatra de am zis ca pica parbrizul peste mine. Are doar o ciobitura neînsemnată, mai are multe din astea. Parbrizul original, dar parbriz, nu plexiglas ca al lui petre! Hahahahaaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On topic: 0744301335 - Razvan. Vine unde esti tu (munca, acasa, etc.) si iti pune parbrizu' intr-o ora. Eu n-am vazut nicaieri asa servicii la preturi atat de bune.

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...