Sari la conținut

Accident Tulnici 04.08.2018


angus_young
 Share

Postări Recomandate

Aproximativ ora 12 , intr-un ac de par in curbele de urcare de la Tulnici spre tabara de la Galaciuc

Am oprit si am schimbat cateva vorbe cu un baiat care era din grup ..... o persoana intinsa langa parapet , cred ca era o fata parea constienta , o alta fata ii tinea capul in maini si ii spunea ceva

Mobra (cred ca era un miar supersport , fara sa im idau seama ce marca) era pe jumatatea drumului , se pare ca lovise parapetul , roata spate era deformata de la impact , era cam pilaf

Benzina amestecata cu ulei fix in curba

Alte 3 mobre parcate langa accident

Cand m-am intors de la Ojdula victima nu mai era dar celelalte mobre ramasesera acolo impreuna cu una din fete care ramasese de paza

 

sper sa ife ok riderii


» Post actualizat in 05 Aug 2018 20:13

poza este de pe facebook

grupul de 4 mobre mi-am adus aminte ca m-au depasit aproape de Ramnicu Sarat aveau viteza foarte foarte mare


» Post actualizat in 05 Aug 2018 20:14

poza

post-40009-0-88027900-1533500020_thumb.jpg

Editat de angus_young
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foaaarte foarteee mare, cat?!!Acum 2 zile franez la o trecere sa treaca nea berbekul care in alergare a trecut de pe trotuar pe trecerea de pietoni, binrinteles am frinat cu un pik de zgomot, ce.mi spune el- mergi mai inxet ca zbori cu 120 in oras, eu aveam fix 60km/h, asa ca asta FOARTE FOARTE MARE este o idee proasta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foaaarte foarteee mare, cat?!!Acum 2 zile franez la o trecere sa treaca nea berbekul care in alergare a trecut de pe trotuar pe trecerea de pietoni, binrinteles am frinat cu un pik de zgomot, ce.mi spune el- mergi mai inxet ca zbori cu 120 in oras, eu aveam fix 60km/h, asa ca asta FOARTE FOARTE MARE este o idee proasta

 

eu aveam 140 si am avut senzatia ca stau pe loc .... deci sa zicem 200 - 220 , poate mai mult ?

 

accidentul s-a intamplat pe urcarea spre tabara Galaciuc zice lumea ca e cunoscuta curba aia , desi eu nu vad nimic deosebit la ea

Editat de angus_young
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...